• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Cenzura internetu powraca, na razie w Indiach, ale....

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
369 wizyt
pytanie zadane 7 maja 2018 w Offtop przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
Cenzura internetu powraca, na razie w Indiach:

https://anweshadas.in/indian-governments-new-attempt-to-regulate-online-content/

 

Ale moim skromnym zdaniem przyjdzie także do Europy (np, pod pretekstem walki z terroryzmem :D  ).

 

Co o tym sądzicie?

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 7 maja 2018 przez Bondrusiek Maniak (61,370 p.)
Według mnie gorszą rzeczą od cenzury w internecie jest skryte pobieranie naszych danych przez przeróżne serwisy społecznościowe: facebook, google. Ostatnio była afera odnośnie Cambridge Analityca https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/cambridge-analytica-oglosila-bankructwo-po-skandalu,834179.html gdzie facebook pobierał i wykorzystywał dane użytkowników do wpływanie na kampanie wyborczą w USA.

Drugą sprawą, która może pogłębić cenzurę w są aktualne trendy polityczne. W Europie Zachodniej modna jest teraz walka z "mową nienawiści" co ogranicza się do tego że każda osoba konstruktywnie krytykująca np. uchodźców, Żydów podchodzi pod ten paragraf. Dochodzi do tego że wiele kont społecznościowych polityków/dziennikarzy/społeczników jest blokowana bądź usuwana co osłabia wolność słowa. Inaczej ten problem występuje w krajach o zapędach bardziej autorytarnych np. w Indiach czy Chinach. W Chinach internet jest regulowanych by chronić kraj przed działaniami wywrotowymi, które mogły by zagrozić jedynemu prawdziwemu ustrojowi tam komunizmowi. Nie wiem jak wygląda sytuacja w Korei Północnej ale wydaje mi się że tam występują strony tylko chwalące kraj oraz politykę rządu.

Kończąc już ten wątek. Wydaje mi się że dużo gorszą rzeczą od potencjalnej cenzurze w internecie jest pobieranie śledzenie naszych danych. Można to wykorzystać do dyskredytowania wielu osób oraz do sterowania społeczności. A stricte co do cenzury to można starać się ją obejść i na pewno wiele osób wpadnie na sposób aby ją obejść. Patrz na projekt TOR https://pl.wikipedia.org/wiki/Tor_(sie%C4%87_anonimowa), który powstał w odpowiedzi za zwiększeniem anonimośći w sieci.
1
komentarz 7 maja 2018 przez Bondrusiek Maniak (61,370 p.)
Nie nazwałbym się utopijnym idealistą. To że demokracja ma x wad wiadomo od dawna. Z tych najnowszych dodałbym bym arabskie rewolucje, które obalały miejscowych dyktatorów a w ich miejsce chcieli wprowadzić demokracje. Koniec końców rezultatem tych działań jest destabilizacja bliskiego wschodu.Po tej demokratycznej operacji ten teren jest jedną beczką prochu i za jakiś czas można się spodziewać kolejnych konfliktów.

Kolejną ciekawa operacja demokratyczną jest majdan na Ukrainie. Ile tam było płomiennych przemów, które miały przeobrazić kraj na wzór krajów zachodniej Europy. Wiadomo jak Ukraina wyszła na tej rewolucji. Strata Krymu plus kraj w rozpadzie.

Zgadzam się z Tobą odnośnie Syrii i ostatniego ataku na tej kraj. Assad ma dużą przewagę na rebeliantami, państwem islamskim i nagle nie wiadomo po co używa broni chemicznej. Taka wersja nie trzyma się kupy . Po tym feralnym wydarzenie media pokazują zdjęcia, filmy z miejsca zdarzenia. Materiały te są tendencyjne i mają oskarżyć prezydenta Syrii. Mało jest konkretów, nikt nie przedstawił bezpośredniego dowodu na wykonanie ataku przez reżim. Kilka dni później USA, Wlk Brytania i Francja bombardują terytorium Syrii.

Kolejnym ciekawym ostatnim przykładem jest rzekome otrucie przez wywiad rosyjski podwójnego agenta Skripala i jego córki. Do tego ataku miał być wykorzystywane silnie toksyczny środek o nazwie NOWICZOK. W praktyce oznacza to pewną śmierć . Wlk Brytania oskarża Federacje Rosyjską o ten atak i wydala różnego szczebla amasadorów. Po kilku tygodniach córka wychodzi ze szpitala i co odnośnie tego NOWICZOKA pojawiają się wątpliwości a ambasadorowie zostali wyrzuceni.

