• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Connect.php - $host, $db_user, $db_password, posiadając własny hosting.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
309 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2018 w PHP przez Oskar Szkurłat Bywalec (2,780 p.)
zmienione kategorie 27 lutego 2018 przez Arkadiusz Waluk

Witam, obejrzałem poradnik robienia logowania oraz rejestracji wg kursu PHP. Na jego podstawie stworzyłem, co chciałem, natomiast teraz chciałbym wrzucić ów stronę na server. Jestem posiadaczem wykupionego hostingu oraz domeny na Linuxpl. 

<?php

	$host = "localhost";
	$db_user = "root";
	$db_password = "";
	$db_name = "osadnicy";

?>

Czy byłby w stanie ktoś mi opisać co należy podać w przypadku, gdy strona oraz Connect.php jest shostowane Filezillą w powyższych danych? Czy to może jest problem, że baza sql powinna być w jakiś inny sposób shostowana i połączona? (aktualnie wrzuciłem ją wraz z zawartością strony do public_html.) Próbowałem również łączyć host jako ftp.NICK.ayz.pl. 

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 27 lutego 2018 przez Smeki Użytkownik (940 p.)
wybrane 27 lutego 2018 przez Oskar Szkurłat
 
Najlepsza
Nazwy mówią same za siebie

$host = "localhost";

Host czyli maszyna na której jest serwer SQL, lokalnie czy dla serwera to zazwyczaj localhost gdyż na serwer SQL zazwyczaj jest na tej samej maszynie. Pozostawiamy bez zmian

$db_user = "root";

Użytkownik bazy danych, w MySQL domyślnie jest to root na serwerze na pewno będzie to ktoś inny, zerknij w zakładkę baza danych i utwórz użytkownika dedykowanego do skryptów PHP na twojej stronie

$db_password = "";

Tu dalej hasło utworzonego użytkownika

$db_name = "osadnicy";

I na koniec nazwa bazy z której będziesz korzystał, bazy też możesz stworzyć z poziomu kategorii baza danych
komentarz 27 lutego 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Szczerze wątpię, że będzie to localhost.
komentarz 27 lutego 2018 przez Smeki Użytkownik (940 p.)
https://youtu.be/p0CYjMoXilo?t=1h24m21s

Pan Zelent w swoim odcinku o publikacji strony w internecie pokazuje właśnie połączenie bazy z serwerem Linuxpl.com więc powinno to działać bez zarzutów. Na innych serwerach często można zrobić tak samo.
komentarz 27 lutego 2018 przez Oskar Szkurłat Bywalec (2,780 p.)
Akurat tak się złożyło, że działa ;) zostawiłem localhost, stworzyłem bazę danych bezpośrednio na linuxpl, tam musiałem zmienić nazwę db_name (bo linuxpl, akurat nadaje pierwszy czlon nazwy), stworzyłem konto admina, podałem hasło, identyczne wpisałem w db_user/password. Dziękuję za pomoc

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 318 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2019 w C i C++ przez niezalogowany
–1 głos
1 odpowiedź 1,301 wizyt
pytanie zadane 2 września 2016 w SQL, bazy danych przez Siudson Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 212 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...