• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Brak danych na partcji, niedzialajace systemy, boot

Object Storage Arubacloud
0 głosów
265 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Wons Nowicjusz (160 p.)
zamknięte 8 lipca 2018 przez Wons

Witam, dobry wieczór.

Z góry przepraszam za formę, pisze wszystko z telefonu. Wiem, że jestem nowy, przepraszam :)

Panowie, Panie. Nie wiem właściwie co już począć więc zapytam bardziej doświadczonych ludzi ode mnie. Historia kręta i zawiła, a więc:

Jakoś dwa dni temu pokusilem się o instalacje linuxa, jako drugiego systemu (jest jeszcze windows 10), wybór padł na elementary os, po krótkich perturbacjach udało mi sie go zainstalować, ale jak wydawalo mi się, dwukrotnie(tzn. w tym momencie mialem 3 systemy na laptopie: windows i 2x elementary). Dzisiaj rano(nie wiem co we mnie wstapilo) postanowiłem usunąć jedną z partycji na której siedział jeden z linuxow(tak jak mi sie wydawało), nastepnie chciałem zwiększyć pojemność partycji windowsa(o ta wartosc ktora zwolnila sie usuwajac partycje z linuxem), w tym momencie windows tj. sformatowal mi dysk na którym miałem wszystkie dane. 

Od tego momentu poszukiwałem różnych programow do odzyskania danych - bezskutecznie, część programow niewyszukiwala mi plikow, a druga część była płatna. Znalazłem w internecie, że w systemie linux istnieja darmowe programy, które mi tu umozliwia. Wylaczylem komputer. I od tamtej pory przy włączaniu widzę to czarny ekran, z errorem, zdjecie poniżej. Idąc tym tropem wygooglowalem, że usuwając tak po prostu partycje z linuxem, poszedł caly boot dla wszystkich systemów, dalej wyczytalem, ze potrzeba plytki/zbootowanego usb z Windowsem, następnie wejść w "Naprawa podczas uruchomienia" i, że tam windows sobie poradzi z tym bootem, niestety błąd, ze niestety nie da sie naprawic komputera, idac dalej wyczytalem ze mozna zainicjowac to recznie z konsoli, niestety nic to nie pomogło. 

Panowie, Panie, czy jest jakakolwiek szansa odzyskac folder ze zdjęciami? Na niczym innym mi nie zależy. Rozumiem, że chaotycznie, ale jestem otwarty na pytania i jeszcze bardziej na sugestie co mógłbym jeszcze zrobić aby uniknąć popularnego rozwiazania na wszystko w postaci formata. 

EDIT:

Wpadłem właśnie na pomysł, że mógłbym w sumie sformatowac system bo dane siedzą mi na innym dysku. Później zostaje walka z odzyskaniem danych. Zatem czy znacie jakieś programy do odzyskania danych(cos kolo 20gb), najlepiej darmowych? Pamietam, że partycja byla w rozszerzeniu raw.

 

Pozdrawiam,

Dominik

komentarz zamknięcia: Rozwiązanie problemu

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 lipca 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Możesz próbować odzyskać, ale nie masz gwarancji na to. Dane były na partycji windowsowskiej(ntfs) czy linuksowej?
Pierwszy z brzegu program od wujka googla https://www.easeus.com/datarecoverywizard/recover-formatted-partition.htm
0 głosów
odpowiedź 8 lipca 2018 przez Wons Nowicjusz (160 p.)
Temat do zamknięcia.

Postawilem system na dysku gdzie nie bylo danych, i programem test disk poki co wszystki idzie :)

W momencie opisania problemu dostaje oświecenia. Tak czy siak dziękuję :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 358 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 146 wizyt
pytanie zadane 7 maja 2020 w Sprzęt komputerowy przez keBAB333 Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 164 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...