• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

matura 2023 z informatyki poziom rozszerzony, materiały, formuła 2015

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
744 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez qwerty0 Nowicjusz (200 p.)
Cześć, potrzebuję aktualnych materiałów do matury w 2023 z informatyki poziom rozszerzony  (stara matura, formuła 2015). Nie wybrałem jeszcze języka programowania (myślałem o Pythonie). System Windows, program LibreOffice.
4
komentarz 30 listopada 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
cke i arkusze z poprzednich lat

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 grudnia 2022 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Na stronie cke masz wszystko

Co do języka, on nie wpływa na nic, zadania masz te same, język bierzesz taki w którym będzie ci wygodniej je robić

Z dostępnych python powinien najlepiej sie nadawać do takich zadań, chociaż niekoniecznie, wszystko zależy od tego jak dobrze go znasz, głupio byłoby dostać jakiś prosty błąd i męczyć sie z nim przez pół godziny, bo nie masz internetu
komentarz 2 grudnia 2022 przez qwerty0 Nowicjusz (200 p.)
A Pythona na przykład skąd się uczyć? (zakres do matury)
2
komentarz 2 grudnia 2022 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
z internetu
komentarz 4 grudnia 2022 przez qwerty0 Nowicjusz (200 p.)

@marcin99b, a co powiedziałbyś o Pascalu, bo mam materiały do niego, czy lepiej szukać materiałów do Pythona?

2
komentarz 4 grudnia 2022 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
z takim podejściem to najlepiej odpuść sobie informatyke
komentarz 5 grudnia 2022 przez qwerty0 Nowicjusz (200 p.)
Wszystko było by ok tylko czasu mam trochę mało.
komentarz 6 grudnia 2022 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)
jeżeli znasz teorie programowania (switche, warunki, pętle itp) to pythona do poziomu większego zrozumienia nauczysz się w max 2 tygodnie. Wiem bo sam się tak nauczyłem, pomimo braku jakiegokolwiek wcześniejszego kontaktu z pythonem.

 

Python jest o tyle dobrym językiem na maturze, że możesz zmniejszyć treść kodu nawet o połowę w porównaniu do C++ czy Javy. A na maturze jak wiadomo liczy się czas, więc logicznie lepiej mieć czytelny i spójny kod.
0 głosów
odpowiedź 3 grudnia 2022 przez qwerty0 Nowicjusz (200 p.)
A Pythona na przykład skąd się uczyć? (zakres do matury)
komentarz 3 grudnia 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
komentarz 6 grudnia 2022 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)

@qwerty0, polecam przerobić wszystko z w3schools a później przenieść się na jakieś kursy i w międzyczasie robić jakieś zadania z internetu np na leetcode.

Książek do pythona się nie opłaca kupować (i czytać) bo większość rzeczy z książki ci się zwyczajnie nie przyda na maturze.

0 głosów
odpowiedź 5 grudnia 2022 przez qwerty0 Nowicjusz (200 p.)
A czy ktoś wie czy matura w starej wersji dużo różni się od tej nowej, czy można uczyć się do starej z książek do nowej matury?
komentarz 5 grudnia 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
a ty chodzisz to szkoły, czy ludzie na forum chodzą za Ciebie? Żeby o to zapytać?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 245 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 385 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2022 w C i C++ przez Kazaluka Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,122 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...