• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Budżetowa drukarka 3d

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
715 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2020 w Sprzęt komputerowy przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)
W najbliższym czasie planuje zakup drukarki 3d do celów 'hobbystycznych" - drukowanie jakiś drobnych elementów do projektów wykonanych na arduino, elementów/pionków do gier planszowych itd. Budżet to jakieś 800-900zł. Moglibyście doradzić coś w tej cenie i na co najlepiej zwrócić uwagę przy zakupie drukarki 3d?
1
komentarz 23 maja 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
ANET jest OK, ale wolałbym którąś z Enderów (Creality). No i oczywiśćie oryginalna Prusa z Czech (za ok. 3 tysiaki, czyli sporo ponad Twój budżet) jest bardzo fajna.

Ale w podanej kwocie myślę że Ender 3 będzie najciekawszy.

.
komentarz 23 maja 2020 przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)
Prusa odpada - nie zapłace raczej tyle za pierwsza drukarkę 3d 'do zabawy' i wykonywania jakiś małych hobbistycznych wydruków. Endery sprawdze, dzięki.
1
komentarz 27 maja 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Prusa sporo droższa od Chinoli, ale docelowo do zabawy to najciekawsza opcja. Później już są pro-drukarki, kilka(naśćie) razy droższe. Prusa trzyma poziom.

W tej cenie Ender 3, a niedawno był w promocji Ender 5 za ok. 1100 zł - świetna cena i super drukarka, bo ma sztywną ramę i większy obszar roboczy, lepsze prowadnice, i nowszą elektronikę... Warto poszukać!

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 23 maja 2020 przez marsoonn Początkujący (460 p.)

Siema,

W tej cenie polecił bym Ci drukarkę ANET A8, nie mam jej osobiście ale ma ją mój znajomy, byłem przy montażu,
odpalaniu i jest z niej zadowolony.
Jest to tanio budżetowa drukarka z Chin, ale spokojnie nie martw się tym, drukarka jak na swoją cenę sprawdza się
bardzo bardzo bardzo dobrze i nie będziesz żałował swojego zakupu!

Drukarka przychodzi w częściach, musisz ją zmontować sam, świetna zabawa tylko uważaj żeby Cię prąd nie pierd*****,

Jest kilka artykułów o tych drukarkach i jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś żałował tego zakupu,
jeżeli chociaż trochę zachęciłem Cię do kupna tej drukarki przeczytaj sobie opinie o niej i te artykuły:
https://techboss.pl/popularna-drukarka-3d-czyli-anet-a8-o-tym-warto-wiedziec-zanim-ja-kupisz/
https://www.youtube.com/watch?v=mN1x7guJVPY

Przecena akurat jest na nią : 
https://pl.gearbest.com/3d-printers-3d-printer-kits/pp_337314.html
https://botland.com.pl/pl/drukarki-3d-anet/10903-drukarka-3d-anet-a8-b-zestaw-do-samodzielnego-montazu.html?gclid=CjwKCAjwk6P2BRAIEiwAfVJ0rJwZ6rmUQgK2LP7pQsoXE3p_9NHq9W9KZlnpeFmX_03pryJw8B4pURoCon8QAvD_BwE

Jak tylko kupię maca to ta drukarka jest druga w kolejce laugh

Pozdrawiam,
Michał

1
komentarz 23 maja 2020 przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)
Dzięki, przeczytałem część tych artykułów, spora społeczność i to na pewno plus. Bede wieczorem jeszcze zgłębiał temat tej drukarki. Ciekawi mnie zwłaszcza kwestia wstrzymania wydruków i poziomu hałasu. Mam naprawdę mega cieniutkie ściany w mieszkaniu - czasami zastanawiam się czy nie są z papieru, drukarka będzie też stała w pokoju w którym śpie. Fajną opcją byłoby również wstrzymywanie wydruku - średnio jestem przekonany to zostawiania chińskich wynalazków mających kable na wierzchu i wychodzeniem z domu. Znajomy wspominał o hałasie lub wstrzymywaniu wydruków? Co najbardziej mu przeszkada w tej drukarce?
+1 głos
odpowiedź 27 czerwca 2020 przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)
edycja 27 czerwca 2020 przez DawidK

Ostatecznie zdecydowałem się na ender 3 (kupowana od producenta) poniżej pierwsze wrażenia i trochę informacji "dla potomnych".

