• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak skutecznie uczyć się zdalnie JavaScriptu?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
270 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Virtuoso Nowicjusz (120 p.)
zmienione kategorie 5 maja 2022 przez ScriptyChris
Siemanko ... ja tu nowy troszeczkę i nawet nie wiem jak dokładnie zapytać :D

Ale się postaram.

Ogólnie zacząłem podróż z informatyką , że tak nazwę ( matematyczną )

Mam pewien problem ponieważ temat jest tak obszerny ..... że nie wiem za co się chwycić , chciałbym za wszystko ...

Cóż ale wiem że tak nie mogę . Nie wszystko na raz .

Jak na chwilę obecną nie próbowałem za bardzo nic praktycznego , słucham sobie podcastów na temat sieci , kodowania itp.

Więc moje pytanie do was drodzy pasjonaci informatyki ... W jaki sposób skuteczny uczyć się zdalnie ? Gdzie najlepiej zacząć , jakie są wasze spostrzeżenie na ten temat

Myślę o JS jako punkt zaczepienia , ale nie wiem od czego zacząć .... Może jakiś kod gotowy mogę znaleźć żeby się nim bawić czy coś . Nie wiem hehe                                                                             Pozdrawiam ;)

 ... Czekam na wasze odpowiedzi

Ps. Jestem otwarty na każdą możliwość
komentarz 5 maja 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

słucham sobie podcastów na temat sieci , kodowania itp

to totalnie nie jest efektywne, bo nic Cię nie uczy, może Ci tylko zakres wiedzy poszerzyc ale niewiele mozesz na tym skorzystac jesli np. nie masz odp. doswiadczenia juz, bo nie wszystko jestes wstanie zrozumiec, czy przelozyc jakby to bylo wykorzystane np w kodzie/api. 

Learning by doing, tworzyc projekty i pisac . 
 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 maja 2022 przez Apled Dyskutant (9,520 p.)

Zaczynasz od jednej technologii (języka), żeby załapać podstawowe koncepcje, a potem? Potem musisz być ciekawski. Czytaj o językach, o dziedzinach programowania (web, mobile, embedded etc), technologiach, o jakiś trendach, żeby sprawdzić czy znajdziesz w tym coś dla siebie.

W jaki sposób skuteczny uczyć się zdalnie ?

Język angielski i jazda z googlem. Bo tak to właśnie wygląda. Zdecydowaną większość czasu będziesz musiał i tak uczyć się samemu i samemu wyszukiwać informacje - a to kluczowa umiejętność, jak chcesz się uczyć IT. 

Na start daruj sobie płatne kursy/szkolenia. Na internecie jest masa materiałów do każdej popularnej technologii, byle tylko angielski znać. 

komentarz 5 maja 2022 przez Virtuoso Nowicjusz (120 p.)
Z angielskim sobie radzę w miare w porządku więc nie ma problemu .

Dobra w takim razie muszę wybrać sobie język jakiś na start bo kilka ich jest ...

Właśnie ostatnio wybiłem sobie z głowy jakieś bootcampy itp.

Ciekawski jestem no nie powiem , tydzień temu zacząłem zabawę , a już topie się w rozmyśleniach ...

Dzięki za radę ogólnie ;)

ps. Lubię zadawać pytania bo często mam nietypowe pytania ...

Dopiero uczę się uczyć :D jestem jak dziecko co uczy się mowy

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 523 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 2,633 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez daniel500013 Użytkownik (850 p.)

92,551 zapytań

141,397 odpowiedzi

319,528 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...