• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

System utknął przy aktualizacji BIOS

0 głosów
67 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez TerryCrow Początkujący (330 p.)

Cześć,

Od razu zaznaczę że jestem standardowym użytkownikiem komputera bez żyłki informatyka, więc jeśli ktoś będzie tak dobry i będzie miał chęć pomóc to proszę o łopatologiczne tłumaczenie :) Kupiłem nowego laptopa i od początku miałem pewien problem. Gdy pozostawiałem laptop przez chwilę nie używany i przechodził w stan uśpienia nie mogłem go wybudzić. Jedynym rozwiązaniem było wyłączenie przyciskiem i włączenie na nowo. Wyłączyłem nawet opcję przechodzenia w stan uśpienia ale zauważyłem że gdy ekran po prostu zgaśnie to już się nie podświetli. Nie pomaga klikanie żadnego przycisku ani ruszanie myszką natomiast po podłączeniu ekranu zewnętrznego np telewizor pod HDMI to na TV obraz jest. Ktoś polecił mi żeby zaktualizować sterowniki więc wszedłem w zainstalowaną aplikację HP Support, zaznaczyłem wszystkie opcje w aktualizacjach i zacząłem aktualizację. Niestety przy aktualizacji BIOSa wyświetlił się taki komunikat jak na zdjęciu poniżej i system utknął. Czy ktoś może poradzić co w takim wypadku zrobić? 

komentarz 21 lipca 2018 przez JSHolic Szeryf (77,440 p.)
Wrzuć proszę zdjęcie lepszej jakości (żeby komunikat na ekranie był czytelniejszy).
komentarz 21 lipca 2018 przez TerryCrow Początkujący (330 p.)

Tutaj większe zdjęcie

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 lipca 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (152,940 p.)

Spróbuj jeszcze poczekać, w każdym razie nie wyłączaj komputera od zasilania, bo może dojść do mało przyjemnej sytuacji. frown

komentarz 21 lipca 2018 przez TerryCrow Początkujący (330 p.)
Tyle że kurcze to już taki tkwi z pół godziny i nic...
komentarz 21 lipca 2018 przez JSHolic Szeryf (77,440 p.)
Hmm, jeśli nie czujesz się pewnie w tej kwestii, to moja rada - poczekaj jeszcze trochę, a jeśli nic się nie zmieni zadzwoń na infolinię HP (powinieneś mieć numer na jakiejś naklejce na laptopie, albo w dokumentach do niego dołączonych) i opisz kroki, które wykonałeś (o tyle dobrze, że posłużyłeś się oficjalną aplikacją HP do aktualizacji). Możliwe, że przywrócą Ci laptopa do stanu użyteczności w ramach gwarancji, albo przez telefon powiedzą jak to samemu zrobić.
komentarz 21 lipca 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (152,940 p.)
Staram się jakoś pomóc, ale niestety gdy czytam o podobnych przypadkach to nawet po kilku godzinach sytuacja się nie zmienia.

Jeżeli BIOS się nie zaktualizował prawidłowo, to czyni to komputer na ten moment bezużytecznym (no chyba, że komputer miał jakąś zapasową kość BIOSu z kopią) i należy się skontaktować z serwisem.

Swoją drogą, to według mnie bardzo głupim pomysłem ze strony producenta było umieszczenie opcji aktualizacji BIOSu razem z jakimiś sterownikami, o tym zawieszeniu się sprzętu podczas aktualizacji (a widzę, że nie tylko Tobie się to przydarzyło) to już nie wspomnę.
komentarz 21 lipca 2018 przez TerryCrow Początkujący (330 p.)
No to pięknie... w dodatku telefoniczny support nie pracuje w weekendy... no nic w każdym razie dzięki za podpowiedź
komentarz 21 lipca 2018 przez TerryCrow Początkujący (330 p.)

@Eryk Andrzejewski, wspominałeś żeby nie odłączać laptopa od zasilania. Jednak w takim wypadku skoro muszę czekać z kontaktem do poniedziałku to chyba nie będę miał wyboru...

komentarz 21 lipca 2018 przez DragonCoder Pasjonat (18,540 p.)
I tu pijawia sie ale, bo jesli odlaczysz, to serwis moze powiedziec, ze to Twoja wina i naliczyc sb za naprawe, bo odlaczyles od zasilania przed skontaktowaniem sie. Brzmi to glupio, ale teraz rozne rzeczy wymyslaja.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 317 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 50 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 65 wizyt
Porady nie od parady
Wynikowy wygląd pytania, odpowiedzi czy komentarza, różni się od tego zaprezentowanego w edytorze postów. Stosuj więc funkcję Podgląd posta znajdującą się pod edytorem, aby upewnić się, czy na pewno ostateczny rezultat ci odpowiada.Podgląd posta

61,204 zapytań

107,094 odpowiedzi

223,009 komentarzy

32,535 pasjonatów

Przeglądających: 192
Pasjonatów: 3 Gości: 189

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...