• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop- problem z plynnoscia, zacinki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
508 wizyt
pytanie zadane 27 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez Memories Obywatel (1,410 p.)
Witam.

Od momentu zakupu, laptop ma dziwne scinki, przegladarka nie dziala plynnie, roznego typu programy wlaczaja sie z opoznieniem, czesto jest "czekaj na odpowiedz", a menu start wyswietla sie po 5 sekundach...

Zawsze dzialalem na PC'kach, jest to wiec moj pierwszy laptop, a na dodatek z Windowsem 10 ktory rowniez jest nowoscia dla mnie.

Specyfikacje:

proc: intel core i5 6200u

RAM:8gb

win 10,64 bit

Grafika: zintegrowana intel graphics 520, dedykowana: NVIDIA GeForce 940m
komentarz 28 września 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Wejdz w menadzera zadan i zobacz co zuzywa tak procesor, boo cos musi byc... Jezeli tam nic nie znajdziesz to warto defragmentacje robic, no jeszcze odinstalowanie zbednych programow od firmy, bo to czesto syf. Widze ze procesor niskonapieciowy, wiec nie wiem co masz na kompie, moze jakies gry z gornej polki ktore wymagaja duzo?.... Jest duzo mozliwosci, co do formatu z ym bym zaczekal i oddal na gwarancje zajma sie tym pofesionalisci i bedzie ok... Instalowales system obok?
komentarz 28 września 2016 przez Memories Obywatel (1,410 p.)
Przy odpalonej przegladarce z 3 kartami (opera) wykorzystanie proc to ok 5-8% z czego najwiecej ma WMI Provider Host (nie mam pojeica co to jest), ma 2%, zmienia sie czasami z przegladarka lub nawet samym menadzerem zadan. Zaraz sie tez wezme za odinstalowywanie tych programikow i dam znac w razie czego.

Z gier mam tylko league of legends, nie wymaga zbyt duzo.

Jak zakupywalem laptopa to przy dysku twardym bylo: 1TB +50.

Jak zapytalem sie sprzedawcy co to jest te 50 to odpowiedzial mi, ze jest to dysk ssd, podejrzewam, ze system moze byc zainstalowany na tym dysku, ale w mom komputerze nic takiwgo nie widze, jest tylko podzial na jeden dysk (1tb) i tyle.

Na chwile obecna nie ma mozliwosci zeby oddac ten laptop, jestem na wyjezdzie ;/.

Jakies jeszcze pomysly?
komentarz 28 września 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
No to masz HDD one sa wolniejsze niz SSD i tansze, dlateo w tanszych model sie je stosuje...Moze byc tak jak efik mowi
komentarz 28 września 2016 przez Memories Obywatel (1,410 p.)
Jest dysk ssd 50gb.

Jaki efik?
komentarz 28 września 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Sorki Kamilpisal na dole :D Tak to 50GB ja na przyklad kupilem latopa i3 z 250GB ssd tyle mi wystarczy, bo nie gram w nic mam tylko Visual Studio, Qt, CodeBlocks i AndroidStudio na laptopie, a cala reszta to dokumenty do szkoly.... Wiec jakis wymagajacym uzytkownikiem nie jestem i nie mam tez jakos problemu z zacieciami albo cos
komentarz 28 września 2016 przez Memories Obywatel (1,410 p.)
Nie iwem, chce zeby mi komputer plynnie dzialał :D

6 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 28 września 2016 przez Memories Obywatel (1,410 p.)
upupup
0 głosów
odpowiedź 28 września 2016 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Jaki jest dysk w laptopie - SSD czy HDD? Jeśli HDD, to spowolnienia mogą być wywołane np tworzeniem się kopii zapasowej w tle, pobieraniem aktualizacji windows, aktualizacją antywirusa czy innymi czynnościami obciążającymi twardziela.
komentarz 28 września 2016 przez Memories Obywatel (1,410 p.)

Jak zakupywalem laptopa to przy dysku twardym bylo: 1TB +50.

