• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

System utknął przy aktualizacji BIOS

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
311 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez TerryCrow Początkujący (340 p.)

Cześć,

Od razu zaznaczę że jestem standardowym użytkownikiem komputera bez żyłki informatyka, więc jeśli ktoś będzie tak dobry i będzie miał chęć pomóc to proszę o łopatologiczne tłumaczenie :) Kupiłem nowego laptopa i od początku miałem pewien problem. Gdy pozostawiałem laptop przez chwilę nie używany i przechodził w stan uśpienia nie mogłem go wybudzić. Jedynym rozwiązaniem było wyłączenie przyciskiem i włączenie na nowo. Wyłączyłem nawet opcję przechodzenia w stan uśpienia ale zauważyłem że gdy ekran po prostu zgaśnie to już się nie podświetli. Nie pomaga klikanie żadnego przycisku ani ruszanie myszką natomiast po podłączeniu ekranu zewnętrznego np telewizor pod HDMI to na TV obraz jest. Ktoś polecił mi żeby zaktualizować sterowniki więc wszedłem w zainstalowaną aplikację HP Support, zaznaczyłem wszystkie opcje w aktualizacjach i zacząłem aktualizację. Niestety przy aktualizacji BIOSa wyświetlił się taki komunikat jak na zdjęciu poniżej i system utknął. Czy ktoś może poradzić co w takim wypadku zrobić? 

komentarz 21 lipca 2018 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Wrzuć proszę zdjęcie lepszej jakości (żeby komunikat na ekranie był czytelniejszy).
komentarz 21 lipca 2018 przez TerryCrow Początkujący (340 p.)

Tutaj większe zdjęcie

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 lipca 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Spróbuj jeszcze poczekać, w każdym razie nie wyłączaj komputera od zasilania, bo może dojść do mało przyjemnej sytuacji. frown

komentarz 21 lipca 2018 przez TerryCrow Początkujący (340 p.)
Tyle że kurcze to już taki tkwi z pół godziny i nic...
komentarz 21 lipca 2018 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Hmm, jeśli nie czujesz się pewnie w tej kwestii, to moja rada - poczekaj jeszcze trochę, a jeśli nic się nie zmieni zadzwoń na infolinię HP (powinieneś mieć numer na jakiejś naklejce na laptopie, albo w dokumentach do niego dołączonych) i opisz kroki, które wykonałeś (o tyle dobrze, że posłużyłeś się oficjalną aplikacją HP do aktualizacji). Możliwe, że przywrócą Ci laptopa do stanu użyteczności w ramach gwarancji, albo przez telefon powiedzą jak to samemu zrobić.
komentarz 21 lipca 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Staram się jakoś pomóc, ale niestety gdy czytam o podobnych przypadkach to nawet po kilku godzinach sytuacja się nie zmienia.

Jeżeli BIOS się nie zaktualizował prawidłowo, to czyni to komputer na ten moment bezużytecznym (no chyba, że komputer miał jakąś zapasową kość BIOSu z kopią) i należy się skontaktować z serwisem.

Swoją drogą, to według mnie bardzo głupim pomysłem ze strony producenta było umieszczenie opcji aktualizacji BIOSu razem z jakimiś sterownikami, o tym zawieszeniu się sprzętu podczas aktualizacji (a widzę, że nie tylko Tobie się to przydarzyło) to już nie wspomnę.
komentarz 21 lipca 2018 przez TerryCrow Początkujący (340 p.)
No to pięknie... w dodatku telefoniczny support nie pracuje w weekendy... no nic w każdym razie dzięki za podpowiedź
komentarz 21 lipca 2018 przez TerryCrow Początkujący (340 p.)

@Eryk Andrzejewski, wspominałeś żeby nie odłączać laptopa od zasilania. Jednak w takim wypadku skoro muszę czekać z kontaktem do poniedziałku to chyba nie będę miał wyboru...

komentarz 21 lipca 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
I tu pijawia sie ale, bo jesli odlaczysz, to serwis moze powiedziec, ze to Twoja wina i naliczyc sb za naprawe, bo odlaczyles od zasilania przed skontaktowaniem sie. Brzmi to glupio, ale teraz rozne rzeczy wymyslaja.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 270 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 925 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 661 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,080 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...