• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Python, do czego i po co ?

0 głosów
637 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2018 w Python, Django przez jzebala Obywatel (1,240 p.)
Część, uczę się właśnie języka python i jest bardzo fajny, jednak czy czysty python ma jakies zastosowanie przydatne ? Do czego się go stosuje ? Nie poruszam tu tematu framework itp

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 lutego 2018 przez Bantu Nałogowiec (33,690 p.)
Do wszystkiego. Analiza danych, BigData, Machine Learning, Webdev, Gamedev. No wszędzie się używa Pythona, jest to jeden z najbardziej uniwersalnych języków, za pomocą którego napiszesz praktycznie wszystko.
komentarz 9 lutego 2018 przez Artek Mądrala (7,160 p.)
Obiło mi się nawet o uszy, że kosmiczny sprzęt NASA wykorzystuje programy napisany w pythonie
komentarz 9 lutego 2018 przez jzebala Obywatel (1,240 p.)

@Bantu, Okej, a da się czystego pythona zaimplementować jakoś nie wiem na stronie www czy coś w tym stylu ?

komentarz 9 lutego 2018 przez Bantu Nałogowiec (33,690 p.)
Tak NASA ponoć używa i Google też już nie ponoć i Microsoft też i też nie ponoć, a na pewno. Tak da się jak każdy inny język trzeba mieć tylko odpowiedni serwer, serwer w sensie nie sprzętowym. Najłatwiej robić sobie stronki w Django, albo we Flasku. Django to kombajn pokroju Symfony czy Rails, a Flask to mikroframework do webdevu jak nie wiem co w PHP, a jak Sinatra w Ruby.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 542 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 119 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 340 wizyt
Porady nie od parady
Możesz ukryć, zamknąć lub zmodyfikować swoje pytanie, za pomocą przycisków znajdujących się pod nim. Nie krępuj się poprawić pochopnie opublikowanego pytania czy zamknąć go po uzyskaniu satysfakcjonującej odpowiedzi. Umożliwi to zachowanie porządku na forum.Przyciski pytania

64,866 zapytań

111,327 odpowiedzi

234,208 komentarzy

46,729 pasjonatów

Przeglądających: 150
Pasjonatów: 1 Gości: 149

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...