• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy mogę zdawać maturę z informatyki na swoim komputerze

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,974 wizyt
pytanie zadane 23 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Karolus Użytkownik (510 p.)
Witam

W maju pisze maturę z informatyki  ale nie mam tego przedmiotu w programie mojego profilu. Uczę się sam oraz mam korepetycje. W szkole dowiedziałem się że będe pisał mature z programem biurowym office 2003. Co mi się nie podoba  i mojemu korepetytorowi również bo narazie korzystamy z wersji 2019(ale stwierdził że jeżeli nie da sie tego zmienić to nauczy mnie robić zadania na 2003). Powiedział mi również żebym spróbował pisać maturę na własnym komputerze.

I tu mam pytanie do was drodzy użytkownicy czy takie coś jest możliwe?

https://www.cke.edu.pl/images/stories/Rady_mat_08/inf_a.pdf

w tym dokumencie nie ma nic o własnym komputerze, jest tylko napisane że komputer i jego oprogramowanie powinno być zgodne z deklaracją ucznia. Ja zadeklarowałem się ogólnie: ms windows ms office i c++; Oczywiście moge to zmienić jeszcze w lutym na bardziej konkretne dane.

Czy jest możliwość że przyniose swój komputer ze swoim oprogramowanie do szkoły kilka dni przed maturą a nauczycieel który odpowiada za przygotowanie sprzętu do matury sprawdzi moj komputer i przygotuje go do matury jak inne?

Zanim się zapytam nauczyciela. Chciałbym się zapoznać z waszym zdaniem na ten temat. Może ktoś z was miał taką sytuacje i przyniósł swoj komputer?

Za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuje.

Pozdrawiam

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 23 października 2018 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)

Wyobraź sobie że każdy przychodzi z własnym komputerem. Nie - to nie jest możliwe. Jesteś niestety skazany na szkołę oraz oprogramowanie jakie posiada - a tutaj masz wykaz możliwych: https://cke.gov.pl/images/_KOMUNIKATY/20160909%20Komunikat%20o%20egzaminie%20z%20informatyki.pdf.

Osobiście sam na Twoim miejscu zmieniłbym na LibreOffice, pakiet z Office'a z 2003 to jednak trochę porażka...

komentarz 23 października 2018 przez Karolus Użytkownik (510 p.)
wiesz w sumie to jest dziwne bo gość z którym mam korki to także nauczyciel informatyki...
komentarz 23 października 2018 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
Czy to coś zmienia? Moim zdaniem nie. Szkoła szkole nierówna ;)
komentarz 23 października 2018 przez Karolus Użytkownik (510 p.)
no nie zmienia ale skoro on proponuje to z tym komputerem to chyba jednak nie jest to całkiem nie możliwe. już sam nie wiem.
komentarz 23 października 2018 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
Myślę zę to niemożliwe - ale gdybyś miał jakieś informacje ze szkoły to byłoby fajnie gdybyś się podzielił :)
komentarz 23 października 2018 przez Karolus Użytkownik (510 p.)
Na pewno się podzielę taką informacją. A jak myślisz czy mogłbym prosić nauczyciela żeby mi dał chociaż office 2010 mogłbym go nawet kupić  ...
komentarz 23 października 2018 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
Z pewnością możesz przenieść się z maturą do innej szkoły. Co do kupienia - to raczej nie przejdzie. Z tego co wiem szkoła musi posiadać nieco inną licencję aniżeli użytkownik prywatny.
1
komentarz 23 października 2018 przez Karolus Użytkownik (510 p.)
Musze pogadać z nauczycielem może da sie coś z tym zrobić, jeśli nie to będe zdawał na 2003 w końcu oprócz mnie w szkole maturę z infy zdaje jeszcze z 15 osób i oni z officem 2003 problemów nie mają bo sie na nim  cały czas uczą. Dzięki Ci za odpowiedź. Dam znać jeżeli będzie można przynieść swój komputer.
komentarz 23 października 2018 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
Osobiście jestem przeciwny by ktokolwiek przynosił własny komputer na maturę, jednak słyszałem o ludziach co w 2018 roku pisali na swoim lapku.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,667 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 620 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...