• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Na czym polega używanie proxy w przeglądarce ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
550 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez maxwlodarczyk Nowicjusz (160 p.)
Na czym polega używanie proxy w przeglądarce ? Czy ktoś potrafi mi to łopatologicznie wyjaśnić ?

3 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Serwer proxy odbiera od użytkowników zapytania i w ich imieniu wysyła je do innych serwerów w Internecie. Czyli można powiedzieć, że działa jak pośrednik między Twoim komputerem, a serwerem docelowym.

Jest on też traktowany często jako pewnego rodzaju zabezpieczenie, które chroni Cię przed bezpośrednim kontaktem z hakerami. Jednak tutaj bym tak bardzo temu rozwiązaniu nie ufał, no chyba, że w połączeniu np. z zaporą sieciową:)

Dodatkowo można wspomnieć, że takie serwery proxy mogą wykonywać operację tzw. zapamiętywania treści, czyli zapisują one na swoich dyskach zawartość otwieranych przez użytkownika stron. Dzięki temu otwarcie tej samej strony ponownie trwa krócej.
+1 głos
odpowiedź 4 kwietnia 2018 przez OdsetekGlupoty Pasjonat (15,360 p.)

Witam,

Aby używać proxy w przeglądarce można skorzystać z wielu dostępnych za darmo w internecie bramek proxy, które oferują m.in. ukrywanie IP Twojego komputera. Ja jednak nie jestem fanem takich bramek ze względu na tony reklam i niezbyt szybki internet po aktywowaniu jej. Wg. mnie lepiej jest pobrać jedną z kilku darmowych aplikacji oferujących uruchomienie serwera proxy na Twoim komputerze. Jednym z najpopularniejszych takich programów jest CyberGhost. Według mnie jest to najlepszy tego typu program. Są oczywiście też inne takie jak np. SafeIP, ale one nie zapewniają zbyt skutecznej ochrony.

Możliwe jest też zainstalowanie wtyczki, ale ja żadnej nie testowałem ani nie pobierałem więc polecić nie mogę.

Jak widać używanie proxy nie jest tak skomplikowane jak może się wydawać, a bezpieczeństwa nigdy za wiele!

komentarz 4 kwietnia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
CyberGhost służy do tworzenia połączenia VPN, które różni się od serwera proxy. A przynajmniej tak mi wiadomo.
komentarz 4 kwietnia 2018 przez OdsetekGlupoty Pasjonat (15,360 p.)
Ach, racja! Pomyliłem się, jednak Proxy jest słabo zabezpieczoną technologią i ja preferuję VPN
0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2018 przez maxwlodarczyk Nowicjusz (160 p.)
Czy w takim przypadku proxy ukryje mnie jako użytkownika np przed "podążającymi reklamami" google ?
1
komentarz 4 kwietnia 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Specyfika forum sprawia, że nie nadaje się ono do dyskutowania w postaci ciągu postów pod jednym wątkiem. Obowiązuje tutaj system pytań i odpowiedzi, z ewentualnymi komentarzami.

Jeśli masz pytania lub wątpliwości na temat swojego posta, radzę zedytować jego treść lub stworzyć nowy wątek.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 413 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 718 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 391 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...