• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Stop cenzurze Internetu

Object Storage Arubacloud
+11 głosów
617 wizyt
pytanie zadane 18 czerwca 2018 w Offtop przez Storm Obywatel (1,570 p.)

Wiem, że aktualnie trwa mundial i spora część ludzi nie wie co się dzieje wokół, ale słuchajcie jest ważna sprawa. Chodzi oczywiście o walkę w obronie Internetu, wolnego i bezpiecznego, Internetu bez cenzury i ograniczeń, które utrudniają życie nam ludziom.

Jako użytkownicy Internetu trzeba przeciwdziałać smiley W nas jest siła i to my decydujemy jak ma wyglądać Internet, a nie grupka kilkudziesięciu urzędników, którzy najwidoczniej oderwani są od rzeczywistości.

Link do akcji: https://antyart13.pl/

3 odpowiedzi

+7 głosów
odpowiedź 18 czerwca 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Jeśli to prawda, to jak najbardziej popieram akcję. Widać że ustawa została zaproponowana przez jakąś bandę nietechnicznych idiotów.
3
komentarz 18 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Widać że ustawa została zaproponowana przez jakąś bandę nietechnicznych idiotów

Przez 7 lat pracowałem jako inżynier budownictwa (takim cudakiem jestem też z wykształcenia) i uwierz... że w budownictwie mógłbym tak powiedzieć o każdej ustawie (no dobra, może z 5% by się znalazło sensownie i dobrze napisanych... ale to chyba przez przypadek im wyszło :)

Nie brak u nas głupot w ustawodawstwie... długo mógłbym dyskutować chociażby o ustawach związanych z leczeniem w Polsce i dostępem do leków i terapii... ale aż się odechciewa na samą myśl (mówię głównie o onkologii dziecięcej, która niestety w Polsce jest po prostu tragedią jeśli chodzi o pomoc państwa :(

komentarz 18 czerwca 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Nic z tym niestety nie zrobisz. W naszym państwie w kontekście władzy oczywiste jest, że zbyt dużej liczbie osób jest zbyt dobrze przy ich miskach, aby od nich odchodzili i wprowadzali zmiany dobre dla obywateli.

Zawsze uważałem, że najlepszym rozwiązaniem jest zwiększenie liczby posłów. W chwili obecnej statystycznie jeden poseł głosuje za 82,5 tysiąca obywateli. Jaka to jest ogromna liczba i jaka odpowiedzialność. Na jaki stres jest narażony ten człowiek, a to wszystko jeszcze za marne grosze.devil

1
komentarz 19 czerwca 2018 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Zawsze uważałem, że najlepszym rozwiązaniem jest zwiększenie liczby posłów. W chwili obecnej statystycznie jeden poseł głosuje za 82,5 tysiąca obywateli. Jaka to jest ogromna liczba i jaka odpowiedzialność. Na jaki stres jest narażony ten człowiek, a to wszystko jeszcze za marne grosze.devil

Jestem zdania przeciwnego. W moim mniemaniu rozwiązaniem problemu jest drastyczne zmniejsze liczby posłów oraz zauważalne zwiększenie ich zarobków. Dzięki temu będą bardziej pracowici oraz nieprzekupni, choćby ze strachu przed stratą dobrej posady.

Jeśli widzisz coś, czego ja nie dostrzegam; proszę, wyjaśnij.

komentarz 19 czerwca 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Mamy takiego samo zdanie kolego. Widocznie mój sarkazm był za mało sarkastyczny. sad

komentarz 19 czerwca 2018 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Ten diabełek był podejrzany, ale nie aż tak. :D Jakbyś dał jeszcze font 69 na: „zwiększenie liczby posłów”, to byłoby łatwiej skumać. :D

komentarz 19 czerwca 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Zrobiłem screena, także mam przyzwolenie na posługiwanie się font-sizem 69 od forumowego redaktora. devildevildevil

komentarz 19 czerwca 2018 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Zrobiłem screena, także mam przyzwolenie na posługiwanie się font-sizem 69 od forumowego redaktora. devildevildevil

No, no... Za kilka chwil pewnie byłego, to się już nie będzie liczyć! laugh

+1 głos
odpowiedź 19 czerwca 2018 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
edycja 19 czerwca 2018 przez kompowiec2
moim zdaniem akcja informacyjna stała się już za późno i tylko dlatego UE wygrała wlaśnie tą wojnę 1:1 (bo ACTA). Moim zdaniem:

