• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wątpliwości...

Object Storage Arubacloud
0 głosów
252 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2018 w HTML i CSS przez GaNdAlFf56 Początkujący (380 p.)
Witam, parę pytań mi nie daję spokoju, chciałbym zobaczyć wasz punkt widzenia :)

Zaczynamy :):

1. Czy profesjonaliści używają wordpressa w pracy na co dzień?

2. Jak ktoś napisze stronę na zamówienie, to klient raczej nie dopisuje kodu w html, to wtedy zakładam, że dostaje dostęp do wordpressa, aby mógł dodawać wpisy, czy to co tam chce... Czy mam rację?
3. Czy warto używać bootstrapa?
4. Aktualnie jest sporo naprawdę fajny gotowych ,,themes"(nie pamiętam polskiego słowa) i wydaję mi się, że jeśli ktoś by przysiadł to byłby wstanie zrobić swoją stronę w paręnaście godzin, więc czy opłaca nam się iść w tym kierunku(mam na myśli front-end)? Skoro tak naprawdę każdy z dostępem do internetu jest w stanie to zrobić?
5. Czy uczyć się robić własne schematy, bo przecież jest dużo fajnych darmowych, więc po co się uczyć html i css?
6. Czy w przyszłości, nie wiem, może nawet za 10 lat nie zabraknie nam pracy? Chodzi mi o to, że wszystko się rozwija bardzo szybko i już nie trzeba mieć dużej wiedzy, aby samemu stworzyć stronę, a ludzi którzy to robią jest sporo, a będzie jeszcze więcej. Powstaję również sporo serwisów oferujących robienie własnej strony na podstawie złap element i przenieś na kartkę, a kod się sam wygeneruję ;/(pewnie w tym momencie nie są to zbyt optymalne rozwiązania, ale jak wspomniałem wszystko się bardzo szybko rozwija ;/).

7. Jeśli zostaniemy w zawodzie, to czy nasze zarobki diametralnie nie spadną?

To są moje wątpliwości, może są głupie, ale są.  :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 13 marca 2018 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)

Czy profesjonaliści używają wordpressa w pracy na co dzień?

Tak. Masz duże wsparcie, nie boisz się o możliwości konfigurowania, jest znany ze względu na swoją popularność. Jeżeli specyfika oferty tego nie wymaga to często używa się Wordpressa jako systemu zarządzania.

 

Jak ktoś napisze stronę na zamówienie, to klient raczej nie dopisuje kodu w html, to wtedy zakładam, że dostaje dostęp do wordpressa, aby mógł dodawać wpisy, czy to co tam chce... Czy mam rację?

Można tak powiedzieć.

 

Czy warto używać bootstrapa?

Warto znać - to jest pewnik. Czy używać? Obecnie bootstrap(jak i inne frameworki CSS) dostaje po tyłku od CSS Grid czy flexa. Niemniej jeżeli projekt da się zbudować za pomocą Bootstrapa to pewnie bym go użył, coby sobie ułatwić pracę.

 

...czy opłaca nam się iść w tym kierunku(mam na myśli front-end)? Skoro tak naprawdę każdy z dostępem do internetu jest w stanie to zrobić?

Jeżeli patrzysz na coś przez prymzat opłacalności to raczej nie. Będąc dobrym w swojej działce nie masz czego się bać ;)

 

Czy uczyć się robić własne schematy, bo przecież jest dużo fajnych darmowych, więc po co się uczyć html i css?

Owszem, ale co jeżeli przyjdzie coś zmodyfikować? Nie zawsze znajdziemy gotowe bloki kodu, a często znalezione są słabo napisane i mogą służyć jako bazę do naszej wersji.

 

...nawet za 10 lat nie zabraknie nam pracy?

Jeżeli chcesz pisać wyłącznie strony przez 10 lat to średni pomysł. Należy się rozwijać, a tym samym okaże się że masz możliwość podjęcia się innych projektów.

 

Jeśli zostaniemy w zawodzie, to czy nasze zarobki diametralnie nie spadną?

Dlaczegoby miały?

komentarz 13 marca 2018 przez GaNdAlFf56 Początkujący (380 p.)
Dziękuję za odpowiedź, a co do spadku zarobków, to mam na myśli to, że coraz łatwiej jest zrobić stronę internetową, a co za tym idzie coraz więcej ludzi będzie chciało je robić, więc czy wtedy ceny się nie obniżą?
komentarz 13 marca 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
To jest tak samo jak z fryzjerami. Możesz sobie kupić maszynkę do włosów (kiedyś były słabo dostępne) i ich nie odwiedzać. Jakoś jednak fryzjerzy nie narzekają na brak klientów.
komentarz 13 marca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
a poza tym front to nie tylko wizytówki WP ale i zaawansowane aplikacje i tutaj brakuje ludzi do pracy więc chyba nie ma co się obawiać.
komentarz 13 marca 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

jeszcze co do:

więc czy opłaca nam się iść w tym kierunku(mam na myśli front-end)? Skoro tak naprawdę każdy z dostępem do internetu jest w stanie to zrobić?

Właściwie z dostępem do internetu to teraz jesteś w stanie większość rzeczy zrobić sam. Kiedyś nie wiedziałabym jak zabrać się za wymianę klocków hamulcowych, czy oleju silnikowego, a teraz? pff, pestka :D więc ja na miejscu mechaników też bym się bała, że ludzie zaczną robić to samemu.
Pytanie tylko czy to, że coś jest łatwe do zrobienia to od razu oznacza, że każdy będzie to robił na własną rękę? Mój tata nadal zaprowadza auto do mechanika mimo, że większość rzeczy ja byłabym w stanie mu zrobić lub on sam po przeczytaniu kilku artykułów i obejrzeniu filmików.

Tak samo jest w przypadku tworzenia stron, łatwiej czasami zapłacić i mieć dobrze ogarnięte niż samemu się męczyć.

Swoją drogą:

mam na myśli to, że coraz łatwiej jest zrobić stronę internetową

Serio jest teraz łatwiej zrobić stronę internetową? czy stopień trudności jest taki sam, tylko po prostu ilość materiałów i kursów jest większa? Pytam, bo sama zaczęłam rok temu naukę i nie mam porównania :D

komentarz 13 marca 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Chodziło pewnie o to że łatwiej jest postawić stronę z jakiegoś szablonu.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 309 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 659 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2016 w HTML i CSS przez xR Mądrala (6,260 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,669 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Xoni Nowicjusz (120 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...