• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Staż jako programista Android - wymogi?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,533 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2018 w Java przez TTF123 Nowicjusz (150 p.)
Cześć od pewnego czasu piszę pewien projekt w Javie,lecz od początku byłem nastawiony pod Androida. Za kilka miesięcy kończę szkołę,i pierwsze co chcę zrobić - to uderzać na staż :) Jednakże najpierw chciałbym się Was doradzić/dowiedzieć się od Was,jakie są REALNE wymagania na staż? Przeglądałem kilka ofert,ale zazwyczaj były one oparte już o jakieś doświadczenie, w zawodzie,więc pewnie to były wymogi na juniora. Więc jak to jest z tymi wymogami? Chętnie nauczę się dodatkowych zagadnień,żeby potem nie świecić oczami na rozmowie. Liczę na poważne odpowiedzi.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 28 stycznia 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
Na staż też, często wymagają pewnego doświadczenia. Ew. studia :) "jako obycie w programowaniu i świecie informatycznym". Tak prosto ze szkoły nie wiem, może być cięzko chyba- że będziesz miał naprawdę świetne projekty i się obronisz na rozmowie .

Ps: na staż musisz mieć status student/uczeń zazwyczaj ... więc tu może być pies pogrzebany
komentarz 29 stycznia 2018 przez TTF123 Nowicjusz (150 p.)
Czyli jedyna opcja to junior? Kurdę,nie czuje się na siłach. :/
komentarz 29 stycznia 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
Heh stary, to nie jest takie "proste" JUNIOR- etc. musisz naprawdę coś umieć żeby dostać prace- więc po prostu po szkole zacznij się uczyć tworzyć projekty, nabierz doświadczenia i idź na juniora próbować- stażu też nie dostaniesz "od tak"  tylko musisz coś wiedzieć, przecież nie mogą przyjmować jak leci na zasadzie ' my bierzemy każdego kto chce ' bo przecież na rynku jest przesyt teraz kazdy mysli, ze jestem programista bo potrafie hello-word i juz moge szukac pracy
komentarz 29 stycznia 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)

@TTF123, 1 prace juniora dostałem po roku możę programowania takiego tylko pod prace, wcześniej 3 lata "coś pisałem ' ale mało. I to też nie w 1 lepszej firmie tylko po 3-4 rekrutacjach i próbowania 

komentarz 29 stycznia 2018 przez TTF123 Nowicjusz (150 p.)

@Wiciorny, A czy ja gdziekolwiek napisałem że jest proste? Tworzę projekt od dłuższego czasu,myślałem nad stażem bo na pewno tam jest łatwiej. Nie napisałem również że na staż biorą byle kogo. Myślałem nad stażem,ponieważ nie czuje się na siłach żeby iść na juniora. 

komentarz 29 stycznia 2018 przez Tomasz90 Nałogowiec (25,140 p.)
Jak jeszcze nie studiujesz to musisz coś na githubie mieć wrzucone bo raczej małe szanse masz, że ktoś się odezwie po wysłaniu CV. Na juniora jakichś wymagań z kosmosu nie ma, ale pasuje znać angielski, Javę, OOP, Clean Code, Gita i SQL Dobrze mieć też już jakieś podstawy w Springu, Hibernate i coś wiedzieć o testach. No i przejrzeć cały internet z czego pytają na takich rozmowach. Co do samego Androida to nie wiem z czego pytają bo nigdy nie pracowałem jako Android Developer
0 głosów
odpowiedź 29 stycznia 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Poszukujemy śmiałka (osoby), który "zrzutuje" ENIGMĘ na platwormę Android.

www.enigma-open.pl
0 głosów
odpowiedź 29 stycznia 2018 przez Mateusz51 Nałogowiec (28,180 p.)
Wiele zależy od miasta w jakim jesteś. Nim mniejsze miasto tym ciężej dostać się na staż/praktyki bo mniej jest firm poszukujących programistów. Najłatwiej jest znaleść coś w Warszawie. Z mojej perspektywy to powiem Ci że najłatwiej na jakieś staże jest dostać się do dużych korporacji, ale często brak studiów może być przeszkodą. W mniejszych firmach bardziej liczy się to co masz na github a nie w papierkach. Ale jest o tyle trudniej bo małe firmy rzadko poszukują stażystę tylko odrazu juniora.

A żebyś się nie zastanawiał kim jest junior. To jest człowiek który ma kilka samodzielnych projektów za sobą i już dość dobrze zna język (nie koniecznie technologie)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 882 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 1,134 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 233 wizyt

92,575 zapytań

141,425 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...