• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak Zacząć Kursy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
253 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2017 w C i C++ przez PLMatrix Nowicjusz (120 p.)
Witam

Jestem nowy na tej stronie,Chciałbym się nauczyć programowania,skończyłem szkołę Teleinformatyczną gdzie nic nie było o programowaniu.

Mam pytanie jakie kursy na początku zacząć i skąd

Dziękuje wszystkim za odpowiedź

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 grudnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Pierwsze pytanie w jaką stronę chciałbyś iść - aplikacje "przeglądarkowe", aplikacje desktopowe, aplikacje specjalistyczne pod teleinformatykę itp. itd.? Generalnie musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czego oczekujesz od programowania.

Pomyśl o tym, a nakierujemy Cię co i jak :)
komentarz 3 grudnia 2017 przez PLMatrix Nowicjusz (120 p.)
Chciałbym bardziej pod aplikacje przeglądarkowe,bo kiedyś pisałem silniki gier,edytowałem gotowe
komentarz 3 grudnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
To proponuję najpierw poznać podstawy HTML/CSS. Poczytaj sobie jakieś kursy, albo z książki itp. Zrób z 2-3 proste stronki, jakiś formularz kontaktowy itp.

Myślę, że już przy 2 stronce zechcesz wejść w JavaSript i dalej szlifuj głównie JS. Obecnie to już nie tylko język do animacji WWW, ale pełnoprawny język do pisania aplikacji, również konsolowych.

Wyszukaj sobie na tym forum skąd uczyć się JS, było już sporo wątków o tym. Skup się jednak na czystym JS, nie wchodź w biblioteki typu jQuery, React itp. To dopiero z czasem, jak poznasz sam język.

Jeśli interesują Cię gry to tutaj również znajdziesz coś dla siebie :)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 3,220 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 662 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Roths Użytkownik (590 p.)
+3 głosów
3 odpowiedzi 716 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2020 w Sprzęt komputerowy przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...