• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Powrót do programowana - co i jak ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
324 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Szaradek Obywatel (1,340 p.)
zmienione kategorie 8 lipca 2018 przez Arkadiusz Waluk
Witam wszystkich. W zeszłym roku zacząłem nauke programowania z książki „szkoła programowania c++” miałem dosyć długa przerwę, po czym postanowiłem pobawić się trochę w środowisku unity. Problem w tym ze brakuje mi takiego myślenia programisty. Waszym zdaniem jeśli chce wiązać przyszłość z java/c# to warto uczyć się tych języków czy może c++ ? Który z języków nauczy mnie bardziej myślenia i czy warto poświecić czas na siedzenie w konsoli c++ skoro po czasie przerzucę się na inny jezyk ?

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 8 lipca 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Każdy język nauczy Cię programistycznego myślenia. Choć podejście do problemów może się troche różnić - różne paradygmaty (proceduralne, obiektowe, funkcyjne...), konwencje, podejście do optymalizacji itd to ogólne myślenie jest zawsze to samo. Jeśli je ogarniesz to potem już leci z górki. Dlatego jest takie powiedzienie, że jeśli znasz dobrze jeden język to każdego innego nauczysz się w kilka tygodni. A każdy kolejny wchodzi coraz szybciej. Widać to bardzo dobrze na rozmowach o prace. Często maglują Cię np z C++ a w pierwszy dzien pracy okazuje się, że w sumie to jakbyś nie miał nic przeciwko to byśmy Cię widzieli w C# :D. Te największe firmy ponoć właśnie starają się jak najbardziej poznać Twoje fundamenty programistyczne a język wcale ich nie obchodzi.

Znajomość podstaw przynajmniej kilku jęzków poza tym w którym się specjalizujesz w mojej opinii daje troszkę całościowego spojrzenia na programowanie. Jeśli robisz coś zawsze w ten sam sposób i nigdy nie poznasz innych metod to być może nigdy nie zrozumiesz czemu robisz to właśnie w ten sposób. Ale to już kwestia filozoficzna, bo niektórzy mogą wymiatać w jednym języku mimo, że to jedyny który dobrze znają.

Wg mnie warto trochę czasu poświęcić, ale nie ma na to pytanie jednej odpowiedzi. Ja mam taką opinie, kto inny powie co innego i też będzie miał rację.
+1 głos
odpowiedź 8 lipca 2018 przez niezalogowany
Jeżeli nie lubisz zbyt wysokiego poziomu to c++ c# to inna bajka. Jeżeli interesuje cię game developing to lepszy, wydajniejszy kod uzyskasz w c++ i unreal engine 4. Oczywiście kreatywny bardziej będziesz używając c++
+1 głos
odpowiedź 8 lipca 2018 przez Hermes Nowicjusz (230 p.)
Jeśli chcesz programować w C# i Javie, które swoją drogą są zupełnie innymi od C++, to tak zrób.

Napisałeś, że dopiero zacząłeś przygodę z tą książką, więc obstawiam, że przeczytałeś z 300 stron, gdzie nie ma tam dużo o c++, dlatego domniemam, że umiesz co najwyżej napisać "hello world". Jeśli chcesz nauczyć się programować to wybierz obojętnie jaki język, bo i tak możesz się z niego przerzucić szybko na inny. Jako, iż znasz C++, masz książkę, najlepiej zacznij od niego. Nie zastanawiaj się który nauczy cię myslenia, bo zrobi to każdy na swój sposób.

Kończąc: Tak warto zainwestować w c++ po mimo przerzucenia na inny język.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 631 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2022 w Python przez sisOOO Obywatel (1,370 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 131 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia w C# przez domngo Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 191 wizyt
pytanie zadane 20 września 2021 w Systemy operacyjne, programy przez KFC Użytkownik (610 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...