• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura 2k18 - nauka

Object Storage Arubacloud
–4 głosów
596 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Orszul99 Użytkownik (930 p.)
edycja 31 marca 2018 przez Orszul99
Pisze mature rozszerzona z matematyki I fizyki. Podstawe napisalem na 60%. Myslicie ze jest jeszcze szansa przez te 80 dni zeby nauczyc sie na rozszerzenie z obu przedmiotow na jakies 80%? I polecacie jakies zbiory I ksiazki do opanowania teori z fizyki?

7 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 12 lutego 2018 przez must Bywalec (2,980 p.)
wybrane 15 lutego 2018 przez Orszul99
 
Najlepsza
Sam byłem na Twoim miejscu rok temu. Zacząłem się uczyć jakoś w styczniu. Próbną z matmy z rozszerzenia napisałem wtedy na 20% :P (niby każdy mówi, że próbne są cięższe, ale nieważne). Przez prawie 4 miesiące, tłukłem matmę praktycznie dzień w dzień. Mało wychodziłem, ale się opłaciło i napisałem matmę rozszerzoną na wynik, który mi się nie śnił nigdy (naprawdę!!!).

Moją motywacją było to, że jak się nie ruszę i nie zacznę się uczyć to nie dostanę się na studia i szczerze powiedziawszy, gdybym tego nie zrobił, nie wiem co teraz bym robił.

Najgorszy jest początek, później już tylko leci :P
+2 głosów
odpowiedź 11 lutego 2018 przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
Mam świetną propozycję. Zobacz czy jesteś w stanie w te 80 dni nauczyć się wystarczająco dużo ;) Ewentualnie jak najlepiej dasz radę.
+1 głos
odpowiedź 11 lutego 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Mam mega doła za 80 dni matura a ja nie umiem ruszyc dupska dodo ksiazek.

Tego żadne forum nie rozwiąże. laugh

Myslicie ze jest jeszcze szansa przez te 80 dni zeby nauczyc sie na rozszerzenie z obu przedmiotow na jakies 80%?

Z obu moim zdaniem marne szanse. Ja przez 3 i pół miesiąca podskoczyłem z rozszerzenia z matmy o 50 punktów procentowych. Wymagało to jednak baaardzo dużo poświęconego czasu.  

+1 głos
odpowiedź 11 lutego 2018 przez Błękit Metylenowy Obywatel (1,140 p.)

Pisze mature rozszerzona z matematyki I fizyki. Podstawe napisalem na 60%. Myslicie ze jest jeszcze szansa przez te 80 dni zeby nauczyc sie na rozszerzenie z obu przedmiotow na jakies 80%?

Ciężka sprawa - co prawda podstawa programowa nieco się zmieniła od czasów mojej matury, ale między podstawą a rozszerzeniem jest naprawdę duża różnica. Jeśli celuje się w wysoki wynik rozszerzenia, podstawa powinna być łatwą rozgrzewką. 60% to mało w tym przypadku.

Co mogę poradzić, to po prostu rozwiązywać jak najwięcej zadań. Prześledź, jakie typy pojawiały się na egzaminach w poprzednich latach i spróbuj wyćwiczyć schematy ich rozwiązywania. Z tego, co zaobserwowałam, zdecydowana większość rzeczy powtarza się (z lekkimi modyfikacjami). 

+1 głos
odpowiedź 11 lutego 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
0 głosów
odpowiedź 11 lutego 2018 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

Mam mega doła za 80 dni matura a ja nie umiem ruszyc dupska dodo ksiazek.

Brak motywacji = widocznie nie zależy Ci wystarczająco tyle, ile powinno 

 Podstawe napisalem na 60%.

 Myslicie ze jest jeszcze szansa przez te 80 dni zeby nauczyc sie na rozszerzenie z obu przedmiotow na jakies 80%?

Czarno to widzę. Podstawa z matmy jest do napisania na 100% (jak nie zrobi głupich błędów) z palcem w nosie dla każdego, kto aspiruje na tak wysoki wynik z rozszerzenia, jakim jest 80%.

W Twojej sytuacji skupiłbym się na ogarnięciu podstaw żeby chociaż na 90%+ pisać, a potem się zabierać za rozszerzenie. Do tego masz fizykę - wydaje mi się, że napisanie dwóch przedmiotów w tym momencie na 80% nie jest możliwe, ale nadzieja umiera ostatnia podobno ;)

Tak więc - do książek i może będziesz miał na egzaminie szczęście to wysoki wynik wpadnie.

0 głosów
odpowiedź 11 lutego 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
Jak nie ruszysz dupska to nie ma, nikt tego za Ciebie nie zrobi.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 633 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 296 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2018 w Offtop przez shy_fox Gaduła (4,320 p.)

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...