• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak trwale usunąć mysql?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,558 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
Witam,

mam na serwerze mysql-server. Chciałbym usunąć go trwale, tak aby przy ponownej instalacji spytał mnie o hasło. Jeśli normalnie usunę (apt-get remove mysql-server) to przy ponownej instalacji nie pyta. Zapomniałem hasło do root, ale już próbowałem różnych sposobów jak je zresetować. Jeśli chodzi a bazy danych, to nic tam ważnego nie ma, tylko zabawa.

Pozdrawiam.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 grudnia 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
sudo mysql_secure_installation - zapyta o nowe hasło roota, najłatwiej albo odunstaluj z opcją purge
komentarz 20 grudnia 2017 przez niezalogowany

Jak dałem to pyta o hasło do konta root mysql, którego nie znam.


Securing the MySQL server deployment.

Enter password for user root: 
Error: Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES)

 

komentarz 20 grudnia 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
sudo dpkg-reconfigure mysql-server-5.

wciśnij tab, żeby Ci uzupełniło do konkretnej wersji mysql. np. mysql-server-5.5

 

komentarz 21 grudnia 2017 przez niezalogowany

Dałem, wyskoczyło:

Checking if update is needed.
This installation of MySQL is already upgraded to 5.7.18, use --force if you still need to run mysql_upgrade

Spróbowałem z tym --force, wynik ten sam.

komentarz 21 grudnia 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Nie wiem, ja wpisuje to i prosi mnie o podanie nowego hasla do roota..
0 głosów
odpowiedź 20 grudnia 2017 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

apt-get remove mysql-server

apt purge mysql-server?

Zapomniałem hasło do root

Skoro pamiętasz hasło do sudo, powinno wystarczy otworzyć mysqla z konta roota serwera.

komentarz 20 grudnia 2017 przez niezalogowany
Hasło root do serwera nie działa, a odinstalowaniem z purge nic nie dało. Dalej jak instaluje to nie pyta o hasło i najwyraźniej jest stare.
komentarz 20 grudnia 2017 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Zakładając że możesz zrobić apt insta/uninstall i zakładając że to Debian lub Ubuntu i użyłeś sudo, to musiałeś przy tym podać hasło, nie?
komentarz 20 grudnia 2017 przez niezalogowany
Tak musiałem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,385 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2017 w JavaScript przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 9,903 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,840 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...