• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zacinki gier, temperatura sprzętu.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
194 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2018 w Sprzęt komputerowy przez xPiroMaster Nowicjusz (140 p.)
Witam, mam problem z moim laptopem Lenovo Ideapad 100. Otóż problem polega na tym, iż zacinala mi się gra, więc zrobilem dużo rzeczy, które rzekomo miały mi podnieść wydajność. Lecz to nie pomogło, jest jeszcze gorzej. Wtedy gra sie zacinała co jakiś czas a teraz bez przerwy. Dodam jeszcze, że z inną gra nie mialem takich problemów a teraz jest to samo co z pierwszą. Temperatury są okropne, wiem o tym i ide niedługo wymienić paste lecz chce nadal sie dowiedzieć co mogłem zrobić źle, że gra z którą nie miałem problemów nagle sie zacina. A i znacie może jakieś porady żeby zmniejszyć temperature laptopa? Podkładkę mam. Z góry dzięki.
komentarz 16 lipca 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Jak długo masz laptopa?
komentarz 16 lipca 2018 przez xPiroMaster Nowicjusz (140 p.)
10 miesięcy.
komentarz 17 lipca 2018 przez HumanINC Gaduła (4,840 p.)

@xPiroMaster,

 

Czołem. A co zrobiłeś w celu podniesienia wydajności? I skąd wiesz że temperatury są okropne? 

 

Pzdr. HumanINC

komentarz 17 lipca 2018 przez xPiroMaster Nowicjusz (140 p.)
Ponieważ sprawdzalem programem, po 10 minutach gry nie mogę przyłożyć ręki do laptopa.
komentarz 17 lipca 2018 przez HumanINC Gaduła (4,840 p.)
Cześć,

Cóż, to że nie mogłeś przyłożyć ręki za bardzo nie świadczy o o tym z jaka ta temperatura jest. Sprawdziłbym na Twoim miejscu częstotliwość pracy procesora podczas dużej temperatury - zapewne działa mechanizm ochronny procesora, obniżający taktowanie w przypadku patologicznej temperatury.

Hm, a jakie zabiegi wykonałeś aby przyspieszyć komputer? Poza tym nie oszukujmy się... ten Lenovo Ideapad nie jest demonem prędkości, jakie gry chciałeś na nim uruchomić?

Pzdr, HumanINC
komentarz 17 lipca 2018 przez xPiroMaster Nowicjusz (140 p.)
League of Legends chodzi sprawnie, tak samo jak Cs Go ale to kiedyś, teraz co jakis czas są zacinki z 60 fps schodzi do 20 i tak co pare minut. Teraz gram w Fortnite i caly czas są 20 fps.
komentarz 17 lipca 2018 przez xPiroMaster Nowicjusz (140 p.)
chodziło*

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 lipca 2018 przez penera Gaduła (4,040 p.)
Wnioskuje, że raczej słabo znasz się na sprzecie i systemach.

Strzelam również, że aby przyśpieszyć swój komputer poinstalowałeś jakieś dziwne programy, które mialy Ci rzekomo pomóc.

Jeżeli mam racje, zacznij od usunięcia ich.

Drugim krokiem jaki powinieneś wykonać to sprawdzić swoj komputer antywirusem, jeżeli nie masz, pobierz wersje testową Malwarebytes.

Potem wyczyść foldery cache(po 10 miesiacach użytkowania pewnie troche aie tam nazbierało)  - użyj do tego CCleaner.

Przy okazji pobierz adwcleaner, który pomoże Ci pozbyć się jakiś smieciowych toolbarów i innych smieci z przegladarki.

Po tych czynnosciach odinstaluj te programy żeby nie zaśmiecały Ci komputera. Moze poza Malwarebytes jeżeli nie masz innego AV.

Na koniec pobierz i zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej i sprawdz opcje zasilania czy masz ustawione na wysoką wydajność.

Dodatkowo aktualizacja biosa/ chipsetu jezeli nie masz aktualnych sterownikow.

Ok wystarczy, nastepnym razem piszac posta podaj wiecej informacji :

- co to za gra

- co zrobiles by było lepiej, a jest gorzej
komentarz 17 lipca 2018 przez xPiroMaster Nowicjusz (140 p.)
Zrobię wszystko co napisales, a właśnie nie mam innej opcji w opcjach zasilania, jest tylko ta pierwsza.
komentarz 17 lipca 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Ach ci piraci. Masz pirackiego windowsa że nie masz innych planów zasilania? To może to tak spowalnia grę?

Powinno tam być:

Oszczędzanie Energii

Zrównoważony

Wysoka wydajność

Tryb Pobierania (czy jakoś tak)

+ Twoje utworzone plany zasilania ( jeśli jakieś masz )
komentarz 17 lipca 2018 przez xPiroMaster Nowicjusz (140 p.)
Mam tylko zrównoważony. Dlaczego miałbym mieć pirackiego Windowsa? Kupilem tego laptopa z RTV AGD
komentarz 17 lipca 2018 przez penera Gaduła (4,040 p.)
Opcje zasilania -> Utwórz Plan Zasilania - > Wysoka Wydajność -> nazwij go, zapisz.
komentarz 17 lipca 2018 przez xPiroMaster Nowicjusz (140 p.)

@penera,  przeskanowałem Malwarebytes'em, podddałem kwarantannie zagrożenia, ustawiłem opcje zasilania na wysoką wydajność lecz nic nie pomogło.

komentarz 17 lipca 2018 przez penera Gaduła (4,040 p.)
Zajmij się w takim razie temperaturą.
Zbadaj system chłodzenia, pasta termo-przewodząca itd
komentarz 17 lipca 2018 przez Comandeer Guru (601,550 p.)

MsMaciek123penera – totalnie niepotrzebna dyskusja i jeszcze bardziej niepotrzebne obrażanie. Polecam na przyszłość się dłużej zastanowić przed skomentowaniem.

komentarz 18 lipca 2018 przez penera Gaduła (4,040 p.)
Sorry, poniosło mnie. Nie panuje nad emocjami i ogólnie jestem agresywny. Może lepiej pójde do lekarza

Podobne pytania

0 głosów
6 odpowiedzi 514 wizyt
pytanie zadane 27 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez Memories Obywatel (1,410 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 114 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2020 w Sprzęt komputerowy przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 120 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2020 w Sprzęt komputerowy przez Marcinuq Użytkownik (640 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...