• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pierwsza gra w Godot Engine

VPS Starter Arubacloud
+3 głosów
1,223 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2019 w Nasze projekty przez Ajver Bywalec (2,430 p.)

Cześć!

W skrócie: co sądzicie o robieniu pierwszej gry w Godot Engine?

Tworzymy grę - Elf vs Dwarves, której krótki opis zamieszczam poniżej:
Wcielasz się w tytułową bohaterkę - Elfkę, która opuszcza swój dom, by walczyć z Krasnoludami niszczącymi jej rodzinny las. Gra jest podzielona na 5 poziomów z narastającym poziomem trudności, jednakże w trakcie rozrywki rozwija się także główna bohaterka, zwiększając swoją wytrzymałość, szybkość, etc., oraz kupując i zdobywając lepsze wyposażenie. W grze występuje magia (główny bohater ma umiejętności specjalnie oraz niektórzy przeciwnicy czarują). Na świat patrzymy z boku, grafika dwu-wymiarowa.

W zespole obecnie mamy 5 osób, w tym 3 programistów i 2 grafików + potencjalnych ludzi od muzyki, czy level designu. Nadal szukamy nowych członków, ale o tym później.

Wstępnie podjęliśmy decyzję dotyczącą silnika, na którym postawimy grę.

Szukamy narzędzia, które jest proste, ponieważ członkowie naszego Zespołu nie mają doświadczenia w tworzeniu gier w silniku. Kolejnym kryterium była cena; jako że grę chcemy wydać za darmo, nie każdy może pozwolić sobie na inwestycję. W sumie cały Zespół mógłby włożyć w to maksymalnie 400 zł (i to raczej jednorazowo). Jeśli chodzi o możliwości silnika, to nie wymagamy dużo, ponieważ gra jest stosunkowo prosta (2D, bez złożonej rozgrywki). Bardzo istotne jest również to, by nie było problemów ze znalezieniem materiałów do nauki tego silnika (jako że wszyscy są początkujący).

Jako główny programista wybrałem silnik Godot Engine, który jest oparty na licencji MIT, dzięki czemu można w pełni za darmo go używać do celów komercyjnych, a także modyfikować sam kod źródłowy silnika. Moim zdaniem ten silnik jest bardziej intuicyjny i prostszy w obsłudze niż popularne Unity, czy Unreal Engine (które mogą być lepszym wyborem do bardziej zaawansowanych gier 3D, a nie prostych platformówek). Uważam również, że przez brak wielkiej złożoności jest on lepszym wyborem “na start” - dla osób, które nigdy nie tworzyły gier w silniku.

Co sądzicie o naszym wyborze? Czy uważacie, że robienie pierwszej gry w Godot Engine jest dobrym pomysłem? A może macie jakieś inne propozycje?

A wracając do tematu szukania członków, to chętnie porozmawiam prywatnie. Można do mnie napisać np. na Facebooku: https://www.facebook.com/profile.php?id=100008656416701

Pozdrawiam!

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2019 przez Sylwestroni Nowicjusz (180 p.)

Godot Engine to bardzo dobry wybór na początek głównie przez wzgląd na prosty i czytelny interfejs, oraz spore możliwości. Według mnie jesteście w stanie stworzyć na tym silniku całkiem porządną grę, natomiast jeśli zamierzacie wiązać swoją przyszłość z game developmentem, doradzałbym za jakiś czas przerzucenie się na Unity czy Unreala. W tych silnikach jest zdecydowanie większa moc, oraz oczywiście łatwiej znaleźć pracę mając obeznanie w obu narzędziach.

Na co warto szczególnie zwrócić uwagę przy Godocie: import modeli 3D. W mojej krótkiej acz przyjemnej przygodzie z tym silnikiem miałem z tym spore problemy, będąc nauczonym że w Unity pliki .fbx wchodzą bez problemu. Odsyłam do oficjalnej dokumentacji => Godot Engine Doc

Cóż więcej mogę powiedzieć - czekam na jakieś demo lub screeny z wersji alpha. Życzę powodzenia oraz niegasnącego zapału.

1
komentarz 18 kwietnia 2019 przez Ajver Bywalec (2,430 p.)
Dzięki wielkie za odpowiedź! Bardzo miło jest przeczytać, że czekasz na screeny :) Obecnie projekt jest na etapie gotowego scenariusza i pracujemy nad grafiką, ale niewiele mogę w tym momencie pokazać. Tworzymy także landing-page, więc niedługo postaram się dorzucić tutaj link :)

Dzięki też za radę dotyczącą naszej "przyszłości" i uczenia się innych silników - nie ukrywam, że mam podobne plany

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 2,080 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2015 w Offtop przez niezalogowany
+1 głos
1 odpowiedź 1,455 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2018 w Inne języki przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 249 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2018 w Inne języki przez Susel Nowicjusz (230 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...