Zapytalem sie sprzedawcy co to jest te 50 to odpowiedzial mi, ze jest to dysk ssd, podejrzewam, ze system moze byc zainstalowany na tym dysku, ale w mom komputerze nic takiwgo nie widze, jest tylko podzial na jeden dysk (1tb) i tyle.

komentarz 28 września 2016 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Moim zdaniem warto podmienić dysk na jakieś normalne SSD, miałem też problemy z wolną pracą Windows, formatowania i skanowanie dysku nic nie dawało. Po zmianie na SSD, komputer chodzi jak nowy.
komentarz 28 września 2016 przez Memories Obywatel (1,410 p.)
Wlasnie obserwowalem troche w menadzerze i zucyie dysku dochodzi czasami do 99%, ma takie skoki, raz po 0 raz po 2%. Procesor i pamiec po 10-20.

Mozliwe, ze to wina dysku? ale mam tu dysk hdd i ssd, a na dodatek to laptop, wiec podmiana dysku chyba nie bedzie taka latwa, ale i nawet i ta podmiana nie wchodzi w gre. Nie po to dalem 2,5 tysiaca zeby zaraz w nim wymieniac dysk. Kolezanka rowniez ma laptopa z 50gb ssd i nie ma problemow. Sam juz nie wiem ><
komentarz 30 września 2016 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Upewnij się, że masz system zainstalowany na SSD, wrzuć na niego też najczęściej uruchamiane programy.
komentarz 30 września 2016 przez Memories Obywatel (1,410 p.)
Wydaje mi sie, ze ja mam hybrede po prostu, to sshd sie nazywa bodajze, mam tylko 1 partycje, na ktorej mam wszystko, narazie nie dzielilem jej jeszcze
0 głosów
odpowiedź 29 września 2016 przez Memories Obywatel (1,410 p.)
refressssh
0 głosów
odpowiedź 29 września 2016 przez webkam Bywalec (2,840 p.)
windows + R -> compmgmt.msc, znajdź na liście element "menadżer urządzeń" i powiedz czy masz jakieś warningi, albo daj ss.
komentarz 29 września 2016 przez Memories Obywatel (1,410 p.)

Prosze :D

komentarz 29 września 2016 przez webkam Bywalec (2,840 p.)
Ze sterownikami wszystko dobrze.

 

Dostałeś go z Windows 10 i mam działać z Windows 10, tak więc idź i go oddaj.

Na własną rękę i tak nic nie zdziałasz z uwagi na gwarancję.
komentarz 29 września 2016 przez webkam Bywalec (2,840 p.)
Ewentualnie możesz uruchomić system w trybie awaryjnym i zobaczyć jak działa.
komentarz 29 września 2016 przez Memories Obywatel (1,410 p.)
Nie da sie samemu nic zrobic?:D
0 głosów
odpowiedź 30 września 2016 przez forumall Gaduła (4,310 p.)
Witam z tego co opisujesz może skanuj go AdwCleaner. miałem kiedyś podobny problem pomogło, ale  nie mówię że w twoim wypadku pomoże.
komentarz 30 września 2016 przez Memories Obywatel (1,410 p.)
Nie pomoglo ;/
komentarz 30 września 2016 przez forumall Gaduła (4,310 p.)
OK dobrze że odpisałeś. Tak mi teraz wpadło do głowy sprawdź  dysk tym programem HDDlife dysk twardy może ma jakieś błędy to może chwilkę potrwać.
komentarz 30 września 2016 przez Memories Obywatel (1,410 p.)
Dobra,wrócę do domciu to zrobię,pewnie screena dam późno w nocy :D
–2 głosów
odpowiedź 27 września 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Zrób formata bo ten windows to może mieć jakiś syf
komentarz 27 września 2016 przez Memories Obywatel (1,410 p.)
Na chwile nie mam dostepu do zadnego windowsa, ewentualnie mam na pendrive recovery, ale format to bedzie ostatecznosc.

Nie wiem, ma ktos moze jakis pomysl

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 194 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2018 w Sprzęt komputerowy przez xPiroMaster Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 199 wizyt
pytanie zadane 19 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez CzareQ22 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 88 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2016 w Sprzęt komputerowy przez Bogus123 Nowicjusz (120 p.)

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,614 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...