• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy opłaca się zdawać mature z Informatyki?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,679 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Szczech_08 Nowicjusz (120 p.)
Witam.

Jestem uczniem 2 klasy lo na profilu mat-fiz-inf. Za rok będę pisał mature i nie wiem jakie rozszerzenia wybrać. Myślałem nad samą Informatyką i Angielskim ponieważ uważam, że lepiej napiszę informatykę niż matematykę. Zastanawia mnie czy na rekrutacji matematyka jest wyżej punktowana i czy jest sens pisania rozszerzenia z infy. Dodam jeszcze, że chciałbym iść na informatykę na AGH albo PK.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 23 maja 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Na pewno jest sens pisania matury z informatyki, pod warunkiem, że napiszesz też matematykę rozszerzoną, bo to ona jest brana głównie pod uwagę. A ta matura z informatyki będzie takim ciekawym dodatkiem :)
0 głosów
odpowiedź 23 maja 2018 przez SUNBIN Obywatel (1,190 p.)

Noto sprawdź to sobie :) wejdź na strony uczelni na dział rekrutacja i sprawdź jakie mają wymagania. 
Np. AGH informatyka na WIEiT: matematyka lub fizyka, lub informatyka to przedmiot główny 0-200 pkt (gdzie 200 pkt to jest 100% z rozszerzenia) wynik rekrutacji W =  4G * J 

– liczba punktów procentowych uzyskanych w części pisemnej egzaminu maturalnego z przedmiotu głównego (maksymalna liczba punktów: 200). 

– liczba punktów procentowych uzyskanych w części pisemnej egzaminu maturalnego z języka obcego (maksymalna liczba punktów: 200)

Czyli informatyka jest traktowana na równi z matematyka i fizyką. Ale każda uczelnia sobie to inaczej liczy, ja na Twoim miejscu nie odpuszczał bym matematyki.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 317 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 2,015 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...