• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aplikacja typu Rest w Spring Boot

Object Storage Arubacloud
0 głosów
691 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2018 w Java przez Dawid Kreft Początkujący (420 p.)
Cześć

Chciałbym się dowiedzieć jak utworzyć aplikacje typu Rest pobierająca dane z API , np. Github.

Czy mógłby ktoś polecić materiały do nauki Spring lub nakierować jak to rozwiązać?

 

Pozdrawiam Dawid

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 czerwca 2018 przez xenonso Mądrala (5,160 p.)

Najlepsze będą poradniki na spring.io, dobra jest także ta strona.

Osobiście zaczynałem od filmów na tym kanale. Z perspektywy czasu widzę, że niektóre praktyki tam przedstawione są co najwyżej średnie, ale na początek wystarczy.

Z książek to Spring w Akcji, chociaż akurat tego całkiem początkującym nie polecam.

 

komentarz 5 czerwca 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Artur ma sporo xml'a co jest aktualnie złe, więc kanał raczej jako ciekawostka do przeglądnięcia.
komentarz 5 czerwca 2018 przez xenonso Mądrala (5,160 p.)
Z tego co pamiętam w przypadku REST opiera się wyłącznie na adnotacjach.
komentarz 5 czerwca 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Akurat REST nie oglądałem, ale jeśli się nie umie springa w cale to według mnie nie jest dobrym pomysłem zaczynać od razu od MVC czy REST.
komentarz 5 czerwca 2018 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)
@mbabane czemu nie? Ja ostatnio robiłem REST api w Springu w ogóle go wcześniej nie znając :) Nie miałem przy tym żadnych problemów.
komentarz 5 czerwca 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Teoretycznie oczywiście w niczym nie przeszkadza. Chodzi o to aby dobrze zrozumieć zagadnienia związane z działaniem springa, aby nie było potem zaskoczeń, wątpliwości i problemów tylko dlatego, że się coś pominęło i aby uniknąć później cofania się do podstaw - chyba że ktoś robi to tylko na zaliczenie na studia itp, bądź dla czystej zabawy.
–1 głos
odpowiedź 5 czerwca 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Omijaj tutoriale bazujące na konfiguracji w xml.
komentarz 25 czerwca 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Jakiś psychofan xml'a?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 675 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2018 w Java przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 216 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2019 w JavaScript przez varespol Użytkownik (710 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 885 wizyt
pytanie zadane 11 października 2017 w Android, Swift, Symbian przez rolskiam Nowicjusz (120 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...