• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Chce stworzyć grę Via WWW. Co i jak? Od czego zacząć?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,044 wizyt
pytanie zadane 23 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez maxeee Początkujący (340 p.)
Witam po raz kolejny ...

Mianowicie postanowiłem że nie będę się sam ze sobą upierać co jest lepsze, co robić z tym itp..

Dlatego zdecydowałem że sięgnę po poradę osoby doświadczonej w programowaniu, a mianowicie potrzebuje porady takiej osoby. Stawiam sobie cel: Chce stworzyć grę Via WWW, jestem osobą zieloną w temacie, nic nie umiem, wiem tylko co to head,body href, podczepić skrypt do index.html. nic innego po za tym, chce stworzyć grę podobną do Margonem. Teraz wielkie pytanie...

Od czego zacząć? jakie języki potrzebuje. co robić by nauka szła mi sprawnie, żeby wszystko rozumieć.

Oraz mam taką wielką prośbę czy znalazła by się osoba chętna która na przykład pokierowała mnie do poradników HTML a następnie potem zadawała by mi jakieś zadania z zakresu z którego się nauczyłem oraz oceniała moje prace i pomagała coś poprawić? Poprostu tak mi było by lepiej, ale mimo wszystko czekam na odpowiedzi.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 września 2017 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)

Widziałem w innym poście, że podano już właściwą odpowiedź. Ogarnij podstawy, dopiero później zabieraj się za coś tak dużego. Shead wypunktował Ci języki, które musisz poznać. Zabierasz się jednocześnie za front-end, back-end i grafikę komputerową. Szukaj tutoriali do nich i szlifuj umiejętności. Nie istnieje poradnik, który wyjaśni Ci jak napisać grę, którą sobie wymyśliłeś, bo chyba nie chcesz pisać takiej, która już istnieje, tak?

Tutaj masz tutorial, może Cię na coś naprowadzi: Tworzenie gry przeglądarkowej – #1 Przygotowanie

(nie wiem, czy jest aktualny, nie zagłębiałem się).

 

komentarz 23 września 2017 przez Noragiri Obywatel (1,040 p.)
To był post tego samego autora.
0 głosów
odpowiedź 23 września 2017 przez Noragiri Obywatel (1,040 p.)
komentarz 23 września 2017 przez maxeee Początkujący (340 p.)
No nie ten sam, bo inna treść.
komentarz 23 września 2017 przez Noragiri Obywatel (1,040 p.)
Z tego co napisałeś co umiesz to można powiedzieć że praktycznie nic nie umiesz :D

Dlatego polecam Ci ten oto poradnik : https://www.gitbook.com/book/frontendmasters/front-end-handbook-2017/details
0 głosów
odpowiedź 25 września 2017 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Cześć, do prostych gier przeglądarkowych wystarczy sam js. Pisałam kiedyś poradnik o tym: http://kot-zrodlowy.pl/javascript/dajsiepoznac2017/2017/03/03/50twjs-gramy-w-js.html

Warto jednak poznać chociaż podstawową składnię JS-a, bo poradnik jest adresowany do osób, które tego JS-a trochę znają. Pozdrawiam
komentarz 25 września 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Gry przeglądarkowe takie jak krainawikingów.pl, knights.pl zazwyczaj wymagają backendu, aby można było zakładać konta. Lepiej jak by wybrał Ruby lub Python.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 569 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez bOY123 Początkujący (420 p.)
–2 głosów
2 odpowiedzi 1,864 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,189 wizyt
pytanie zadane 22 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez maxeee Początkujący (340 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...