• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Godot: Problem z grawitacją Rigidbody

Object Storage Arubacloud
+1 głos
442 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2017 w Inne języki przez Susel Nowicjusz (230 p.)

Witam!

Mam problem z grawitacją w Godot Engine. Konkretniej, wszystko działa ale moja postać (RigidBody) czasem przykleja się do ściany. Skopiowałem kod z tego pliku i go zmieniłem. Najczęściej dzieje się tak po upadku na ziemię. Poza tym, grawitacja jest wolna. Upadek trwa długi czas. Mój kod znajduje się tu.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 30 grudnia 2017 przez rot18ru Bywalec (2,100 p.)
Miałem podobny błąd w grze 2D ( postać zahaczała się o ściany i o podłogę tak jakby miała nierówne kolizje ) i po wielu przeprowadzonych testach stwierdzam, że to po prostu błąd. Nie zgłosiłem tego na githubie bo wydaję mi się, że twórcy zdają sobie sprawę z tego błędu. Z tego co się orientuje Godot ma przejść na jakiś nowy silnik fizyki w 3D i być może tam już nie będzie z tym problemu. Polecam do tego czasu przejść na KinematicBody lub zmienić kształt kolizji na jakiś bardziej okrągły (może wtedy postać nie będzie się zahaczać)
komentarz 5 stycznia 2018 przez Susel Nowicjusz (230 p.)
Sprawdzę, czy w Godocie 3.0 nadal ten błąd występuje. W tym momencie kompiluje najnowszą wersję Godota z Githuba. W jaki sposób stworzyć grawitację dla KinematicBody?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 260 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2018 w Inne języki przez Susel Nowicjusz (230 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 1,468 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2018 w Inne języki przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)
+3 głosów
1 odpowiedź 1,270 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2019 w Nasze projekty przez Ajver Bywalec (2,430 p.)

92,626 zapytań

141,486 odpowiedzi

319,841 komentarzy

62,007 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...