Do drukarki dokupiłem firmalent PLA bez zadnych udziwnień (typu świecące w ciemności, kolorowe itd) - sugerowałem się tym, że jest to najbardziej uniwersalny firmalent i najlepszy dla początkujących. Ender 3 podobno dopuszcza jeszcze użycie: ABS, PETG, TPU, PVA (natomiast jeszcze ich nie sprawdzałem) natomiast  do tej drukarki nie nadaje się NYLON, METAL, WOOD, PEEK są to informacje znalezione nie testowane.

Jeżeli chodzi o samą paczkę to doszła (do niemiec) dosyć szybko - mimo "armageddonu", "wirusa", tego że "wszyscy zginiemy" i wogóle ogólnego ześwirowania - paczka szła 5 dni roboczych.

To co oceniam, bardzo na plus to dołączenie wszystkich potrzebnych elementów łącznie z inbusami i kluczami o konkretnych rozmiarach, jest też kilka elementów (śrubek) zapasowych. Składanie poszło dosyć sprawnie chociaż moim zdamiem instrukcja mogłaby być trochę lepsza i bardziej czytelna. Jest jednak bardzo duża społeczność i sporo materiałów od użytkowników.

Jak narazie poszedł wydruk próbny (jest zawarty i gotowy do wydruku na dołączonej karcie sd) - co oceniam również na duży plus, biorąc pod uwagę dołączony kawałek firlamentu (nie korzystałem z niego i od razu umieściłem całą kupioną szpulę) to można od razu przetestować drukarkę.

Nie zmieniałem ustawień fabrycznych (temp stołu i ekstrudera), wypoziomowałem tylko stół metodą z kartką papieru. Wydruk modelu psa ok 5cm wysokości trwał 3h 01min

Drukarka trochę hałasuje jednak jest to do zaakceptowania (poziom mniej więcej normalnej drukarki).

Poniżej zdjęcia pierwszego wydruku:

+1 głos
odpowiedź 27 czerwca 2020 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Sam prywatnie jestem posiadaczem dwóch drukarek, Ender 3 oraz Tronxy X5SA.

Moim zdaniem na pierwszą drukarkę idealny wybór to Ender 3 ewentualnie Ender 5. Składanie tych drukarek nie jest trudne. Drukarki są solidnie wykonane, nie trzeba na start nie wiadomo jakich modyfikacji by uzyskać bardzo dobry i powtarzalny efekt. Polecam również polską firmę produkująca filament Fiberlogy. Na start idealny to PLA.

Zerknij jeszcze na ten artykuł:

https://profesorek96.blogspot.com/2019/03/drukarka-3d-w-domu-czy-to-ma-sens-druk3d.html

Jeśli chciałbyś drukować elementu do gier typu figurki i być w tym dokładny to odradzam drukarki drukujące w technologi FDM. Ponieważ dokładność ich to zaledwie 0.1mm zaś w takim wypadku dobrym wyborem są drukarki drukujące z żywic. Owszem pole wydruku jest mniejsze i jest troszkę więcej zabawy, żywice są toksyczne i śmierdzą zaś efekt robi wrażenie. Tam dokładność sięga 0.0001mm. Warto zerknąć też na to, tutaj masz prezentacje drukarki dlp (druk z żywicy).

https://www.youtube.com/watch?v=KgmIM-OSLbE
1
komentarz 27 czerwca 2020 przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)
Profesorek, dzięki za opinie - masz rację składanie tej drukarki trwa dosyć szybko i nie jest to skomplikowany proces. W kwestii powtarzalności, wydrukowałem też świnkę-skarbonkę, model również dostarczony razem z drukarką na karcie - drukowało się 6h10min i bez zmiany ustawień wyszło dokładnie.

Trochę żle się wyraziłem - nie chodziło mi o konkretnie figurki (do gier bitewnych), bardziej o jakieś elementy do gier planszowych typu customowe pionki dla znajomych, jakieś monetki/znaczniki.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 671 wizyt
+6 głosów
2 odpowiedzi 317 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2017 w Sprzęt komputerowy przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 289 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2019 w Nasze poradniki przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...