• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak skutecznie uczyć się programowania?

Object Storage Arubacloud
+8 głosów
13,591 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Vakoss. Bywalec (2,870 p.)
No właśnie,  zamierzam zacząć  uczyć się metodą slight edge. Ale  jak tą metodą uczyć się programowania? Nauczyć się podstaw języka i je powtarzać?

9 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
Ucz sie tematami, pisz pod nowe zagadnienia programy, realizuj duze projekty w ktorych uzyjesz duzo zagadnien. Rozwiazuj zadania na SPOJu, pomagaj na forum bo Najlepiej uczy sie w praktyce. Powodzenia :)
+5 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez Valtuil Pasjonat (22,460 p.)
Najlepiej po nauczeniu podstaw wymyślić sobie jakiś projekt. W trakcie jego pisania po prostu pytaj się google'a/forum o wszystko czego niewiesz lub co według ciebie można by lepiej napisać.
+4 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

Projekty, projekty, projekty. Takze spoj. Tu podobny temat:

https://forum.pasja-informatyki.pl/154/treningowe-zadania-do-c?show=154#q154

+2 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Tak, zdecydowanie :) Poświęć sobie więcej czasu na podstawy. Bardziej opanujesz rozbudowane części kodu w dalszej nauce.
+2 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez Buby Pasjonat (19,590 p.)
Nie tyle powtarzać, ile każdego dnia nauczyć sie czegoś nowego lub poeksperymentować. Chodzi o utrwalanie wiedzy, a co za tym idzie nabycie doświadczenia i przyswojenie nowych informacji. I co najważniejsze, masz obyć się z kodem i przyzwyczaić swój mózg do abstrakcyjnego, logicznego myślenia.
+2 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez Kabiszon Użytkownik (890 p.)
Ja uczyłem się kiedy poczułem takową potrzebę. To znaczy wtedy kiedy potrzebowałem jakiejś nowej dawki wiedzy do rozwiązania jakiegoś problemu to po prostu ją pochłaniałem :) (Oczywiście pomijając podstawy programowania.) Nie zawsze jest to skuteczna metoda, ale w większości przypadków działa i z tego co wiem większość ludzi tak robi. Chyba mało kto uczy się teorii "na zapas". Tak przynajmniej uważam :)
+2 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Jeszcze jedna bordzo ważna informacja. Ucz się tego co aktualnie potrzebujesz ;) Dużo osób uczy się WSZYSTKIEGO, a po miesiącu już nic nie pamięta. Jeśli np. C++ nie jest ci potrzebny, a chcesz napisać stronę z PHP. To naucz się PHP, a nie C++. Dużo osób uważa inaczej, mówią, że C++ to podstawa i powinno się go umieć. Z C++ akurat jest tak, że chcąc, czy nie chcąc i tak będziesz musiał się go nauczyć xD Jednak zrób to kiedy będziesz miał potrzebę.
komentarz 7 kwietnia 2015 przez cismanek Bywalec (2,620 p.)
A dlaczego będzie się musiał nauczyć C++? Chcąc nie chcąc to jedynie na studiach jakieś zadanka będzie musiał porobić z tego i tyle, ale jak nie będzie miał potrezby to jest mnóstwo innych języków programowania, na których można nauczyć się podstaw, czasem nawet jeszcze łatwiej niż na c++;)
komentarz 7 kwietnia 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)

W moim przypadku już po 1 dniu sad

0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)

Ważne jest, żeby stawiać sobie nowe cele, zacząć od czegoś prostego i sukcesywnie zwiększać poziom i stawiać sobie nowe cele. Na pocątek polecam stronę, na której interaktywnie można uczyć się programować od podstaw. Nauka jest wręcz przyjemnością dzięki --> http://www.codecademy.com. Co do slight edge to możesz np. zrobić sobie wyzwanie, że codziennie nauczysz się jednego rozdziału (jeżeli dobrze rozumiem tę metodę). Równie przyjemnie można uczyć się podstaw z kanału na YouTubie pana Mirosława Zelent --> https://www.youtube.com/channel/UCzn6vAfspIcagLax1fck_jw. Z czasem bardzo fajnie jest stawiać sobie samemu wyzwania i np. zapytać znajomych jaką aplikację potrzebują i dla treningu sprubować ją zrobić, gdy znajomy będzie z niej korzystał jest to niesamowita motywacja.

0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez Wirus Stary wyjadacz (14,000 p.)
Każdego dnia minimum 1 godzina, herbata, sweter informatyka. i to co koledzy piszą powyżej ucz się tematami...

Ja nie przechodziłem do następnego tematu, gdy się go nie nauczyłem. Więc jak nie rozumiesz nie lecisz dalej, ale ciągniesz ten jeden.
komentarz 24 marca 2017 przez pafen Nowicjusz (100 p.)
Jeśli chodzi o mnie to mogę polecić kursy, szczególnie jak zależy Wam na czasie. Ja straciłem pracę jakieś 2 lata temu, byłem rok na bezrobociu no i miałem już dość. Uzbierałem trochę oszczędności i poszedłem na pierwszy lepszy kurs, w moim przypadku SD Academy Java w Gdańsku. Tam dobrze nawet mi szło i od razu praktycznie zaproponowali mi pracę. Zarabiam na razie średnie, ale dopiero zaczynam:)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 275 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 551 wizyt
+8 głosów
4 odpowiedzi 902 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2016 w Nasze poradniki przez emSon Stary wyjadacz (10,480 p.)

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,779 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...