Nawiązując jeszcze do wcześniejszych postów to do śledzenia naszych danych groźną rzeczą są fake news'y. Internet to doskonała narzędzie do tworzenia tego typu wiadomości. Kończąc już, uważam że Polacy powinni tworzyć społeczeństwa obywatelskie i w ramach demokracji reformować kraj. Pozdrawiam
komentarz 8 maja 2018 przez Kerdi26 Użytkownik (640 p.)

@Bondrusiek, Nie wiem jak moją nienawiść do demokracji skojarzyłeś z hitlerem lub stalinem. Ale wracając demokracja ma kilka wad w tym jedną szczególną, jak sam napisałeś jednostka może naciskać na władze, ogólnie mieć całkiem dużo do powiedzenia a tą jednostką może być każdy obywatel danego państwa, a jak wiemy większość ludzi to debile i to właśnie ci debile rządzą, przez co Polska jest dziś tym czymś czym jest, to nawet ciężko opisać. I w wyniku tych rządów ludzi wybranych przez większość dziś w Polsce mamy socjalizm, 90% polskich polityków itp to agenci obcych wywiadów. Długo by wymieniać te szerzące się patologie. Dziś nawet spotkałem się z wpisem w internecie, że podstawą normalnego państwa jest socjalizm i w erze postępującej robotyzacji przemysłu, państwo powinno wypłacać każdemu obywatelowi zasiłek nie 500 tylko 1000 zł, bo to podstawa bezpieczeństwa. (starałem się cytować z pamięci) w postach pod tym samym artykułem dowiedziałem się, że w Polsce i Stanach Zjednoczonych panuje kapitalizm, a właściciele firm w tym strasznym ustroju kapitalizmie powinni finansować, ze swoich pieniędzy zasiłki. I ci ludzie mają prawo głosu. O to ona nasza piękna kochana demokracja, a jak się wczytamy w internety to okaże, się że zawdzięczamy ją lechu wałęsie który to zstąpił z nieba i obalił komune.

komentarz 8 maja 2018 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

90% polskich polityków itp to agenci obcych wywiadów

No, nie przesadzajmy ;) większość jednak woli grać na swoją rękę i tylko swoją. 

Cytujesz treść o dochodzie bezwarunkowym, co jest echem przyszłości i nikt nie ma pojęcia jaką formę to przyjmie. Wiadomo jednak, że automatyzacja pewnych branż spowoduje utratę pracy masy ludzi. To jest dużo bardziej złożony problem i nie nazwałbym go typowo socjalnym. 

komentarz 8 maja 2018 przez Bondrusiek Maniak (61,370 p.)
@Kerdi

Nie skojarzyłem Twoich przekonań do tych dyktatorów tylko podałem przykład rządów autorytarnych, które jeszcze nie tak dawno panowały nad polskimi ziemiami. Ogólnie z Twoimi tezami się zgadzam. W Polsce brakuje klasy średniej czyli ludzi którzy mają na wolną gotówkę i mogą nią obracać na różne cele.Wystarczy więc że jeden z polityków obieca góry złota i ma wygraną w kieszeni. Można to zobaczyć na podstawie 500+, który miał zwiększyć dzietność. Ciekawe jak politycy będą chcieli wyjść z tego programy gdy okaże się że dzietność wcale się nie zwiększyła lub koszty są za wysoki. Założę się że pomysł zniesienie tego programu przyniesie wielkie protesty i wzmocni w obywatelach postawy roszczeniowe.

Dochód bezwarunkowy już został wprowadzony w Finlandii https://www.forbes.pl/finanse/bezwarunkowy-dochod-gwarantowany-w-finlandii-560-euro-miesiecznie/lh49zk3 ale nie sprawdził się i tamtejszy rząd wycofuje się z tej reformy.

