• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Problem z instalacja Linux MInt 19

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,429 wizyt
pytanie zadane 8 października 2018 w Systemy operacyjne, programy przez KrzychuWLK Nowicjusz (160 p.)
zamknięte 9 października 2018 przez KrzychuWLK

Witam was,mam pewien poważny problem z którym borykam się bardzo dużo czasu od paru dni otóż...

 

Nie moge zainstalować żadnego systemu linux,pracuje już dużo czasu z tym systemem i nie spotkałem się z czymś takim.

 

Gdy następuje instalacja systemu linux mint 19/ubuntu 16.04/18.04 wyskakują błedy w ,,konsoli instalacji" i na koniec wywala mi błąd.

 

Uruchomienie 'grub install /dev/sda' nie powiodła się

Krytyczny Błąd

 

Gdzie /dev/sda to mój drugi dysk (hdd) na którym nie instaluje systemu,instaluje go na dysku ssd.

Robiłem nawet ręcznie partycje na dysku ssd gdyż na dysku hdd sie nie da,wydaje mi sie ze na partycji fat36 jest instalowany grub odpowiedzialny za bootowanie lecz nie mam pojecia czemu wyskakuje ten bład,byłem na wszystkich forach i nigdzie nie mogłem znależć odpowiedzi która naprawiła by mój poblem,pomimo ze znalazlem tez osoby z moim błędem.

Jeżeli ktoś z was potrzebuje dodatkowych informacji pytać smiało,będe wdzięczny za waszą pomoc.

 

Podrawiam.

 

 

edit: Posiadam UEFI

komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany i system zainstalowany
komentarz 9 października 2018 przez KrzychuWLK Nowicjusz (160 p.)

Znalazłem rowiązanie! system został zainstalowany.

komentarz 9 października 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
To podziel się rozwiązaniem.
komentarz 9 października 2018 przez KrzychuWLK Nowicjusz (160 p.)
Robiłem partycje fat32 lecz to miała być EFI,system przy instalacji nie robił tej partycji również,lecz ciekawi mnie to że nie czyta mi bezprzewodowej myszki,wiesz może jak ją skonfigurować?

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 8 października 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Trochę późno więc mam głupie pytanie. Nie możesz po porostu na czas instalacji odłączyć ten dysk hdd?
komentarz 9 października 2018 przez KrzychuWLK Nowicjusz (160 p.)
Nie da sie czegos takiego,nie da sie nie uwzglenic dysku podczas instalacji.
1
komentarz 9 października 2018 przez D35CART35 Obywatel (1,140 p.)
Tak jak napisał @miro odłącz dysk fizycznie od komputera, zostaw podłączony dysk na którym instalujesz linucha.
komentarz 9 października 2018 przez KrzychuWLK Nowicjusz (160 p.)
nie jest to możliwe gdyz jak napisalem to jest laptop a nie komputer.
komentarz 9 października 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Proszę napisz nam jak próbujesz instalować system. Najlepiej wybrać opcję zaawansowane i ustawić punkty montowania ręcznie. Może wybierasz opcje instalacja obok windowsa. Trochę strzelam, dawno tak nie instalowałem ubuntu.
komentarz 9 października 2018 przez KrzychuWLK Nowicjusz (160 p.)
Nie mam zainstalowanego żadnego systemu,i robie ręcznię partycje i punkt montowania.

 

Instaluje wszelkimi sposobami jakimi się da,w trybie legacy jak i uefi - bez skutecznie
0 głosów
odpowiedź 8 października 2018 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Poszukaj w Biosie funkcji Secure Boot - u mnie Linuch miał problem ze wstaniem po włączeniu tej funkcji. Może po jej zmianie będzie można instalować?
komentarz 9 października 2018 przez KrzychuWLK Nowicjusz (160 p.)
Bez wylaczenia secure boota nie wlaczysz trybu legacy,natomiast bez trybu legacy nie zainstalujesz zadnego systemu
0 głosów
odpowiedź 9 października 2018 przez D35CART35 Obywatel (1,140 p.)

Bo próbujesz instalować grub nie na tym dysku co trzeba.wink

Jeżeli jest to dysk sda to system go widzi jako pierwszy, gruba zainstaluj na dysku przypuszczalnie sdb

(nie wiem jak to tam u Ciebie wygląda?).

komentarz 9 października 2018 przez KrzychuWLK Nowicjusz (160 p.)
napisalem ze instaluje wszystko na dysk ssd czyli /dev/sdc1
komentarz 9 października 2018 przez D35CART35 Obywatel (1,140 p.)
Uruchomienie 'grub install /dev/sda' nie powiodła się

Krytyczny Błąd

Komunikat mówi zupełnie co innego. Czy przy instalacji wybrałeś partycjonowanie ręczne?
komentarz 9 października 2018 przez KrzychuWLK Nowicjusz (160 p.)
owszem,również punkt montowania.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 402 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 899 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez kacperdyba Gaduła (3,290 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 767 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...