• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rest API w Spring Boot do moblinej aplikacji

Object Storage Arubacloud
0 głosów
675 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2018 w Java przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
W jaki sposób najlepiej deployować REST Api do używania przez aplikację androidową? Użyć różnych chmur (google cloud, azure itp)? Czy użyć jakiegoś hostingu? Jeśli hostingu to jakie hostingi umożliwiają używanie javy (może linuxpl.com)?

Głównie chodzi mi o proste RESTy raczej jako MVP.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 24 lutego 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
jedyne co mi na myśl porządniejszego przychodzi to

Apache Tomcat jako serwer i hostingi; https://4programmers.net/Forum/Java/199833-hosting_dla_aplikacji_webowych_na_platforme_java?start=0
komentarz 24 lutego 2018 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Właśnie widziałem ten link tylko o ile się nie mylę to to są właśnie rozwiązania w chmurze. A zastanawiam się czy są takie hostingi że aplikacja springowa przerzucona na hosting tak jak php będzie poprostu działać.
0 głosów
odpowiedź 26 lutego 2018 przez ProgramistaTomko Obywatel (1,040 p.)

Jeżeli masz proste resty to nic trudnego. Spring boot oferuje ci tomcata w środku - w konsoli wpisujesz 

java -jar target/myproject-0.0.1-SNAPSHOT.jar

lub jeżeli masz zainstalowanego mavena 

mvn spring-boot:run

 i nie musisz niczego stawiać. Ważne by mieć zainstalowaną javę. Nie mam 100% pewnosci ale kupujesz sobie serwer vps za np 8 zł miesięcznie (ostatnio kumplowi robiłem aplikację to ponoć tam stawiał bazę danych). Na ten serwer możesz się spokojnie zalogować i użytkować przez zdalny pulpit. Jak tam odpalisz to powinno być ok. Tu jest za 4 zł ale sprawdz czy mają/da się zainstalować javę.

A co do chmur to kiedyś siedziałem na Azure i drogo wychodzi. Bardziej opłaca się kupić jakiś tani serwer.

Jeżeli się mylę to niech ktoś mądrzejszy mnie poprawi :P również z chęcią poszerzył bym swoją wiedzę

komentarz 27 lutego 2018 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Postawiłem w końcu resta na google cloud. Z tego co widzę to duże progi za darmo są, a i tak na pierwszy rok dostaje sie 300USD do wykorzystania. Póki nie robie wiekszdgo projektu tylko sie uczę springa wiec starcza :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 692 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2018 w Java przez Dawid Kreft Początkujący (420 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 885 wizyt
pytanie zadane 11 października 2017 w Android, Swift, Symbian przez rolskiam Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 216 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2019 w JavaScript przez varespol Użytkownik (710 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...