• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie gry Via WWW.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,182 wizyt
pytanie zadane 22 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez maxeee Początkujący (340 p.)

Dobrze. mam kolejne pytanie. mam nadzieje że dostane dobrą odpowiedz zrozumiałą dla mnie. (Jestem osobą uczącą się.)

Mianowicie chce zrobić takie oto dwie rzeczy. Tylko teraz potrzebuje prostej i logicznej odpowiedzi jak, czyli w czym? jaki język, poradnik coś co pomoże mi zrozumieć że jak np wezmę nauczę się z tego języka i tego to zrobię to i to a nie jak ostatnio podano mi poradnik w którym było Chcesz robić to? pierw odwiedź to -> Chcesz robić to? pierw odwiedź to -> Chcesz robić to? pierw odwiedź to -> Idź na zakupy do lidla -> Chcesz robić to? pierw odwiedź to ->Chcesz robić to? pierw odwiedź to -> No i tak w kółko, bez sens.. 

Załączam w poście projekty z painta żeby pokazać oco mi dokładnie chodzi.

 

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 września 2017 przez niezalogowany

No to chyba standard tak jak każda strona:

  • Ogólny szkielet strony: HTML
  • Wygląd, efekty graficzne, inne bajery: CSS + JS
  • logowanie: PHP + SQL
  • info o userach trzymasz w bazie danych
  • czat to pewnie jakiś websocket

 

komentarz 22 września 2017 przez maxeee Początkujący (340 p.)
A powiedz mi czy po stworzeniu tego z filmiku Firehead996 robi poziomy i eq itp w php mogę też tak zrobić a silnik w canvas żeby był dynamiczny? Ogólnie chodzi mi o grę typu margonem
0 głosów
odpowiedź 22 września 2017 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Niestety to nie jest tak, że do wszystkiego jest poradnik krok po kroku jak stworzyć. Do niektórych projektów po prostu już trzeba mieć konkretną wiedzę. Nie żebym Cię zniechęcał - nawet jak nie skończysz takiego projektu, to bardzo dużo z niego wyniesiesz. Ale nie oczekuj, że rozwiązanie dostaniesz na tacy. To tyle. Odpowiedź użytkownika @shead jest wystarczająca chyba. Logowanie i cała logika gry to zazwyczaj kwestia backendu: PHP. Ale zamiast PHP może też być Ruby, Python czy nawet JS (via node js). Tylko do tego ostatniego chyba nie ma zbyt dobrych tutoriali dla początkujących w programowaniu w ogóle.
0 głosów
odpowiedź 22 września 2017 przez Noragiri Obywatel (1,040 p.)

Proste. Chcesz się nauczyć tworzenia witryny. Czyli musisz umieć zrobić minimum front-end oraz łączenie z bazą.


Czyli zaczynasz od :

-HTML

-CSS

-DOM

-JavaScript

-SQL

-PHP

Następnie możesz uczyć się narzędzi bazujących na tych podstawach. 

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,044 wizyt
–2 głosów
2 odpowiedzi 1,859 wizyt
0 głosów
8 odpowiedzi 20,199 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,537 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...