• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wymiana dysku a aktywacja Windowsa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,448 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez AdamSiekierski Dyskutant (8,340 p.)

Witam, wiem że pytanie dosyć banalne, ale nie chcę mieć potem problemów

Posiadam komputer typu All In One (gdy kupiłem komputer system Windows 10 był już zainstalowany i zaaktywowany, więc wersja OEM), i mam plan wymienić istniejący dysk twardy na szybszy dysk SSD. I tu zaczynają się schody - na drugim dysku chcę zachować istniejącą instalację, a na pierwszym dysku (tym nowym) chcę zainstalować Windowsa 10 na czysto. W tym momencie mam pytanie - w jaki sposób mam "zaimportować" klucz z istniejącej instalacji (mam zajęte obecnie 840gb, a kupuję dysk 240gb, więc klonowanie nie wchodzi w grę) i czy muszę wogóle się tym przejmować. Mam nadzieję że wyraziłem się zrozumiale,

Pozdrawiam, Adam

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 22 stycznia 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Po co chcesz zachować windowsa na starym dysku? Możesz sklonować partycję C na nowy dysk np Partition Wizardem Free. Klucz do windowsa możesz wyciągnąć np tym programem (po kliknięciu od razu ściągnie) https://www.nirsoft.net/utils/produkey.zip

Klucz przypisany jest do płyty głównej a nie do hdd.
komentarz 23 stycznia 2018 przez AdamSiekierski Dyskutant (8,340 p.)
Mam nadzieję że zrozumiałem - w każdym przypadku klucz zostanie zachowany, gdyż jest przypisany do płyty głównej i po wymienię hdd na ssd nic się nie zmieni. OK. A co do klonowania, to stary dysk zostawiam z systemem żeby sobie to wszystko potem wygodnie usunąć, bo śmieci mam w systemie chyba ze 100gb. W każdym bądź razie - dzięki za odpowiedź, odznaczam jako pomocną
komentarz 23 stycznia 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Przy instalacji windowsa 10 na nowym  dysku gdy pyta o klucz, bierzesz nie mam czy tam pomiń a po instalacji i dostępie do neta on sam z siebie doda klucz i się aktywuje (a przynajmniej powinien).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 234 wizyt
pytanie zadane 19 września 2017 w Sprzęt komputerowy przez assassin Gaduła (3,260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 6,201 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 130 wizyt

92,620 zapytań

141,474 odpowiedzi

319,813 komentarzy

62,003 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...