• Najnowsze pytania
 • Bez odpowiedzi
 • Zadaj pytanie
 • Kategorie
 • Tagi
 • Zdobyte punkty
 • Ekipa ninja
 • IRC
 • FAQ
 • Regulamin
 • Książki warte uwagi

Jak usunąć podstrony, niepotrzebnie zaindeksowane w google?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,902 wizyt
pytanie zadane 6 września 2016 w Sieci komputerowe, internet przez barnes Nowicjusz (150 p.)
Witam,
niedawno zamieszczałem w Internecie stronę, i popełniłem błąd, nie umieściłem pliku robots.txt. W wyniku tego, po wpisaniu w google adresu strony, wyświetlają się odnośniki do pojedynczych podstron, oczywiście "zepsutych". Jak mogę usunąć te pojedyncze podstrony z wyników wyszukiwania?

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 6 września 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
wybrane 6 września 2016 przez barnes
 
Najlepsza
Dodaj robots.txt i poczekaj chwilę. Po jakimś czasie znikną.
komentarz 6 września 2016 przez barnes Nowicjusz (150 p.)
Dodałem plik robots.txt 11.08.2016 jak pokazuje Total Commander. Czy to trwa tak długo, czy zrobiłem coś zle? Ponieważ podstrony nadal widnieją po wpisaniu nazwy domeny.
komentarz 6 września 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

Jeśli treści znajdują się w witrynie internetowej, nad którą masz kontrolę lub która jest zarządzana z konta, które kontrolujesz (na przykład na Twojej stronie w Bloggerze), lub jeśli jesteś zweryfikowanym właścicielem w Google Search Console, poniżej znajdziesz sposoby usuwania treści z wyników wyszukiwania Google.

 1. Tymczasowo ukryj informacje z wyszukiwarki Google, przesyłając prośbę o usunięcie adresu URL. Informacje przestaną być widoczne w ciągu jednego dnia, ale jest to tylko działanie tymczasowe (po około 90 dniach informacje ponownie pojawią się w wynikach wyszukiwania). Musisz podjąć dodatkowe kroki opisane poniżej, by trwale usunąć informacje z wyników wyszukiwania Google. Aby to zrobić, musisz być zweryfikowanym właścicielem witryny w Search Console. Zalecamy złożenie prośby o usunięcie strony zarówno z wyników wyszukiwania, jak i z pamięci podręcznej.
 2. Trwale usuń informacje z wyników wyszukiwania Google. Aby trwale usunąć stronę lub plik z wyszukiwarki Google:
  • Zablokuj dostęp do nich w sposób opisany w artykule Usuwanie informacji z sieci.
   LUB
  • Dodaj tag lub nagłówek noindex na stronie. Ważne: przed skorzystaniem z tej metody upewnij się, że Twoja strona nie jest blokowana przez plik robots.txt.
   LUB
  • Usuń grafikę z wyników wyszukiwania, korzystając z pliku robots.txt, by zablokować grafikę lub stronę, na której się ona znajduje. Pamiętaj, że ten sposób pozwala usunąć z wyników wyszukiwania tylko grafikę, a nie całą stronę. Jeśli korzystasz z pliku robots.txt, możliwe, że ta strona (ale nie grafika) pojawi się w wynikach wyszukiwania. Aby zablokować w wynikach wyszukiwania stronę hostującą, musisz zastosować jedną z dwóch pozostałych, wcześniej wspomnianych metod.
 3. [OpcjonalnieUsuń informacje albo ogranicz do nich dostęp. Przeczytaj sekcję Usuwanie informacji z sieci. Jeśli tego nie zrobisz, użytkownicy nadal będą mieli dostęp do Twoich treści przez link. Takie działanie uniemożliwia również wyświetlanie Twoich informacji w wyszukiwarce, która może ignorować plik robots.txt lub tag noindex, a także powiązanie tych informacji linkiem z witryną.

https://support.google.com/webmasters/answer/6332384?hl=pl

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 9,940 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 134 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 184 wizyt
pytanie zadane 21 lutego 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Sprat Użytkownik (620 p.)

92,775 zapytań

141,702 odpowiedzi

320,553 komentarzy

62,109 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...