• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zanikający margines (nie wiem jak to nazwać :D)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
201 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2018 w HTML i CSS przez Dzony66 Początkujący (310 p.)
Hej wszystkim :D

Ogólnie moje pytanie może trochę z innej beczki ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Przykładowo wejdźcie sobie na wp.pl i pobawcie się trochę wielkością okna przeglądarki (najlepiej jak będziecie mieli szeroki monitor). Jak zwrócicie uwagę to margines z lewej i prawej tak jakby zanika do zera. Jak tworze stronę to zazwyczaj u mnie zachowuje stałą wartość np. https://dzony6969.github.io/miastokrk2.github.io/ (wyrażoną w procentach). Jak zrobić taki zanikający margines? media queries czy jest jakiś prostszy sposób? (nie wiem czy dość zrozumiale to napisałem ale chyba jaśniej nie umiem :D)

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 18 stycznia 2018 przez Mikołaj Kawczynski Dyskutant (9,160 p.)
wybrane 19 stycznia 2018 przez Dzony66
 
Najlepsza
Tam po pierwsze masz max-width a po drugie media query.
+2 głosów
odpowiedź 18 stycznia 2018 przez Jakub Radziejewski Obywatel (1,090 p.)
Cześć :)

Strona www ma domyślnie ustawioną wartość font{} jak wiesz, domyślny color{}, jak również margin{} i padding{}. Pisząc w stylach css *{} ustalasz wartości globalne dla strony. Tam wyzeruj padding oraz margin na 0, potem ustaw element na stronie na 100% szerokości i znikną marginesy po bokach.
+1 głos
odpowiedź 18 stycznia 2018 przez pablop76 VIP (123,180 p.)
Prawdopodobnie użyto dwóch wartości width:100%; i np. max-width: 1600px; Co przy ekranach węższych niż 1600px; powoduje, że marginesu nie ma. Kolejność ma znaczenie.
0 głosów
odpowiedź 18 stycznia 2018 przez Dzony66 Początkujący (310 p.)
Ok, popróbuje przy następnej stronie coś z tym zrobić :D

 

dzięki za odpowiedzi
komentarz 18 stycznia 2018 przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)
Jeżeli strona nie jest responsywna np jak The Next Web to proponuje ustawić po prostu width dla body na 100% i masz pewność że Ci to nie bedzie uciekać za okno przeglądarki.
komentarz 19 stycznia 2018 przez Dzony66 Początkujący (310 p.)
Właśnie chce żeby była responsywna w stylu landing page :D po prostu zauważyłem, że w większości "nowoczesnych stron", (że tak powiem) marginesy nie są ustawione wartościami stałymi(procentowymi) tylko po prostu  zanikają :) ale już widzę, dzięki wam, że można to ustawić max-width i mediami:D
komentarz 19 stycznia 2018 przez pablop76 VIP (123,180 p.)
edycja 19 stycznia 2018 przez pablop76

Bez media. Poprostu pakujesz stronę w kontener


.container{
margin: 0 auto;
width: 100%;
max-width: 1600px;
...
}

 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 151 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Norciu Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 328 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2018 w HTML i CSS przez uszk Użytkownik (630 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 419 wizyt
pytanie zadane 16 września 2017 w HTML i CSS przez MrChick888 Obywatel (1,020 p.)

92,580 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,665 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...