• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Brak danych na partcji, niedzialajace systemy, boot

0 głosów
133 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Wons Nowicjusz (160 p.)
zamknięte 8 lipca 2018 przez Wons

Witam, dobry wieczór.

Z góry przepraszam za formę, pisze wszystko z telefonu. Wiem, że jestem nowy, przepraszam :)

Panowie, Panie. Nie wiem właściwie co już począć więc zapytam bardziej doświadczonych ludzi ode mnie. Historia kręta i zawiła, a więc:

Jakoś dwa dni temu pokusilem się o instalacje linuxa, jako drugiego systemu (jest jeszcze windows 10), wybór padł na elementary os, po krótkich perturbacjach udało mi sie go zainstalować, ale jak wydawalo mi się, dwukrotnie(tzn. w tym momencie mialem 3 systemy na laptopie: windows i 2x elementary). Dzisiaj rano(nie wiem co we mnie wstapilo) postanowiłem usunąć jedną z partycji na której siedział jeden z linuxow(tak jak mi sie wydawało), nastepnie chciałem zwiększyć pojemność partycji windowsa(o ta wartosc ktora zwolnila sie usuwajac partycje z linuxem), w tym momencie windows tj. sformatowal mi dysk na którym miałem wszystkie dane. 

Od tego momentu poszukiwałem różnych programow do odzyskania danych - bezskutecznie, część programow niewyszukiwala mi plikow, a druga część była płatna. Znalazłem w internecie, że w systemie linux istnieja darmowe programy, które mi tu umozliwia. Wylaczylem komputer. I od tamtej pory przy włączaniu widzę to czarny ekran, z errorem, zdjecie poniżej. Idąc tym tropem wygooglowalem, że usuwając tak po prostu partycje z linuxem, poszedł caly boot dla wszystkich systemów, dalej wyczytalem, ze potrzeba plytki/zbootowanego usb z Windowsem, następnie wejść w "Naprawa podczas uruchomienia" i, że tam windows sobie poradzi z tym bootem, niestety błąd, ze niestety nie da sie naprawic komputera, idac dalej wyczytalem ze mozna zainicjowac to recznie z konsoli, niestety nic to nie pomogło. 

Panowie, Panie, czy jest jakakolwiek szansa odzyskac folder ze zdjęciami? Na niczym innym mi nie zależy. Rozumiem, że chaotycznie, ale jestem otwarty na pytania i jeszcze bardziej na sugestie co mógłbym jeszcze zrobić aby uniknąć popularnego rozwiazania na wszystko w postaci formata. 

EDIT:

Wpadłem właśnie na pomysł, że mógłbym w sumie sformatowac system bo dane siedzą mi na innym dysku. Później zostaje walka z odzyskaniem danych. Zatem czy znacie jakieś programy do odzyskania danych(cos kolo 20gb), najlepiej darmowych? Pamietam, że partycja byla w rozszerzeniu raw.

Pozdrawiam,

Dominik

komentarz zamknięcia: Rozwiązanie problemu

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 lipca 2018 przez miro Pasjonat (21,310 p.)
Możesz próbować odzyskać, ale nie masz gwarancji na to. Dane były na partycji windowsowskiej(ntfs) czy linuksowej?
Pierwszy z brzegu program od wujka googla https://www.easeus.com/datarecoverywizard/recover-formatted-partition.htm
0 głosów
odpowiedź 8 lipca 2018 przez Wons Nowicjusz (160 p.)
Temat do zamknięcia.

Postawilem system na dysku gdzie nie bylo danych, i programem test disk poki co wszystki idzie :)

W momencie opisania problemu dostaje oświecenia. Tak czy siak dziękuję :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 249 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 61 wizyt
Porady nie od parady
Pytania na temat serwisu SPOJ należy zadawać z odpowiednią kategorią dotyczącą tej strony.SPOJ

67,117 zapytań

114,065 odpowiedzi

241,764 komentarzy

47,028 pasjonatów

Przeglądających: 197
Pasjonatów: 6 Gości: 191

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...