• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

nauka angielskiego/niemieckiego - książki, beletrystyka

Object Storage Arubacloud
0 głosów
283 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2019 w Offtop przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)

Pewnie jest tu sporo osób, które używają języka - zwłaszcza angielskiego na co dzień przy np czytaniu dokumentacji - czytacie może jakąś beletrystykę w języku obcym (angielski/niemiecki) chodzi mi o ciekawe książki na poziomie ok B2  nie związane z programowaniem.

Wiem, że jest seria książek po angielsku ze słownikami dostępna w np empiku , ale generalnie dostępne tytuły uważam, za mało ciekawe. Najlepsza byłaby fantastyka, ale niestety ze względu na wymyślanie słów/języków, nazwy krain, dużo 'średniowiecznych' słów itd przypuszczam, że bardzo ciężko będzie się to czytało.

Dosyć łatwym językiem są napisane książki Dana Browna (m.in 'Kod Leonarda da Vinci") oraz Marca Elsberga (m.in "Blackout") - mniej więcej o tej tematyce i poziomie trudności szukam -  macie może jakieś pomysły, na obcojęzyczne thrillery/technothrillery warte przeczytania lub inne ciekawe książki?

1
komentarz 20 grudnia 2019 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Oglądaj bajki na poziomie 10-13 latka, może być z napisami. Peppe na pewno masz za sobą, ale takie muminki już są spoko, ogólnie najlepiej coś, co kojarzysz w polskiej wersję z dzieciństwa - Gumisie, Smerfy?

Jeżeli chodzi o książki to poszukaj lektur szkolnych niepolskich autorów z podstawówki/wczesne gimnazjum jak np. Pinokio. Jest też dużo audiobooków z tego zakresu.
Takie słuchanie/czytanie ułatwi Ci zrozumienie, ale do komunikacji potrzebna jest jeszcze praktyka.

A zapomniałem :P Diary of a Wimpy Kid - napisane językiem, z którym się spotkasz rozmawiając z native'm.
komentarz 20 grudnia 2019 przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)
Niedawno skończyłem oglądanie "Lucyfera" po niemiecku - także gumisie/smerfy raczej mnie nie zainteresują ;) Lektury szkolne zdecydowanie nie. Dosyć dużo czytam (po polsku), a lektury uważam za mega nudne. Chodzi mi o coś ciekawszego, ale raczej pisanego językiem codziennym.
1
komentarz 20 grudnia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Lektur szkolnych, bynajmiej niemieckich nie polecam. Z niektórymi rodowici niemcy maja problem. Przykladem moze byc wlansie Faust I i II, Antigone etc

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 20 grudnia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
edycja 20 grudnia 2019 przez DragonCoder
Ja polecam ogolnie "Faust Teil 2", bardzo piekna ksiazka (zarcik).

Z ostatnich lektur jakie mialem to Hans Falada " Klein Mann - was nun", powiem tak, jak dla mnie ksiazka mega nudna, poziom jezyka to alltägliche Sprache, bo nie wiem czym jest B2. Znam ludzi, ktorzy maja certyfikaty na B2, a rozmowa wyglada jak na "A2". Oprocz tego Hans Falada napisal jeszcze "Trinker", to juz troche ciekawsze. Ogolnie warto dodac, ze Fallada jest pisarzem kierunku "Neue Sachlichkeit" z tego tez powodu, jezyk uzyty w ksiazkach jest jezykiem codziennego uzytku, tematyka ogolna, glownie skupiajaca sie na problemach spolecznych tamtych czasow, alee ktore pasuja bardzo dobrze takze do dzisiejszych czasow

https://de.wikipedia.org/wiki/Die_K%C3%A4nguru-Chroniken

Wedlug mnie jest mega, moze nie tyle sama ksiazka, czy zbior, co "podcasty". Jak slyszy sie ten glos kangura i ogolnie, ale trzeba miec tez pojecie o samym jezyku, gramatyce itd.

Dla wielu jeden z wybitnych pisarzy, bardzo ciekawe ksiazki, ponoc troche Kingiem. Raz gralem w gre, ktora jak sie dobrze pamietam, opierala na jego ksiazkach. (czytalismy kawalek tekstu i pozniej musielismy zgadac co sie z ta osoba stalo itd), przy kazdej odpowiedzi, tak sie dziwilem, ze mala glowa.

P.S.

Jesli serio chcesz sie nauczyc jezyka, to czytanie, nie zawieli Ci da. Czytanie glownie pomaga w zrozumieniu gramatyki itd, ale duzo lepsza i szybsza forma nauki, jest rozmowa lub pisanie z osoba, ktora ten jezyk potrafii
komentarz 20 grudnia 2019 przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)

W sumie może być nawet ciekawa chociaż z tego co piszą na wikipedii jest to raczej satyra na codzienność.  Dobrze, że jest podzielona na krótkie rozdziały - można się przekonać czy będzie ciekawa. Polecasz może jakiś thriller? Ostatnio widuje wszędzie nawet w sklepach typu REWE / Edeka na półkach w "top 10" - Offline ("Arno Strobel") - masz może jakieś zdanie na temat tego autora?

komentarz 20 grudnia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Naja... Mieszkasz w DE, czy z czystek ciekawości się uczysz?

Jako, ze jest to Psycho-Thriller moze miec czasami, dziwne, bardziej zlozone slowa. Albo po przeczytaniu 2 stron widze, ze moze miec troche elemtow "miejskich" mniej oficjalnego jezyka. (mam nadzieje, ze 0 dialektu), sama w sobie brzmi ciekawie. Ale widze, ze ma tez sporo zdan podrzednych (nebensätze). Wiec czasami trzeb pewnie uwazac, zeby sie nie poglubic w przecinkach.
komentarz 20 grudnia 2019 przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)
Po prostu dosyć dużo czytam po polsku a chciałbym zacząć więcej po niemiecku / angielsku i szukam czegoś pisanego w miarę codziennym i prostym językiem a jednocześnie wciągającego, żeby nie rzucić tego w kąt po kilku pierwszych stronach.

Podobne pytania

+4 głosów
4 odpowiedzi 903 wizyt
+5 głosów
9 odpowiedzi 2,699 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 239 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...