Co do strachu przed automatyzacji pracy to wydaje mi się że jest to trochę wyolbrzymiona fobia. Jeszcze 200lat temu w każdym mieście był kowal. Teraz już nie ma tej profesji. Przy szybkim rozwoju technologicznym pracy nie zabraknie. Może się zdarzyć że jakieś zawody znikną ale w te miejsce pojawią się nowe. Należy więc się przebranżawiać. Kto by pomyślał 15lat temu że zawód youtuber będzie tak powszechny i będzie bardzo opłacalny. Nie wiadomo co przyniesie przyszłość.
komentarz 8 maja 2018 przez Kerdi26 Użytkownik (640 p.)
@Bondrusiek, event15

Tam nie chodziło dochód warunkowy spowodowany rosnącą robotyzacją, tylko o to, że ludzie z nieznajomego mi powodu sądzą, że coś im się należy od państwa i od bogatych ludzi dlatego, że ci są bogaci a oni nie a jeśli usłyszą od jakiegoś polityka o  systemie w którym za leżenie na kanapie nie będą dostawać pieniędzy zabranych tym pracującym(tu rzeczywistość jest już taka, że wszystkim pracującym)  to co najwyżej zwyzywają go od złodziei lub co gorsza powiedzą, że na swoim zawodzie zna się tak jak hiszpańscy sędziowie. Za to polityk, który obieca socjal, socjal i socjal z miejsca wygra wybory w demokracji. Na dodatek taka osoba ponarzeka, że ten socjal to w sumie jakiś mały nie to co w niemczech czy na zachodzie i, że ogólnie bieda w kraju, bankructwo tuż tuż, i po jakże krótkim zastanowieniu dojdzie do wniosku, że to wina tego cholernego kapitalizmu w którym żyje choć w zasadzie nie ma pojęcia czym jest kapitalizm lub socjalizm ani że w Polsce przecież nie ma kapitalizmu. A, że ci pracujący nie mogą w Polsce przez to godnie żyć a mają jakieś ambicje sięgające dalej niż telewizor wyjeżdżają. Na ich miejsce ta polska nie przekupiona i działająca w interesie Polski i Polaków demokratycznie wybrana władza ściągnie ukraińców 20 razy do roku czczących wymordowanie nikt nie wie jak właściwie wielu Polaków i śmiało zapowiadających kolejną rzeź. No jak tutaj można nie kochać demokracji.
0 głosów
odpowiedź 7 maja 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
sądzę że mnie to gówno obchodzi :) bo żyję swoim życiem i genrealnie nie wypowiadam się w internecie tak otwarcie dlaczego? Bo to i tak nic niestety nie zmieni.

Swoją drogą to już wchodzi w Europe :) choćby i to co ma zostać do końca maja wprowadzone na FB o filtracji wypowiedzi:

nawet powiedzenie " NIE LUBIĘ CZARNYCH" będzie uznawane za niestosowne i zablkowane a filtrowane będą słowa nawet  " te wolne" za zasadzie co ja myślę o....

więc to już nie jest demokracja i to już nie jest wolny świat
2
komentarz 7 maja 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

bo żyję swoim życiem

czy ja wiem... jak będziemy na wszystko się godzić i mówić, że mnie to nic nie obchodzi to tego naszego życia już nie będzie... całe nasze życie będzie sterowane przez innych:(

komentarz 7 maja 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)

Wiesz i tak - jest sterowane ...? Moje zdanie i tak nie ma wpływu więc generalnie już się nie udzielam w bojkotowanie czy walkę bo wiem, że jest to walka z wiatrakami.

Godzić się mogę na coś co nie wpływ ana moje życie/ życie ogólne jako well being w perspektywie czasu. 

Nie bardzo rozumiem czemu "Tego naszego życia" nie będzie? 

Takie rzeczy nie powodują tego, żę : nie mogę pracować - zarabiać, nie mogę kupic jedzenia i odżywiać się, nie mogę np podróżować czy grać w gry i oglądać filmy :) iść na spacer czy coś fajnego zjeść na mieście itd itp. tym jest życie

dla mnie życie nie jest wirtualnym swiątem fejsbukiem instagramem i najchetniej wywaliłym to wpizdu.  

komentarz 19 czerwca 2018 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
  Nie byłem przecież socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.

"Takie rzeczy nie powodują tego, żę : nie mogę pracować - zarabiać, nie mogę kupic jedzenia i odżywiać się, nie mogę np podróżować czy grać w gry i oglądać filmy :) iść na spacer czy coś fajnego zjeść na mieście itd itp. tym jest życie"
sugerujesz że internet nie ma dziś wpływu na gospodarkę?

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 243 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 385 wizyt
pytanie zadane 10 września 2018 w C i C++ przez Archeon Początkujący (480 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 335 wizyt
pytanie zadane 9 września 2018 w C i C++ przez Archeon Początkujący (480 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...