• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Temperatura procesora w biosie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
119 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2020 w Sprzęt komputerowy przez Marcinuq Użytkownik (640 p.)
edycja 25 lipca 2020 przez Marcinuq
Witam!

Mój procesor ma 56°C w biosie nie wiem co jest nie tak. Model procesora to ryzen 5 3600 i jak coś to użyłem pasty termoprzewodzącej SPC Pactum PT-1
komentarz 25 lipca 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
dobrze wiedzieć, też nie wiem co jest nie tak. Też nie widzę pytania.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 lipca 2020 przez uukasz_02 Nowicjusz (140 p.)
56 stopni w spoczynku jest normalnym wynikiem
0 głosów
odpowiedź 26 lipca 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)

56°C w stosunku do ryzen 5 3600 to w miare normalna temperatura. Nie masz sie czego obawiac. Podejdz do tego ze spokojem - procesor (najczesciej korzystam z inteli, wiec w stosunku do nich bede pisal) wylaczaj sie SAME - automatycznei jezeli dobija do okolo ~ 100C (zalezy od TDP cepa). Wiec jezeli procesor sie bedize przegrzewal to sie komputer wylaczy automatycznie.

Przetestuj np prime95 procesor i podaj wyniki - ten program testuje procesor na 100% (maksymalne papu dla cepa).

Problem jest  wtedy gdy procesort przegrzewa sie w przypadku pracy na x% - wtedy jest cos zle nalozone - pasta/radiator, lub gdy jeden z jego rdzeni sie przegrzewa - np brak pasty w jednym miejscu (za ceinka warstwa - nie rownomiernie rozlozona), radiator krzywo nalozony/procesor zle zeszlifowany.

Gdy towj procesor jest troche goretszy niz taki sam procesor u kolegi (porownujesz wyniki w necie) to nie jest to nic zlego (do poki roznica wynosi max ~10C), bedzie pracowal tak samo, tylko ew. krocej bo wyzsza temperatura obniza jego zywotnosc ("komponenty" sie szybciej zuzywaja).

pamietaj tez, ze jest alto - moze mozna otworzyc obudowe komputera aby bylo chlodniej w srodku.

Jak cep jest juz bez gwarancji - to zawsze mzoesz zasrtosowac nawet scalping (z tego co wiem w przypadku ryzenow chyba mozna to nadal robic - inteel maja np plynny metal i robi sie to teraz troche inaczej).

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 134 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez TBacker87 Obywatel (1,140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 326 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez No Lime Gaduła (4,540 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 267 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez Kuba321 Użytkownik (730 p.)

92,563 zapytań

141,413 odpowiedzi

319,590 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...