1. Ludzie przerzucą się na P2P

2. steganografia ? np. hxxp, aesgcm nie wiem zobaczymy

3. Alternatywa dla technologi WWW (wreszcie by się przydała, mastodon wygląda okej ale nie jest protokołem EDIT: istnieje, nazywa się IPFS i jest tam już nawet wikipedia)

jeden problem: kto za to zapłaci - bo skoro nawet google nie było stać na opłacanie linków to nikogo innego nie będzie.
1
komentarz 19 czerwca 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
"google nie było stać" - było stać :) tyklko musisz zrozumieć jedno: TAKIE FIRMY pod hasłem stać  -> nie stać kierują się jedną zasadą:

stać: jeśli zysk > przerasta straty, wkład, nakład

nie stać jeśli zysk < nakłady
1
komentarz 19 czerwca 2018 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
edycja 19 czerwca 2018 przez kompowiec2

Prawa tego typu wprowadzono najpierw w Niemczech w wyniku ostrego lobbingu wydawców prasy. Od tego czasu niemieckie prawo wymaga od wyszukiwarek odprowadzania opłat licencyjnych za wykorzystanie fragmentów tekstów dłuższych niż “pojedyncze słowa lub krótkie fragmenty”. W roku 2014 Google dopasowała się do tego prawa i ograniczyła widoczność treści od dużych wydawców. Poczytność spadła momentalnie, więc Axel Springer poprosił organizację VG Media, aby udzieliła firmie Google darmowej licencji na korzystanie z jego treści. To było pierwsze wdrożenie i zarazem pierwsza porażka“podatku od linków”.

Była też druga porażka. Hiszpania wprowadziła “ancillary copyrights” aby umożliwić wydawcom zarabianie na linkach do ich gazet. W reakcji Google zamknęła hiszpański Google News. Czy wydawców prasy to ucieszyło? Wcale nie. Zaczęli protestować przeciwko zamknięciu usługi i zachowywali się tak, jakby Google miała obowiązek świadczyć usługę i płacić im z tego tytułu. Google twierdziła, że wprowadzenie “ancillary copyrights” uczyniło Google News nieopłacalnym. Przeprowadzone później badania wykazały, że nowe prawo generalnie zaszkodziło hiszpańskiemu rynkowi.

https://niebezpiecznik.pl/post/podatek-od-linkow-czyli-dlaczego-reforma-praw-autorskich-w-ue-powinna-martwic-programistow-i-kazdego-kto-korzysta-z-internetu/

komentarz 19 czerwca 2018 przez SoDoIt Obywatel (1,190 p.)

@kompowiec2, IPFS wprowadzą kiedy Musk wyślę swoje satelity na orbitę okołoziemską, czyli poczekamy prawie dekadę. crying

komentarz 19 czerwca 2018 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
no co ty, mamy jedną satelitę i starczyła na całą ludzkość na ziemi :P

A tak bardziej poważnie, przykład: https://ipfs.io/ipfs/QmXoypizjW3WknFiJnKLwHCnL72vedxjQkDDP1mXWo6uco/wiki/

co prawda kilku artykułów widzę brakuje ale działa to P2P jak w BitTorrent.
–8 głosów
odpowiedź 19 czerwca 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
Moim zdaniem i tak powinna być ta cenzura? Dlaczego: bo pokolenie młodych które rośnie obecnie to jest banda " idiotów", którzy wyrastają na "patologicznym kontencie z youtube itd". Oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, ale widzicie sami co się obecnie dzieje
2
komentarz 19 czerwca 2018 przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)
Co to ma sie do tego
1
komentarz 19 czerwca 2018 przez Storm Obywatel (1,570 p.)
To co się dzieje nie jest winą Internetu, ale nieudolnych "rodziców", którzy nie powinno być rodzicami. Zresztą nie ma co na ten temat dyskutować, bo to akurat nie jest istotne.

Nie może być żadnej cenzury, bo jakiekolwiek zakazy są otwartą furtką do przepuszczania coraz to większych i defacto wprowadzanie jeszcze większej kontroli nad bogu ducha winnymi ludźmi, czyli nami. Cenzura jest zła i każdy powinien zdawać sobie z tego sprawę do jakich nadużyć może prowadzić.
komentarz 19 czerwca 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
tak tak tłumacz się jak twoje dziecko spędza 3/4 dnia w szkole, lub przy pc - to trudno jest "zeby otoczenie nie wpływało na dziecko'

Chcesz to trzymaj swojego bobasa w klatce ;D
komentarz 19 czerwca 2018 przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)
Ale o co ci koleś chodzi, piszesz jakbyś żył w innym świecie albo tematy pomylił.

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 370 wizyt
pytanie zadane 7 maja 2018 w Offtop przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
+14 głosów
2 odpowiedzi 10,506 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2018 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
–5 głosów
4 odpowiedzi 1,328 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2015 w Offtop przez niezalogowany

92,578 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,653 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...