• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Matura z Informatyki - pytanie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
532 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Proxima Nowicjusz (190 p.)
zamknięte 5 lutego 2018 przez Proxima
Witam, mam pytanie do osób które coś więcej wiedzą na temat matury z informatyki. Bardziej dokładnie mam pytanie dotyczące drugiej części.

Mianowicie - generalnie przeglądając maturę z ubiegłego roku zauważyłem że nigdzie nie ma podanego środowiska w którym mamy wygenerować wyniki do danego zadania. Najchętniej zrobiłbym wszystko w języku programowania który wybrałem a potem wklepał wyniki do exela i ewentualnie jakieś wykresy tam wygenerował jeśli zajdzie taka potrzeba. Ale przeglądałem rozwiązania do tych arkuszy i w każdym jedno zadanie zostało zrobione poprzez accesa, jedno poprzez exela i do jednego zadania napisano program. Pojawiły się więc pewne wątpliwości co do tego. Zatem jak to jest? Trzeba każde zadanie zrobić w inny sposób czy można dowolnie jeżeli nie jest nam to narzucone?
komentarz zamknięcia: wątpliwości rozwiane ;)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 31 stycznia 2018 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
wybrane 31 stycznia 2018 przez Proxima
 
Najlepsza
Sposób wykonania jest dowolny, ale każde zadanie jest tak zrobione że jedno najłatwiej zrobić excelu, jedno w accessie i jedno programując. Gdybyś chciał wszystkie programować to najprawdopodobniej nie starczy ci czasu. Najlepiej opanować excela i accessa.
+1 głos
odpowiedź 31 stycznia 2018 przez niezalogowany
Z tego co pamiętam to dowolny, jednakże pamiętaj że języki programowania mają nałożone ograniczenia np dozwolone biblioteki
komentarz 1 lutego 2018 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
Dozwolone biblioteki? Masz jakieś do tego źródło, które to są właśnie te dozwolone? To nie jest tak, że można jechać ze wszystkiego ze standardu?
komentarz 2 lutego 2018 przez niezalogowany
Zdaje się że cały standard, ale musisz zobaczyć który bo CKE jest trochę w tył.

Takie info masz na karcie przedmiotu / wymagań / czy jak to się nazywa. Poszukaj w necie a znajdziesz ;)
0 głosów
odpowiedź 31 stycznia 2018 przez Proxima Nowicjusz (190 p.)
Dzięki wielkie za odpowiedzi, już wszystko dla mnie jasne ;)

W takim razie wynika z tego że trzeba będzie odkurzyć wiedzę o accesie i exelu, ale nic w tym ciężkiego ;)
komentarz 31 stycznia 2018 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Prób zadania z zeszłych matur to się przekonasz czy takie nic ciężkiego :D + W accessie rób graficznie za pomocą kreatora kwerend/projekt kwerendy czy jakoś tak to się wabiło. Oszczędzisz dużo czasu.
komentarz 31 stycznia 2018 przez Proxima Nowicjusz (190 p.)
Jeżeli chodzi o accesa to właśnie zrobiłem arkusz z poprzedniego roku i po ogarnięciu sobie importowania z pliku tekstowego do bazy danych to w zasadzie jest w miarę dobrze. I nie korzystam z kreatora kwerend tylko z zapytań SQL, ale to głównie dlatego że trochę ich w moim życiu przerobiłem więc nie mam z tym większych problemów

Najbardziej bałem się o sam import danych do bazy + ogarnięcie interfejsu accesa, bo wiem że to potrafi być mega upierdliwe czasami, szczególnie starsze wersje, a w szkole mamy ta z 2003.. No ale nic, jakoś sobie poradzę ;D
komentarz 31 stycznia 2018 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
O sql też tak mówiłem, ale zdecydowanie szybciej jest w widoku projektu kwerendy, nawet jeśli dobrze potrafisz sql, parę kliknięć i gotowe.

Podobne pytania

0 głosów
6 odpowiedzi 11,149 wizyt
pytanie zadane 27 września 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Dronojad Obywatel (1,980 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 289 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Igor515 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 812 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...