• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Vector i strukturka

Object Storage Arubacloud
0 głosów
132 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2018 w C i C++ przez lambdag Obywatel (1,310 p.)

Witam mam pytanie czy jeśli mam taką strukturę:

struct contener{
        int x[2];
        int y[2];
        int sx;
        int sy;

};

i deklarację vectora

vector <contener> b12;

To w jaki sposób odwołać się do tych pól TZN: żeby zapisać np dane dla tablicy x[0] itp?

Chodzi mi o to żebym miał np takie coś: 

contener b[3];

Tylko tu jest statycznie a ja chcę zwiekszać tą tablicę jeśli wykona się dana akcja...

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 26 lutego 2018 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
O coś takiego ci chodzi b12[indeks].x[indeks]? Ogólnie zaglądaj do dokumentacji: http://en.cppreference.com/w/cpp/container/vector
komentarz 26 lutego 2018 przez lambdag Obywatel (1,310 p.)
Dokładnie tak teraz jak dodać funkcja push_back(); Chodzi mi dokładnie jak uzyskać ta tablicę jak ja zwiększać..
1
komentarz 26 lutego 2018 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
do funkcji push_back przekazujesz obiekt. Może po prostu utwórz sobie contener przed dodawaniem, przypisz jego pola i wywołaj potem push_back(ten_kontener_co_utworzyłeś); Albo dodaj konstruktor do tej struktury i chyba będziesz mógł zrobić coś tego typu: push_back(contener(argument1, argument2...))
komentarz 26 lutego 2018 przez lambdag Obywatel (1,310 p.)
Dziękuje bardzo wszystko działa ;)... ale mam takie pytania czy można wywołać konstruktor 2 raz? tzn w metodzie w klasie czy nie zabardzo?
1
komentarz 26 lutego 2018 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
Nie wiem, ale lepiej kod będzie wyglądał jak po prostu stworzysz metodę, którą wywołasz raz w tym konstruktorze, a potem ją wywołasz znowu zamiast kombinować z wywołaniem samego konstruktora
1
komentarz 26 lutego 2018 przez lambdag Obywatel (1,310 p.)
Dzięki bardzo tak też zrobiłem ;)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,276 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2017 w C i C++ przez Pajdas Mądrala (5,930 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,703 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2016 w C i C++ przez Bączal Nowicjusz (120 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 559 wizyt

92,584 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,671 komentarzy

61,968 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...