• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Języki obce ze słuchu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
239 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Piotrek Karasiński Obywatel (1,870 p.)
Jak uczyć się obcych języków ze słuchu (np. oglądając filmy po angielsku) tak żeby się nauczyć. Pytam bo za granicą jest całkiem inaczej, wszyscy mówią w innym języku i wogóle. Chcę się nauczyć angielskiego i niemieckiego

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 maja 2016 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
komentarz 14 maja 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Ja mieszkam w niemczech juz 9 miesiecy i ci powiem ze sluchanie filmow jakos nic nie daje. Opanowanie jak sie mieszka to 6 miesiecy poziom komunikacyjny i udzial w lekcjach fizyki matmy  itd. Ale jak sluchasz mlodziezy i wgl to na poczatku idzie sie zalamac. np. wasn, albo machs itd. takie skroty ktore z poczatku nie znasz i zastanawiasz sie o co chodzi. Co moge powiedziec wymoga r jest nieme mowil sie jakbys gryzl sie w jezyk przyzwyczaj sie do urywania liter mlodziez i dorosli robia to. np. ich hab, a powinno byc ich habe. W mlodiezowym jezyku spotkasz np. Hab 2 Geschwister.... czesto moze byc bez rodzajnikow i osoby :D troche mylace z poczatku.... ja polece ci pisanie z niemcami naprawde pomaga. Z wymoga -ig mozesz powiedzeic jako -ig albo -is obie formy sa prawidlowe. Jak chcesz cos wiecej wiedziec to pisz smialo na pw. Ja musze isc poki co... Milego dnia.
0 głosów
odpowiedź 14 maja 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Od siebie jeszcze nie mieszaj dwoch jezykow chyba ze masz glowe do jezykow w innym przypadku to ryzyko.
1
komentarz 14 maja 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
No to ryje mocno w głowie tym bardziej jak coś się umie z angielskiego i padają bardzo podobne słówka z niemieckiego. No cóż nauczyciele wiedzą lepiej
komentarz 14 maja 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Oczywiscie mozna sie uczyc obu ja jestem zmuszony(i chcem tez sam) do nauki bo inaczej nie dam rady w nastepnym roku no ale mam lepiej. Kontakt codziennie po niemiecku pisze czytam czasami, i po angielsku jak utrzymam tak jak niemiecki to nie powinno byc problemu.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,595 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2018 w Offtop przez Kaqty Nowicjusz (120 p.)
+4 głosów
4 odpowiedzi 903 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 284 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...