• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Stoję na rozstaju dróg, a czas się kończy.

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
309 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Bytnior Początkujący (350 p.)
Cześć forumowicze,

nawiązując do treści tematu, jestem absolwentem mechaniki i budowy maszyn na kierunku ESOiOO, ze względu na mnogość wyniszczających czynników związanych z wykonywaniem wyuczonego zawodu, zrezygnowałem z obranej ścieżki kariery. Aktualnie pracuję jako kelner, żeby zarobić na studia, kurs, biznes, cokolwiek.

 

Problem polega na tym, że mam wiele zainteresowań, a wybrać jedno to jak zejść do piekła.

 

Interesuję się motoryzacją, sportem, informatyką, przedsiębiorczością i wszystkimi innymi pokrewnymi dziedzinami do poprzednich.

 

Chciałbym pójść na studia informatyczne, bioinformatyczne, ekonometrię. Z drugiej strony chciałbym zostać kimś w branży sportowej. Mógłbym również projektować w AutoCAD-zie, wykształcenie już mam, wystarczy zrobić kurs. Mógłbym również otworzyć swój biznes, mam 3 sprawdzone możliwości związane z gastronomią, motoryzacją, nieruchomościami. Jednak coś wewnętrznie mnie blokuje przed wybraniem jednej konkretnej ścieżki. Próbując wybrać jedną konkretną dziedzinę, czuję się jakbym kroczył w stronę piekła. Automatycznie łapie mnie depresja i się zatracam.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 11 maja 2018 przez Benek Szeryf (91,110 p.)
Wybierz dziedzinę, która jest dla Ciebie najważniejsza, która jest Twoim hobby. Jeśli czujesz, że takiej nie masz i wszystko Ci się podoba tak samo, to wybierz sobie działkę w której najwięcej zarobisz. Jest jeszcze taka szansa, że nie spotkałeś dziedziny, która mogłaby być Twoją pasją. Ale to nic, zawsze będzie mógł zmienić branże w przyszłości, jeśli będziesz miał odpowiednią motywację.
0 głosów
odpowiedź 11 maja 2018 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)

Bądź pozdrowiony, nie epatuj tak tym piekłem. Wszak jeszcze żyjemy. 
Polecam te dwa filmiki jako rozgrzewkę przed Twym ambitnym planem działania.
Pierwszy

Drugi.

Jeden lepszy od drugiego, w dowolnej kolejności, chociaż ten pierwszy jest najbardziej popularny.
Serdeczne pozdrowienia i sukcesów w życiu, nie tylko zawodowym!

1
komentarz 11 maja 2018 przez Bytnior Początkujący (350 p.)
Obydwa filmiki oglądałem. Aktualnie na swój rozwój nie licząc pieniędzy związanych ze studiami, wydałem około 17 000 zł. Prowadziłem dwa biznesy, byłem mechanikiem na statku, zwiedziłem, Brazylię, Kolumbię, Meksyk, Stany. Pływałem również w Stena Line. Nauczyłem się podstaw programowania w JavaScript. Byłem zawodowym trójboistą. Próbowałem sił w marketingu sieciowym. Pracowałem w social media, i wiele innych rzeczy. Zaczynać kolejny raz i znowu stwierdzić, że to może nie to, to wyobrażacie sobie jak moja psychika aktualnie wygląda.
komentarz 11 maja 2018 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Przyznam, że widzę u Ciebie syndrom wypalenia zawodowego. Może wakacje, zmień otoczenie to często pomaga.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 1,035 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 374 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez keyram Obywatel (1,520 p.)

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,782 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...