• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

windows 10 nie uruchamia sie wirus

Object Storage Arubacloud
0 głosów
570 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2016 w Systemy operacyjne, programy przez dawid52721 Początkujący (400 p.)
edycja 24 listopada 2016 przez dawid52721
Witam

Na wstępie dodam że mam win10 edu x64 legalny.Przedwczoraj normalnie działałem na komputerze ale wczoraj nie moglem go uruchomić,blue screen i się restartował włożyłem plytę instalacyjną i wybrałem opcje napraw no poprawa jest chociaż mogłem go odpalić ale nie widziało partycji c gdy wchodziłem m w nia przez mój komputer wysakiwało odmowa dostepu nie wiem co robić podejrzewam że to wirus ale nie umiem go zdiagnozowac ani usunąć przed chwila próbowałem naprawić komputer z płyty instalacyjnej i nic.Nawet to juz nie dziala

Z góry dzięki za odpowiedzi

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 24 listopada 2016 przez LisekPL Bywalec (2,920 p.)
Polecałbym sformatować komputer. Jeśli miałeś na nim jakieś cenne pliki to możesz spróbować uruchomić komputer z pendivem ze zbootowanym linuxem (nie instaluj tylko uruchom) i skopiować pliki na jakiś inny nośnik.
0 głosów
odpowiedź 25 listopada 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Cześć

blue screen i się restartował

Istnieją uzasadnione obawy że masz uszkodzony sprzęt.I tą opcję należy wykluczyć.

Każda próba reinstalacji i naprawy z płyty instalacyjnej może być tylko startą czasu.

 

komentarz 25 listopada 2016 przez dawid52721 Początkujący (400 p.)
A w jaki sposób zdiagnozować sprawność sprzętu?
komentarz 25 listopada 2016 przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)
po objawiach jakich sprzęt przejawia ;)
komentarz 25 listopada 2016 przez dawid52721 Początkujący (400 p.)
Jedyne co zauważyłem to głośno chodzący zasilacz
komentarz 25 listopada 2016 przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)
To raczej nie to, byłbym za tym co zaproponował użytkownik LisekPL. Jeśli to nic nie da to na 100% twój sprzęt uległ awarii. Coś mi mówi że czeka cię wymiana dysku
komentarz 25 listopada 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Ten blue screen i restarty kompa to są objawy.

Głośna praca zasilacza,to wentylator(do wymiany lub konserwacji).
0 głosów
odpowiedź 25 listopada 2016 przez niezalogowany
Myślę że najlepsze co możesz teraz zrobić to odpalić jakiegoś linuxa z pendrive jak się odpali to sprzęt działa na 80%

 

Potem sprawdź dysk twardy S.M.A.R.T czy nie daje błędów

 

Jeśli wszystko git skopiuj ważne dane na dysk zewnętrzny i sformatuj dysk następnie postaw windowsa od nowa
komentarz 25 listopada 2016 przez dawid52721 Początkujący (400 p.)
U mnie ze ściągnięciem Linuxa jest słabo dla tego przeinstalowuje system.Znacie jakieś programy do sprawdzania sprzętu ( bo mi znajomy polecił ultimate boost cd)?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 3,518 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 314 wizyt
pytanie zadane 25 września 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Hisayyuki Nowicjusz (210 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,882 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Adrian Paź Obywatel (1,270 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...