• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pierwsza praca, oczekiwania, czego mogę wymagać i co powinienem jeszcze wiedzieć.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
597 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Cześć wszystkim, mam do was pytanie. Wstępem powiem że mam 18 lat, a w sierpniu 19. Okej do istoty rzeczy, otóż w niedalekiej przyszłości chciałbym udać się już do jakieś pracy, związanej z informatyką. Nigdy w życiu nie miałem pracowaniem za wynagrodzenie, w dziale stricte związanym z informatyką. Czego mogę spodziewać się na rynku, nie powiem że potrafię wszystko znakomicie ale ogólnie edukuje się w dziale szeroko pojętej web developerki, nie jestem edukuję się w stronę i front endu, tak jak back. Potrafię się w podstawie obsługiwać laravelem, js-em, stworzyć szablon który będzie funkcjonować na wordpress, co do tego dochodzi to oczywiście znam css-a i js-a,bootstra-a, sql-a oraz angielski na poziomie który pozwala mi czytać i rozumieć dokumentacje, zamierzam jeszcze nauczyć się jednego z frameworków JavaScript ( vue, react, angular). Czy według was jest to wiedza, która jest warta uwagi? Czy jest to standard na rynku i jest wiele osób z podobną wiedzą, dodam że mam jeszcze chwilę czasu bo zamierzam zacząć pracować gdzieś po rozpoczęciu nowego roku szkolnego / w trakcie wakacji, i jest dobry moment bym jeszcze się podszkolił z jakiś konkretnych działów. Oczywiście kosztem tego wszystkiego nie chcę zatracić szkoły, chcę zdać maturę i to jakoś pogodzić. Co doradzilibyście ? Odczekanie z pracą, do "po szkole", oraz czego się warto uczyć jeszcze i jest na rynku potrzebne? Dodam jeszcze, że to wszystko robię z pasji i jestem samoukiem.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 maja 2018 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)

Czy według was jest to wiedza, która jest warta uwagi? Czy jest to standard na rynku i jest wiele osób z podobną wiedzą

Tak, jest to raczej standard na rynku. 

Na Twoim miejscu skupiłbym się albo na front endzie albo back endzie. Po zdecydowaniu się poszukaj z 15-20 ofert pracy na stanowiskach które Cię interesują i wyodrębnij z nich część wspólną - to jest Twój stack technologiczny. I ten stack szlifuj. 

Ja bym na Twoim miejscu do samej matury szlifował to co wyszło po wyodrębieniu części wspólnej, a po maturze szukał pracy, bo na pewno coś się znajdzie tam czego jeszcze nie znasz. Natomiast jeśli będziesz czuł się na siłach wcześniej, no to nic nie stoi na przeszkodzie żeby porozsyłać CVki.

0 głosów
odpowiedź 2 maja 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)

No jest to moim zdaniem za mało na szukanie pierwszej pracy. To faktycznie jest standard, na pierwszą prace nie zawszse wystarczy samo LEPSZE przygotowanie/ obycie w temacie, doświadczenie ale i projekty, własne które stworzyłeś i którę w jakimś stopniu prezentują twoje umiejętności .

Wiedza taka nie jest warta uwagi na rynku pracy za bardzo, bo " taki poziom wiedzy - dotyczący znajomości" można nabyć lada w miesiąc intensywnej pracy co jest niczym. 

Twoje pytanie jest bardzo rozległe,   cytując : znam css-a i js-a,bootstra-a, sql-a oraz ...

 

Znasz tzn co ? Znasz składnie: to nie wystarczy, jakie projekty z tym realizowałeś? Co sam stworzyłeś przy uzyciu JS i CSS? Jak i gdzie pracowałęś z językiem SQL... nie wystarczy znać " składnie" to jest nic.  

komentarz 2 maja 2018 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Mam wykonane projekty, stworzone przy użyciu tego wszystkiego.
komentarz 2 maja 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
edycja 2 maja 2018 przez Wiciorny
to na rozmowie o prace pracodawca zweryfikuje twoje umiejętności. Mówiąc " projekty" mam na myśli własne dzieła. a nie realizowane tutoriale czy jakieś przykłady :) w oparciu o nauke np z youtube.
komentarz 2 maja 2018 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
No to mówię... Że mam zrealizowane projekty, nie tworzone z tutoriali...
komentarz 2 maja 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
no to próbować możesz, ale ja tego nie widzę raczej. Powodzenia
komentarz 2 maja 2018 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Kolega nie widział moich projektów, więc całość co mówi kolega jest strasznie subiektywne i nie wiem na jakiej podstawie oceniane. Gdzie nie wiesz jaka jest moja wiedza, pytam się m.in o standardy rynku i co jest wymagane
komentarz 2 maja 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
bo słuchaj, dla kogoś starszego :) wiekiem, co swoje siedzi w branży: jakbyś faktycznie miał rzetelną wiedzę i dobre projekty, pytania takiego - tego typu ( czyt. tak sformułowanego i rozlanego tak naprawdę nie wiadomo w którą stronę technologi do końca ) byś nie zadawał, bo odpowiedź była by prosta i jasna dla Ciebie.

Więc :) jak powiedziałem, nie musisz się zgrywać, powodzenia na rozmowie o ile  twoje CV rozpatrzą :)
0 głosów
odpowiedź 2 maja 2018 przez Wojtek85 Nowicjusz (230 p.)
Rynek Web Dev jest już raczej nasycony juniorami w PL, wiec radziłbym ci wybrać jedną specjalność i wykazać się w niej. Z tego co mówisz znasz trochę front end, wiec skupiłabym się na java script i type script i wtedy startował.
0 głosów
odpowiedź 2 maja 2018 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Równie dobrze możesz powiedzieć, że jesteś uberkozakiem w angularze od 2 zwyż znajomością mobX, reduxa, który sam grzebie w corze.

Mówiąć w skrótcie, nie wiem bo nie pokazałeś kodu który by potwierdzał twoje umięjetności

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 219 wizyt
+6 głosów
6 odpowiedzi 6,283 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 203 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Renzov Obywatel (1,220 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...