• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed problem z uruchomieniem win 10

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,883 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Adrian Paź Obywatel (1,270 p.)
zamknięte 19 lipca 2018 przez Adrian Paź

Witam! Jak mogę zainstalować windowsa 10 na pendrive? Musze użyć przywracania systemu z menu ale nie moge uruchomic komputera bo wyskakuje jakiś błąd i cho chwile się włącza na nowo bez przerwy. Kod błędu to 0xc000012. 

Opcja system recovery czyli podczas uruchamiania klawisz F11 nie działa. Jak moge przywrócic system do nw poprzedniej sesji albo naprawić ten błąd? Usunąłem bezmyślnie to --> https://scr.hu/37mMV3 i wdupiłem... Pomocy!

komentarz zamknięcia: Rozwiązane
komentarz 18 lipca 2018 przez penera Gaduła (4,040 p.)
Żeby być pewnym, że rozumiem:
Po usunięciu praw dla Adrian\Administratorzy w folderze system -> Windows nie może się do końca załadować i wywala błąd 0xc000012?
komentarz 18 lipca 2018 przez Adrian Paź Obywatel (1,270 p.)
Dokładnie tak. We właściwościach czegoś to zrobiłem i tam są użytkownicy czy jak to się nazywa. Nic innego nie zrobiłem więc mysle że przez to tak jest. Jest logo Windows po czym niebieski ekran info o błędzie i próbie naprawienia i włącza się na nowo  nie wiem jak użyć przywracania systemu bo żeby to zrobić komputer musi być włączony
komentarz 18 lipca 2018 przez penera Gaduła (4,040 p.)
Postaraj się uruchomić system w trybie awaryjnym, daj znać czy się odpalił czy nie.

win10?
komentarz 18 lipca 2018 przez Adrian Paź Obywatel (1,270 p.)
Ni właśnie nie wiem czy mogę tak uruchomić bo czytałem ze to się robi albo z poziomu włączonego komputera albo z nośnika instalacyjnego :/ ale jak miałem taki nośnik tobjedyne co mogłem zrobić to go zainstalować więc lipa :D tak to win 10

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 lipca 2018 przez penera Gaduła (4,040 p.)
wybrane 19 lipca 2018 przez Adrian Paź
 
Najlepsza

Jeżeli nie można uruchomić komputera i nie masz utworzonego dysku odzyskiwania, pobierz nośnik instalacyjny i za jego pomocą wykonaj przywracanie lub resetowanie komputera z użyciem punktu przywracania systemu.

  1. Na działającym komputerze przejdź do witryny internetowej pobierania oprogramowania firmy Microsoft.
  2. Pobierz narzędzie do tworzenia nośników, a następnie je uruchom.
  3. Wybierz opcję Utwórz nośnik instalacyjny dla innego komputera.
  4. Wybierz język, wersję i architekturę (64-bitową lub 32-bitową).
  5. Wykonaj kroki tworzenia nośnika instalacyjnego, a następnie wybierz przycisk Zakończ.
  6. Podłącz utworzony nośnik instalacyjny do komputera, który nie działa, a następnie włącz go.
  7. Na stronie konfiguracji początkowej określ język i inne preferencje, a następnie wybierz pozycję Dalej. Jeśli nie widzisz ekranu konfiguracyjnego, komputer może nie być skonfigurowany do rozruchu z dysku. Sprawdź, czy w witrynie internetowej producenta komputera są informacje na temat zmiany kolejności rozruchu komputera, i ponów próbę.
  8. Wybierz pozycję Napraw komputer.
  9. Na ekranie Wybierz opcję wybierz pozycję Rozwiązywanie problemów. W tym miejscu można:
    • Przywróć system z użyciem punktu przywracania systemu, wybierając pozycję Opcje zaawansowane > Przywracanie systemu. Spowoduje to usunięcie niedawno zainstalowanych aplikacji, sterowników i aktualizacji, które mogą być przyczyną problemów z Twoim komputerem. Przywracanie z użyciem punktu przywracania nie wpływa na Twoje pliki osobiste.
    • Wybrać opcję Resetuj ustawienia komputera do stanu początkowego w celu ponownego zainstalowania systemu Windows 10. Spowoduje to usunięcie zainstalowanych aplikacji i sterowników oraz zmian wprowadzonych przez Ciebie w ustawieniach, ale pozwala wybrać, czy pliki osobiste mają zostać zachowane, czy usunięte.
komentarz 18 lipca 2018 przez penera Gaduła (4,040 p.)
Jeżeli to nie zadziała to skorzystaj z informacji zawartej w odpowiedzi
komentarz 18 lipca 2018 przez Adrian Paź Obywatel (1,270 p.)
To tak: jak na filmiku nie mogę użyć konsoli bo mi w konsoli pisze że brak miejsca i nie udało się załadować. Nie ma też żadnego punktu przywracania. Dałem na naprawę podczas uruchamiania i już pół godziny jest logo Windows i napis że trwa próba naprawienia :P
komentarz 18 lipca 2018 przez penera Gaduła (4,040 p.)
czekaj, jak za kolejne pół godziny nic się nie stanie to twardy restart i spróbuj go uruchomić normalnie
komentarz 18 lipca 2018 przez Adrian Paź Obywatel (1,270 p.)

@penera,  ok super dzięki za pomoc komputer sam rozwiązał problem. Pytanie jeszcze co to się zepsuło? To faktycznie chodzi o usunięcie admina? Czy powód mógł być inny? I jak utworzyć taki punkt przywracania? 

komentarz 19 lipca 2018 przez penera Gaduła (4,040 p.)
(Pisze na tel  bez slownika - brak polskich znakow) Baaardzo czesto w win7 takie rozwiazywanie problemow u mnie sie zacinalo, mimo, że problem zostal rozwiazany przez system.

Sama usterka raczej wynikała z czegoś innego - przynajmniej tak przypuszczam. Bo nie usunąłeś uprawnień całej grupie użytkowników, a jedynie jednego użytkownika należacego do tej grupy.

Widziałem po Twoich odpowiedziach innym, że potrafisz korzystać z Googla wiec w kwestii tworzenia recovery partition - zapraszam tam poszukac bo teraz jestem w pociagu.

 

Jeżeli problem rozwiązany, upewnij sie, że jest dobrze otagowany(teraz nie jest) i ustaw najlepszą odpowiedz.

Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 399 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Absum Bywalec (2,640 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 3,521 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 571 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2016 w Systemy operacyjne, programy przez dawid52721 Początkujący (400 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...