• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Projekt C++ - klasa generyczna/szablon i klasa vector

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,699 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2016 w C i C++ przez Bączal Nowicjusz (120 p.)

To mój pierwszy post, więc dzień dobry!

Zrealizowałem kursy C++ Pana Zelenta: podstawowy oraz obiektowy. Mam do zrobienia projekt i potrzebuje pomocy przy implementacji klasy generycznej. Nie wiem jak zacząć. Mam problem z klasą generyczną/szablonem i klasą vector. 

Treść zadania:

Mam problem z tym co pogrubiłem. Będę wdzięczny za jakieś naprowadzenie jak zacząć tę implementację. Polecono mi wykorzystać do tego klasę vector. 

Celem projektu jest implementacja prostej aplikacji do ewidencji wydatków na posiłki. Aplikacja powinna pozwalać wprowadzić kwotę dorzuconą do puli przez każdą osobę, cenę posiłku, resztę oddaną każdej osobie po odebraniu posiłków. Aplikacja powinna pozwalać również na przenoszenie zobowiązań z jednej osoby na drugą (np. spłata prywatnych długów między programistami za pomocą pieniędzy w kasie). Aktualny stan kasy wraz z wyszczególnieniem długów wobec każdej osoby powinny być zapisywane do pliku.

Projekt powinien zawierać implementację generycznej klasy, która będzie modelowała kasę. Kasa jest tu rozumiana jako zbiór kont programistów. Kasa powinna posiadać metodę do wyświetlania informacji o łącznym saldzie, stanie wszystkich kont oraz operacje dodawania i usuwania kont. Do zmiany salda konta należy przeciążyć operatory „+=” oraz „-=”.

Należy zaprogramować prostą aplikację konsolową, która:

  •  wyświetla menu zawierające operacje: dodaj konto, usuń konto, edytuj saldo konta, wykonaj przelew między kontami, wyświetl stan kasy i salda wszystkich kont oraz wyjdź z programu;
  •  po wykonaniu dowolnej z wymienionych trzech operacji, użytkownik może zakończyć program lub wykonać kolejną operację;
  •  aplikacja nie powinna pozwalać na usuwanie kont z niezerowym saldem;
  •  każda operacja powinna kończyć się automatycznym zapisem stanu kasy (wraz z wszystkimi kontami) do pliku; przy uruchamianiu aplikacji stan kasy powinien być wczytywany z pliku.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 listopada 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)

Zainspiruję Cię, bo mam prawie, że identyczny program. laugh

Zapoznaj się z tym: http://www91.zippyshare.com/v/rwjupzQT/file.html

Jest to jeden z moich programów zaliczeniowych. Udostępniam plik .exe ponieważ nie chcę udostępniać do niego kodu. Początek kodu:

#include <iostream>
#include <windows.h>
#include <cstdlib>
#include <stdio.h>
#include <conio.h>

using namespace std;

void stan_konta(int kasa);
void wplata_na_konto(int * kasa);
void wyplata_z_konta(int & kasa);

int main()
{

    cout << " ----------------------------" << endl;
    cout << "|                            |" << endl;
    cout << "|           WITAJ            |" << endl;
    cout << "|                            |" << endl;
    cout << "|             W              |" << endl;
    cout << "|                            |" << endl;
    cout << "|        NASZYM BANKU        |" << endl;
    cout << "|                            |" << endl;
    cout << " ----------------------------" << endl;
    cout << endl;

    cout << "Ile kont chcesz utworzyc? (maksymalna ilosc = 5) : ";
    int ilosc_kont;
    cin >> ilosc_kont;

 

komentarz 13 listopada 2016 przez Bączal Nowicjusz (120 p.)
wykrywa wirusa xD
komentarz 13 listopada 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Bo to plik .exe z nieznanego źródła. Nie chce nie odpalaj, na pewno miałbyś jakiś rzut na to, jak taki program może wyglądać. Innej metody na pokazanie nie mam.
komentarz 13 listopada 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)

Tak wygląda...

komentarz 13 listopada 2016 przez Bączal Nowicjusz (120 p.)
spoko, po prostu muszę się uporać z antywirusem, bo jest uparty i próbuję mu zabronić usuwania pliku :P
komentarz 13 listopada 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)

Jak lukniesz to załapiesz może jak może Twój program wyglądać. smiley

komentarz 13 listopada 2016 przez Bączal Nowicjusz (120 p.)
wiem jak ma wyglądać

aplikację konsolową wstępnie zrobiłem itd, ale chodzi mi o implementacje tej całek kasy, zbioru kont używając klasy generycznej

mógłbym zrobić to po swojemu, ale muszę zrobić klasę generyczną/szablon

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 294 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 506 wizyt
pytanie zadane 8 września 2016 w C i C++ przez plkpiotr Stary wyjadacz (12,420 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,219 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2017 w C i C++ przez excavelty Bywalec (2,480 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...