• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dyrektywa z Europy - Artykuł 13

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
217 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Perseusz Bywalec (2,190 p.)

Witam!

No więc ostatnio natknąłem się na pewien ciekawy i trochę niepokojący post na reddicie:

An EU committee has approved two new copyright rules that campaigners warn could destroy the internet as we know it. The two controversial new rules – known as Article 11 and Article 13 – introduce wide-ranging new changes to the way the web works.

Akcja przeciwko dyrektywie: https://saveyourinternet.eu/

No i tak trochę pokrążyłem po internecie i takie mam wnioski:

  • jestem słabym szukaczem
  • strona parlamentu UE nie należy do najładniejszych i trochę ciężko z nawigacją
  • rzadko kto odnosi się do treści dyrektywy albo podaje źródło

Tutaj jeszcze link do DYREKTYWY PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym

pozyskany stąd

Macie jakieś przemyślenia? Nowe Acta? ZAMACH NA NASZĄ WOLNOŚĆ czy kałoburza nad niczym?

Nie wiem czy mam się martwić, więc dzięki z góry za odpowiedzi :)

1
komentarz 20 czerwca 2018 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Btw wczoraj był podobny temat, ale nie zebrał zbyt dużego zainteresowania https://forum.pasja-informatyki.pl/359146/stop-cenzurze-internetu?show=359146#q359146
1
komentarz 20 czerwca 2018 przez Perseusz Bywalec (2,190 p.)

Kompletnie nie zauważyłem, wpisałem po prostu "artykuł 13" i "europ" coś w ten deseń i nic nie było to sobie pomyślałem, że warto coś napisać i popytać.

Sorka w sumie cheeky

komentarz 20 czerwca 2018 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Nie sądzę, żeby było to odebrane jako naruszenie zasad :DD IMHO jednak powinno to się znaleźć w Offtopie, bo dział "Sieci komputerowe, internet" jest raczej przeznaczony na problemy techniczne z tym związane. Tak mi się wydaje..
1
komentarz 20 czerwca 2018 przez Storm Obywatel (1,570 p.)

@Perseusz, Dobrze, że napisałeś, bo trzeba o tym GŁOŚNO rozmawiać, a najlepiej robić protesty, prawdziwe PROTESTY.

komentarz 20 czerwca 2018 przez Perseusz Bywalec (2,190 p.)

Nie sądzę, żeby było to odebrane jako naruszenie zasad

Jej :), chociaż i tak mi troche głupio... A co do kategorii to jak byk jest napisane, że internet, więc nie mam sobie nic do zarzucenia ;P

No i też mi się wydaje, że raczej cicho o całej akcji. Ogólnie to do dziś nic o tym nie słyszałem, choć też przyznaje, że nie jestem zbyt obyty w informacjach

komentarz 21 czerwca 2018 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Najlepiej to opuścić ten eurokołchoz jak najszybciej i mieć w poważaniu ich głupie przepisy, zakazy i nakazy.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 1,068 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 237 wizyt
pytanie zadane 5 października 2018 w Sieci komputerowe, internet przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 228 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...