• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zrywa połączenie wifi w Lenovo B590 po aktualizacji, win10

Object Storage Arubacloud
0 głosów
941 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez megi6455 Nowicjusz (120 p.)

Witam, mam problem z wifi na laptopie Lenovo B590 po aktualizacji systemu ( windows 10) aktualizowałam sterowniki, pisze w menadżerze urządzeń że wszystkie aktualne, używałam nawet programu Driver Booster 4 a problem dalej występuje. Resetowałam router ale nic nie dało, na innych urządzeniach internet działa bez zarzutu, u mnie jeśli jest to na jakiś czas i bardzo powolny. Bardzo proszę o pomoc

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 marca 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Witam,

Podobno najlepsze sterowniki są orginalne dołączone z softem.

Aktualizacja sterowników nie zawsze jest zgodna ze starszymi wersjami,

Dochodzi do tego że sterowniki nowsze mogą nie pasować do wersji zainstalowanej wcześniej.

Wyłącz automatyczne instalowanie sterowników w win 10 oraz możliwe że sterowniki się gryzą bo mogą być podobne albo są takie same ale przeważnie przy instalacji poprzednie sterowniki się nadpisują.
komentarz 28 marca 2017 przez megi6455 Nowicjusz (120 p.)
Wyłączyłam aktualizację, ale jak mam wrócić do starego sterownika? Trochę już kombinowałam z tym i teraz w menadżerze nie da się wrócić do poprzedniego sterownika, mogę gdzieś znaleźć ten sterownik i usunąć aktualny żeby było ok? na stronie Lenovo nie mogę znaleźć sterowników do mojego komputera na systemie win 10
komentarz 29 marca 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
W menedżerze urządzeń masz nazwę urządzenia to nie szukasz na stronie Lenovo bo to laptop. Szukasz na stronie producenta który zastosował tam dany produkt a szukasz wifi.

Więc może to być Ralink. Dodatkowo napisz do polskiego supportu Lenovo - czasami pomogli ale niczego nie gwarantuję.

Mają bazę danych sterowników na swoim serwerze.

Możliwe też że do Twoje wifi nie obsługuje win 10.

Przy sterownikach zawsze wyskakuje błąd kodu a jeszcze bardziej to wchodzisz w menadzer urządzen tam masz znak zapytania na żółto i kod błędu 28 jak klikniesz prawym myszki na to właściwości. Jak wejdziesz u góry w Szczegóły na dole Masz opis urządzenia jednak Ciebie interesuje identyfikator sprzętu.

Ten identyfikator sprzętu informuje Ciebie jaki jest problem z urządzeniem i sterownikiem urządzenia.

Postaraj się wpisać końcówkę lub całość i poszukaj w google.

Jednak byłbym za tym aby szukać na stronie producenta który produkuje to wifi.
komentarz 29 marca 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Witam,

Jeśli nie masz laptopa na gwarancji to możesz sprawdzić w menadzerze urządzeń lub innym jak aida32 czy cos podobnego home everest jakie masz tam wifi.

Jeśli nie masz na gwarancji to możesz zamówić jakieś wifi przeważnie są standardowe pod Win 10 wtedy wifi nie będzie Ci zacinać.

Jak Ci nie zależy na rozkręcaniu to dokup dongle na patyku wifi i po sprawie widocznie w laptopie te wifi mają słaby sygnał i dlatego zrywa połączenie.
komentarz 30 marca 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Użyj wtedy programu "Complete Internet Repair"

http://www.majorgeeks.com/files/details/complete_internet_repair.html

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 318 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 809 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 114 wizyt

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...