• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca w IT vs języki obce

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,594 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2018 w Offtop przez Kaqty Nowicjusz (120 p.)
Cześć, jako że jestem na studiach (I rok - informatyka) i zbliżają się wakacje to postanowiłem to wykorzystać i zacząć naukę języka obcego - pod kątem przyszłych wyjazdów (wakacyjnych ale także może się uda ogarnąć Erasmusa / praktyki za granicą) oraz w dalszej przyszłości pracy. Język oczywiście ma mi się podobać oraz być jak najbardziej przydatny. Obecnie umiem posługiwać się angielskim na poziomie B2 oraz uczyłem się niemieckiego w szkole - ale ponieważ nie robiłem nic ponad to co musiałem (teraz w sumie żałuję bo sam język jest  w sumie fajny) a na lekcjach była głównie gramatyka to w tej chwili umiem się przedstawić i może policzyć do dziewięciu. Z języków które wyborałem jest niemiecki i hiszpański i jeśli znajdzie się ktoś kto umie posługiwać się którymś z nich to mam kilka pytań:

0. (Hiszpański) czy to prawda że jest wiele różnych dialektów i nawet znając go bardzo dobrze można mieć z tego problemu trudności w komunikacji?

1. Czy uważasz że dany język jest trudny?

2. Na ile dany język przydaje się w działce IT / który z nich wg Ciebie jest bardziej przydatny?

3. Czy znasz jakieś warte uwagi książki / kursy online / strony pomagające w nauce?

Szczególnie zależy mi na podpunkcie 2.
komentarz 25 maja 2018 przez szacho Gaduła (3,810 p.)
Hiszpański jest super jakbyś chciał podróżować, pracując.

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 24 maja 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Moim zdniem w IT głównie przyda Ci się angielski, a jeśli jesteś na poziomie B2 to może warto pomyśleć o jakimś doszkoleniu go do na prawdę bardzo dobrej, płynnej komunikacji? Może np. jakiś wyjazd, nie musi to być nic związanego z IT, słownictwa nauczysz się bardzo szybko, ale coś, gdzie złapiesz codzienny realny kontakt z językiem. Jeśli będziesz jako junior znał biegle angielski to będzie to bardzo duży plus i otworzy Ci furtkę w wielu firmach, gdzie język jest często barierą dla wielu osób.
+1 głos
odpowiedź 25 maja 2018 przez Błękit Metylenowy Obywatel (1,140 p.)
Zgadzam się z Tomkiem - angielski, angielski i jeszcze raz angielski. Także z tego względu, że większość rzetelnych materiałów i źródeł do nauki jest właśnie po angielsku (polskie tłumaczenia bywają niestety kulawe i nieprecyzyjne). Nie wspominając o tym, w jakim języku zdaje się wiele, jeśli nie większość, egzaminów certyfikacyjnych.

Jeśli chodzi o inne języki, które wymieniłeś, niemiecki zdecydowanie wygrywa dla mnie, jeśli chodzi o przydatność w IT w Polsce. Widuję całkiem sporo ofert do projektów z niemieckojęzycznymi klientami, nawet u mnie w mieście -z tym, że wymagany poziom języka to najczęściej ok. B2. Czyli sprawna komunikacja.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 239 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 284 wizyt
+4 głosów
4 odpowiedzi 903 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...