• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Instalacja OpenGL na Linux 15.02

Object Storage Arubacloud
0 głosów
987 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2015 w Systemy operacyjne, programy przez thequba481 Nowicjusz (210 p.)
Mam prośbę. Od pewnego czasu prubuję zainstalować na moim Linuxie(15.02) sterowniki OpenGl. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć przydatnych informacji. Czy mógłby mi ktoś pomóc znaleźć odpowiednie komendy? Bardzo proszę o pomoc.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 23 czerwca 2015 przez jakub.kaliszewski Obywatel (1,200 p.)
wybrane 27 czerwca 2015 przez thequba481
 
Najlepsza
Sprecyzuj swoją prośbę. Nie wiemy z jakiej dystrybucji korzystasz, Linux 15.02 nic nie mówi.
Pomoże na pewno podanie producenta karty graficznej, wtedy możemy podać komende copy&paste :P
komentarz 24 czerwca 2015 przez thequba481 Nowicjusz (210 p.)
edycja 24 czerwca 2015 przez thequba481
Rzeczywiście źle napisałem. Linux Ubuntu 15.02 karta graf. Nvidia GeForce 9800 GT
komentarz 26 czerwca 2015 przez jakub.kaliszewski Obywatel (1,200 p.)

OpenGL zainstalujesz chyba wraz ze sterownikami.

  1. Możesz pobrać sterowniki tu: http://www.geforce.com/drivers. Ale przy każdej zmianie/aktualizacji kernela będziesz musiał je instalować ponownie.
  2. Lub zainstalować pakiet z repozytorium Ubuntu

AD 1. Pobierz sterownik z podanej wcześniej strony. Potem nadaj prawa do uruchamiania jako program pobranemu plikowi .run. Zrobisz to:

chmod +x ~/NVIDIA-Linux-cośtam.run
Następnie przełącz się na tryb tekstowy Ctrl + Alt + F1.
 Zabi X-y: 
sudo service lightdm stop
Potem tylko zainstaluj. Wejdź do katalogu gdzie masz pobrany plik i wpisz:
sudo ./NVIDIA-Linux-cośtam.run

AD 2.

sudo apt-get install nvidia-331 To są sterowniki stable.
sudo apt-get install nvidia-331-updates Sterowniki testowe.
Możesz zawsze poprzez GUI instalować za pomocą "Dodatkowe Sterowniki": http://askubuntu.com/questions/301543/how-to-open-the-additional-drivers-window-using-command-line

Mam nadzieję, że pomogłem.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 2,445 wizyt
pytanie zadane 8 października 2018 w Systemy operacyjne, programy przez KrzychuWLK Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 575 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Floiu Początkujący (370 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,081 wizyt

92,632 zapytań

141,502 odpowiedzi

319,882 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...