• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak mozna zarabiac jako programista bez pracy?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
904 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2018 w Ogłoszenia, zlecenia przez niezalogowany
Jestem programistą html i css ale jeszcze trochę mi brakuje do normalnej pracy. Może ktoś by miał jakieś zlecenia albo jakieś proste projekty np. Strony do wykonania itd. Za np 10,20zł
2
komentarz 24 marca 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Chcesz robić stronę na 20 zł ???. WOW.
Proponuję zrobić kilka własnych projektów do swojego portfolio i ruszyć na podbój firm :) Może się uda znaleźć pracę, choć nie ukrywam, że z samym HTMLem i CSSem daleko nie zajdziesz. Jeśli chcesz robić front-end to przydała by się jeszcze znajomość JavaScript.
komentarz 24 marca 2018 przez niezalogowany
Coś tam umiem z JS i pracuje aktualnie nad pewnym projektem od jakiegoś czasu i tak a propo ile według ciebie wynosiło by zrobienie komuś strony
2
komentarz 24 marca 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Dobre strony pisze się za ~1000zł (z tego co mi wiadomo). Takie już mniej profesjonalne w okolicach 500.
1
komentarz 24 marca 2018 przez niezalogowany
Naprawdę są to takie ceny?! Nie pomyślałbym o tym że jest to aż tyle. Są może jakies strony na których można się ogłaszać. Myślę że moje strony nie są aż tak profesjonalne jak np to forum czy oficjalna strona Apple ale nie są dobre
3
komentarz 24 marca 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Profesjonalne strony kosztują od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ale przy takich stronach pracuje cały zespół ludzi jak graficy, front-end developerzy, back-end developerzy. Przy normalnych stronach, tzw. wizytówkowych ceny są w granicach kilkaset złotych. Wszystko zależy od ilości treści, grafiki, skryptów itp.
komentarz 24 marca 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Ja np zrobiłem zwykłą stronę w html + css za 2000zł a wygląda ona jak gó... i wstyd mi ją nawet pokazywać ;)

Zależy dla kogo robisz. Jeden "Janusz biznesu" powie, że 200 zł to za dużo a inny weźmie za 1000 zł i nic nie powie.
komentarz 24 marca 2018 przez niezalogowany
Skąd wziąłeś ogłoszenie jeśli można wiedzieć i czy jeśli się robi komuś stronę to on sam musi sobie załatwić hosting itd. Czy ja to muszę zrobić
komentarz 24 marca 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Pracuję w serwisie komputerowym i tak po klientach się pyta czy by strony nie chcieli (firmy, placówki publiczne). Możesz np pisać maile do firm w Twoim mieście czy by nie chcieli strony. To już zależy jak się dogadacie. Możecie zrobić tak, że klient sam opłaca sobie serwer i domenę a płaci tylko za stronę. Możecie zrobić też tak, że do kosztów strony doliczasz koszty domeny + hostingu.

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 24 marca 2018 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
wybrane 25 marca 2018
 
Najlepsza

Dorzuć coś tam jeszcze do tego HTML'a zanim zaczniesz się przedstawiać laugh

A co do zarabiania na pisaniu stron, to początkujący ma raczej nikłe szanse na przebicie się na rynku freelancerskim gdzie ceny i tak już są bardzo niskie. Myślę, że najłatwiejszym sposobem jest robienie stronek dla znajomych czy tam znajomych znajomych za niewielką opłatą. 

No chyba, że faktycznie jesteś talent i jesteś zaawansowany, no to atakuj tam te freelancerskie zlecenia. Jest pełno stronek od tego. ()

komentarz 24 marca 2018 przez niezalogowany
Mozna by przykład takiej stronki na której można by wystawić ogłoszenie
komentarz 24 marca 2018 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Wyszukiwarka Panie Programisto ;)

https://forum.pasja-informatyki.pl/238922/oferia-portale-freelancerskie-dyskusja?show=238922#q238922

Myślę, że ten wątek ma dużą wartość :)
komentarz 24 marca 2018 przez niezalogowany
Szukałem ale nie znalazłem i dzięki
1
komentarz 24 marca 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)

Dorzuć coś tam jeszcze do tego HTML'a

Przecież napisał jeszcze css cheeky, więc daleko od prawdy nie był. 
http://my-codeworks.com/blog/2015/css3-proven-to-be-turing-complete

+3 głosów
odpowiedź 24 marca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Nie rób stron za 20-50zł. Jeśli już to lepiej zrobić ją za darmo i umieścić w portfolio i pod tym kątem ją właśnie robić. Wiele ludzi jeśli "zapłaci" to oczekuje, że ma prawo do różnych wymagań, ciągłych zmian itp. (a przecież nie masz firmy, nie masz ludzi no to masz czas na zmiany... - tak część osób sobie pomyśli). Lepiej więc zrobić coś za free bo wtedy ludzie nieco inaczej podchodzą do tematu.

Oczywiście pewnie tutaj nieco generalizuję, ale zastanów się dla kogo byś miał robić i czy istniałoby takie właśnie ryzyko.

Albo po prostu zrób jakieś parę stronek i uderzaj na jakiś staż.
+2 głosów
odpowiedź 24 marca 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
Lerpiej roznosić ulotki: 10+ zł masz za godzine, strony w godzine nie zrobisz :D
komentarz 23 lutego 2019 przez jurekni Nowicjusz (100 p.)

Dołącz do wykonawców w serwisie E-zlecenia - www.e-zlecenia.com.pl

0 głosów
odpowiedź 24 marca 2018 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Może zamiast pisać jednej osobie stronę za 20 zł, rób szablony stron i sprzedawaj je np. tutaj:

https://wrapbootstrap.com/

Pozdro

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 1,135 wizyt
+12 głosów
7 odpowiedzi 1,038 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 334 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2018 w Ogłoszenia, zlecenia przez niezalogowany

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...