• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Qt connect miedzy MainWindow a klasą

Object Storage Arubacloud
0 głosów
317 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2019 w C i C++ przez niezalogowany
edycja 26 kwietnia 2019

Sorry ja tych funkcji connect w Qt w ogóle nie kumam to znaczy niby rozumiem ale późnej w rzeczywistości mi nie wychodzi czyli nie kumam.

Od początku mam takiego bzdurnego maina, ale tylko tak kompilator nie zgłasza błędów

int main(int argc, char *argv[])
{
    QApplication a(argc, argv);
    MainWindow w;

    w.show();
    stopy *obj =new stopy;
    QObject::connect(&w, SIGNAL(emitStdStr(std::string);), obj, SLOT(format(std::string)));


    delete obj;
    return a.exec();
}

&w - bo nie wiem jak się odwołać do tekstu labelki w MainWindow, mam obiekt klasy stopy i chcę do niego wysłać std::stringa i odebrać std::stringa, sama klasa w c::b w konsoli śmiga elegancko tylko tam stringa wpisuje na monitorze.

void MainWindow::on_LEstopy1_textChanged(const QString &arg1)
{
    std::string wpisz= arg1.toStdString();
    emit emitStdStr(wpisz);
}

właśnie ten argument &arg1 chcę przekazać do funkcji w klasie stopy.

Wiem że mogę przekazać przez publiczne pole ale po coś ten connect wymyślili.

//tak nawiasem nic mi nie chciało działać a tu zły kompilator był podpięty.

komentarz 27 kwietnia 2019 przez niezalogowany
mam switch i potrzebuję jednego znaku char np: case +: case x: itd... a cała klasa jest w std:: i "czystym" C++, tam gdzie miałem getch() to jeszcze jedna wprawka do przed rozpoczęciem pisania pierwszego projektu. Ale te connect też dobrze by było zrozumieć.
komentarz 27 kwietnia 2019 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
A czego nie rozumiesz?
komentarz 27 kwietnia 2019 przez niezalogowany

jutro po południu jeszcze raz w to wniknę. Ale chodzi oto jak rozumiem connect chcę tworzyć w pliku main() by mieć klasy niezależne i teraz:

jak nie używam designera to ok tworzę wskaźnik na
 

class * object = new * class;

klasa * innyobiekt = new * klasa;

connect (*object,  SIGNAL(function()), 
         *innyobiekt, SLOT(funkcja()) ) //to jakoś tak jest ok;

ale jak obiektem jest np lineEdit (a właściwie jakaś jej funkcja) w ui to już nie mam pojęcia jak to zrobić na co ustawić wskaźnik.

 

komentarz 27 kwietnia 2019 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

link <--- czytałeś to?

komentarz 27 kwietnia 2019 przez niezalogowany
Pochylałem się na tym ale muszę zobaczyć parę kodów z wyrażeniami lambda, by wiedzieć jak to się stosuje. Maksyma że jakość kodowania zależy od jakości przerobionych przykładów jest wiecznie żywa czy jakość tak Pan Mirosław przytoczył. Po angielsku jakoś idzie ale powoli niestety poziom nie za wysoki. Można z tłumacza skorzystać, ale tyle to powinienem sam zrozumieć.

tu też jest fajny przykład i po polsku http://www.obliczeniowo.com.pl/889.

dzisiaj nie miałem czasu na poczerwienienie tego co chciałem czyli jak dobrać się do klasy ui, bo ten przykład z stackoverflow wiele mi wyjaśnił.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 308 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 97 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2016 w C i C++ przez piter600 Użytkownik (610 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 204 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2020 w PHP przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)

92,565 zapytań

141,417 odpowiedzi

319,602 komentarzy

61,950 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...