• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura 2k18 - nauka

–4 głosów
527 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Orszul99 Użytkownik (940 p.)
edycja 31 marca 2018 przez Orszul99
Pisze mature rozszerzona z matematyki I fizyki. Podstawe napisalem na 60%. Myslicie ze jest jeszcze szansa przez te 80 dni zeby nauczyc sie na rozszerzenie z obu przedmiotow na jakies 80%? I polecacie jakies zbiory I ksiazki do opanowania teori z fizyki?

7 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 12 lutego 2018 przez must Bywalec (2,980 p.)
wybrane 15 lutego 2018 przez Orszul99

Najlepsza
Sam byłem na Twoim miejscu rok temu. Zacząłem się uczyć jakoś w styczniu. Próbną z matmy z rozszerzenia napisałem wtedy na 20% :P (niby każdy mówi, że próbne są cięższe, ale nieważne). Przez prawie 4 miesiące, tłukłem matmę praktycznie dzień w dzień. Mało wychodziłem, ale się opłaciło i napisałem matmę rozszerzoną na wynik, który mi się nie śnił nigdy (naprawdę!!!).

Moją motywacją było to, że jak się nie ruszę i nie zacznę się uczyć to nie dostanę się na studia i szczerze powiedziawszy, gdybym tego nie zrobił, nie wiem co teraz bym robił.

Najgorszy jest początek, później już tylko leci :P
+2 głosów
odpowiedź 11 lutego 2018 przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
Mam świetną propozycję. Zobacz czy jesteś w stanie w te 80 dni nauczyć się wystarczająco dużo ;) Ewentualnie jak najlepiej dasz radę.
+1 głos
odpowiedź 11 lutego 2018 przez Ehlert Ekspert (205,710 p.)

Mam mega doła za 80 dni matura a ja nie umiem ruszyc dupska dodo ksiazek.

Tego żadne forum nie rozwiąże. laugh

Myslicie ze jest jeszcze szansa przez te 80 dni zeby nauczyc sie na rozszerzenie z obu przedmiotow na jakies 80%?

Z obu moim zdaniem marne szanse. Ja przez 3 i pół miesiąca podskoczyłem z rozszerzenia z matmy o 50 punktów procentowych. Wymagało to jednak baaardzo dużo poświęconego czasu.  

+1 głos
odpowiedź 11 lutego 2018 przez Błękit Metylenowy Obywatel (1,140 p.)

Pisze mature rozszerzona z matematyki I fizyki. Podstawe napisalem na 60%. Myslicie ze jest jeszcze szansa przez te 80 dni zeby nauczyc sie na rozszerzenie z obu przedmiotow na jakies 80%?

Ciężka sprawa - co prawda podstawa programowa nieco się zmieniła od czasów mojej matury, ale między podstawą a rozszerzeniem jest naprawdę duża różnica. Jeśli celuje się w wysoki wynik rozszerzenia, podstawa powinna być łatwą rozgrzewką. 60% to mało w tym przypadku.

Co mogę poradzić, to po prostu rozwiązywać jak najwięcej zadań. Prześledź, jakie typy pojawiały się na egzaminach w poprzednich latach i spróbuj wyćwiczyć schematy ich rozwiązywania. Z tego, co zaobserwowałam, zdecydowana większość rzeczy powtarza się (z lekkimi modyfikacjami). 

+1 głos
odpowiedź 11 lutego 2018 przez jpacanowski VIP (102,400 p.)
0 głosów
odpowiedź 11 lutego 2018 przez Jedras Maniak (54,960 p.)

Mam mega doła za 80 dni matura a ja nie umiem ruszyc dupska dodo ksiazek.

Brak motywacji = widocznie nie zależy Ci wystarczająco tyle, ile powinno 

Podstawe napisalem na 60%.

Myslicie ze jest jeszcze szansa przez te 80 dni zeby nauczyc sie na rozszerzenie z obu przedmiotow na jakies 80%?

Czarno to widzę. Podstawa z matmy jest do napisania na 100% (jak nie zrobi głupich błędów) z palcem w nosie dla każdego, kto aspiruje na tak wysoki wynik z rozszerzenia, jakim jest 80%.

W Twojej sytuacji skupiłbym się na ogarnięciu podstaw żeby chociaż na 90%+ pisać, a potem się zabierać za rozszerzenie. Do tego masz fizykę - wydaje mi się, że napisanie dwóch przedmiotów w tym momencie na 80% nie jest możliwe, ale nadzieja umiera ostatnia podobno ;)

Tak więc - do książek i może będziesz miał na egzaminie szczęście to wysoki wynik wpadnie.

0 głosów
odpowiedź 11 lutego 2018 przez Wiciorny Mędrzec (198,980 p.)
Jak nie ruszysz dupska to nie ma, nikt tego za Ciebie nie zrobi.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 592 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 249 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2018 w Offtop przez shy_fox Gaduła (4,320 p.)

86,526 zapytań

135,279 odpowiedzi

300,596 komentarzy

57,276 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...